Ozel plaka

Seloz89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracı alırken satış temsilcisi emniyete bizzat gidip alabileceğimi söyledi, ki Ankara için http://www.ankara.pol.tr/sayfalar/plaka_tahsis.aspx sitesinden de önceden ayırtabiliyorsunuz. Fakat yukarıda arkadaşın dediği gibi çıkma plaka olursa sıkıntı olur gibi şeyler anlattılar. Sebebini bile sormadan, biraz da üşengeçlikten sıradan gelen plakayla aldım.
Emniyete gidip alabiliyormuşum fakat ben İzmir Buca'da ikamet ediyorum, benim almak istediğim plaka "H" ile başlayan plakalar Bornova İlçe Emniyetten veriliyormuş. Bu yüzden benim "H" ile başlayan plaka alabilmem için bornovaya başvurmam gerekiyor, bornovaya başvurabilmem için de ikametgah adresimi bornovaya aldırmam gerekiyor. Eğer bucadan alacak olursam başka bir harfle başlayan plakaların arasından seçim yapmam gerekecek.

"H" harfi bornovada diye gözümü kararttım bornovaya gittim. Polislere bir yığın soru sordum. Sonunda ben bucada oturuyorum diyince adamların bi dalga geçmediği kaldı :)

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyete gidip alabiliyormuşum fakat ben İzmir Buca'da ikamet ediyorum, benim almak istediğim plaka "H" ile başlayan plakalar Bornova İlçe Emniyetten veriliyormuş. Bu yüzden benim "H" ile başlayan plaka alabilmem için bornovaya başvurmam gerekiyor, bornovaya başvurabilmem için de ikametgah adresimi bornovaya aldırmam gerekiyor. Eğer bucadan alacak olursam başka bir harfle başlayan plakaların arasından seçim yapmam gerekecek.

"H" harfi bornovada diye gözümü kararttım bornovaya gittim. Polislere bir yığın soru sordum. Sonunda ben bucada oturuyorum diyince adamların bi dalga geçmediği kaldı :)

hehebence kasma plaka zamanı yaklaştığında hangi harf grubunda sıra onu kontrol et eğer acayip bir grup gelmezse sıradan al gitsin. hem geriye dönük borç harç vb. sıkıntılarla başın ağrımaz.

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ankara 'da da sanırım benzer bir durum var. Bazı plakalar ilçelerden alınıyor. Aynen dediğiniz gibi, bir arkadaşım ikametini oraya aldırıp, plakayı alıp ardından eski ikamete dönüldüğünü anlatmıştı. Demek ki yapanlar var:)