Ozel plaka

Seloz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar
Forumda yeniyim ve genel olarak forum tecrubesi olan birisi degilim. O yuzden hatam olursa affola
Anahtar teslim bir araba aldim. Sanirim anahtar teslim olunca plakayida onlar aliyorlarmis. Ben ozel plaka( isim soyismin ilk harfleri) almak istiyorum. Boyle birseyin mumkun olup olmadigi ve eger mumkunse yapmam gereken seyler hakkinda bilgi verirseniz sevinirim. Internette bununla ilgili detayli bir yazi bulamadigimdan buraya yazmak durumunda kaldim. Simdiden cevaplar icin tesekkur ederim basinizi sisirdigim icinde ozur dilerim. Iyi forumlar herkese

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Örneğin HS istiyorsanız , o harf grubu bulunduğunuz trafik şubesine ait ise (ilçelere göre değişiyor) ve boşta var ise , o şubenin belirlediği bir bağış karşılığında alabilirsiniz.Bunu aracı aldığınız bayideki trafik tescil işleriyle uğraşan görevliye söylerseniz o sizin için bakacaktır.Ya da kendiniz trafik tescil şubesine gidip bölüm amiri ile görüşebilirsiniz.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alamazsınız.

kampanyadan aldığınız araç için vekalet verip plaka çıkarttıyorsanız sıradan hangi plaka gelirse onu veriyorlar. ama aracıya vekalet vermeyip kendiniz koşturursanız alma ihtimaliniz var.

ayrıca çıkma plakalar sorunlu olabiliyorlar.

Seloz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilginiz icin tesekkur ederim :)

Seloz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladim ozaman ben bi emniyete gideyim eger istedigim plaka varsa kendim alirim yoksa araciya birakirim. Yardimlariniz icin tesekkur ederim

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet belirli harfler mesela kırklarelinde B harfi bana kıyak yapıp BB verdiler herhangi bir ücrette almadılar sadece rica ettim adım Batuhan Baran :)

Seloz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) senin isim iyiymis ben hso almak istiyordum. Emniyete gittim. H harfi ile baslayanlar baska bir ilcedeymis h ile baslayan plaka almak icin ikamet adresimi degistirmem fln gerekiyormus. Kisacasi benim ozel plaka hayali yatti :)

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kötü olmuş bak birazda kısmet zaten :D

Seloz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen :)

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracı alırken satış temsilcisi emniyete bizzat gidip alabileceğimi söyledi, ki Ankara için http://www.ankara.pol.tr/sayfalar/plaka_tahsis.aspx sitesinden de önceden ayırtabiliyorsunuz. Fakat yukarıda arkadaşın dediği gibi çıkma plaka olursa sıkıntı olur gibi şeyler anlattılar. Sebebini bile sormadan, biraz da üşengeçlikten sıradan gelen plakayla aldım.