Paspas aydınlatması hakkında öneriniz?

onurtekin41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Dostum yapmak istediğin uygulamayı ben yaptım.Sana kısaca anlatayım.Öncelikle tavan lambasına giden kabloları buluyorsun.Çok büyük ihtimal şöför tarafı sol ön direk kaplamasının altındadır.Önce o kaplamayı söküp kablolara ulaşacaksın.Tek kablo haline getirilmiş 3 kablo vardır.Orada başka bir şeyin kablosu yoktur.O kabloların 3'ünüde çakmakla dikkatlice sıyırıp,daha önceden hazırlamış olduğun led düzeneği kabloları ile deneyerek hangilerinin voltaj hangilerinin şase kablosu olduğunu bulacaksın.Sonrası basit kabloyu bulduktan sonra önce şöför tarafı,sonra aynı yerden diğer koltuklara sırasıyla geçeceksin.Kablo izalasyonlarını iyi yap.Sakat bişey olmasın.Bu işlemleri yaparken kapıların açık kapalı olmasına göre ayar çek.Yani hangi kablo olduğunu deneme yanılma ile bulabilirsin.Böylelikle kapılar açıldığında led ışıkların yanacak.Kapattığında da tavan lambası ile beraber sönecekler.Sorun olacaksa mesaj atabilirsin.Kolay gelsin

berkay_design

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
teşekkürler. fakat tavan kablolarından almak yerine sigorta çıkışından almak daha kolay değilmidir? yada dediğim gibi kapıların eşiklerinden? çünkü yan direklerde uğraşmak daha zor olur gibi geliyor

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
bağla aga parklara olsun bitsin :D

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Bu olayı bende çok istiyorum bizim Privilege kasalarda kendiliğinden var resimdeki gibi ama bence hoş olan şu fast and fruious'un 1.sindeki Skyline'nin kapı ışıkları gibi kapıları açınca altta şerit gibi yananlardan..

imacl.jpg

Kapının sağ alt tarafında..

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
onu yapmakta ne var emre kardesim serit ledi doşe koltuk altına yada torpido altına tavandan çek elektriki olsun bitsin :) yarım saatlik iş:)

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
24
​Ben parklara bağlı yaptım kangoo'da 10 numara oldu bence :)

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
kıllandırıyorsunuz beni istanbula gittigimde yapıcam koltuk altına serit led baglıcam tavana :D

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
onu yapmakta ne var emre kardesim serit ledi doşe koltuk altına yada torpido altına tavandan çek elektriki olsun bitsin :) yarım saatlik iş:)

İstanbula geldiğinde bakalım ozaman şu yarım saatlik işe :D

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0

İstanbula geldiğinde bakalım ozaman şu yarım saatlik işe :D

tamam kardesimde ben ellemem arabanın elektriksel hiç biseyini götürürüz benim oto elektrikcime yada benim blowu taktırdıgım ismail ustaya floryaya onda yaptırırız bende yaptırırım ikimizin arabasınada yapar :eyv benim yapcagım iş degil o güvenmem hiç bir şekilde kendime elektriksel elektroniksel işlerde.

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
tamam kardesimde ben ellemem arabanın elektriksel hiç biseyini götürürüz benim oto elektrikcime yada benim blowu taktırdıgım ismail ustaya floryaya onda yaptırırız bende yaptırırım ikimizin arabasınada yapar :eyv benim yapcagım iş degil o güvenmem hiç bir şekilde kendime elektriksel elektroniksel işlerde.

Aynen bende öyleyim ve şu kablo kesme,ek yapma olayınada acayip kılım ondan sonra içim hiç rahat etmiyor..