pas lekeleri

zyzky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,

2016 Haziran ayında 0 km aldığım aracımda bagaj kapağının altında bu lekeleri farkettim nasıl bir yol izlemiliyim.

[IM

G]okDmLQ.jpg[/IMG]
lWaDoB.jpg
[/URL][/IMG]

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herşeyden önce servise götürün

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Beyaz araçların bazıların da bu sorun çıkabiliyor, yetkili servise götürüp rapor tutturun daha sonra mais ile iletişime geçin...

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam boyanın üzerinde böyle bir şey olması pek mümkün değil. İnatçı bir Leke olmasın, pasta ile çıkarmayı deneyiniz .

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de araçların boya garantileri farklı diye okumuştum. Güneşten solma ve paslanma gibi durumlar için.

zyzky

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Bugün aracın sağ ve sol ön kapılarındada aynı lekelenmelerin olduğunu fark ettim.

Gün içersinde servise götürmeye çalışacağım.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana kalırsa reçine vs gibi dış etken , dışarıdan yapışan birşeydir diğer arkadaşın dediği gibi pasta ile geçmesi lazım,
pas olması gerçekten hepimize şok ve üzücü olacaktır zira çoğu güncel araçta artık yıllarca paslanmaz garantisi var sac apaçık ortaya çıksa bile..

1996 passat'da 12 yıl paslanmaz garantisi verilmişti 21 sene önce gerisini siz düşünün.

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kil veya temizlik macunu ile temizliği yapılabilir. Kimyasal kir, reçine, zift olabilir. Pasta sürmeyin üstüne sakın.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, pastanın ne gibi bir zararı olabilir bu durumda ?

arkadaş aslında doğru söylüyor ama yazısında biraz abartıya kaçmış sürmeyin sakın diyerek :)

reçine ve çevresel faktörlerce oluşmuş verniğin üzerinde bir pisliği aracın boyasına en az zarar vererek alabilecek olan adım/uygulama kildir yani arkadaş doğrudur aslında.

pastanın çalışma prensibi üstde verniğin kalınlığında ince bir tabaka çalmaktır/aşındırmaktır yani aslında bir nebze aracımıza her uygulandığında zarar veririrz, maalesef halkımız biraz bu konuda kafası karışmış durumda ve cila ile pastayı karıştıtıyor, pasta zemindeki hasarları bu aşındırıcılığı sayesinde alır, cila ise sadece parlatır.

her ne kadar kil daha doğru bir adım olsada pastanın abartılacak yada sakın denilecek bir yanı yok kil çıkana kadar 70 sene pasta çekildi bu gibi durumlarda, kimin aracına ne olmuş? pastalarda kildeki gibi bu çevresel faktörleri yumuşatacak kimyasal bileşende vardır , kullanım amacınada reçine ve temizlemekte girer zaten.