Polen filtresi acil yardim!!!!

burkay123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kangoo 2 polen filtresi değişimi nasil yapilir? Araç üzerindeki konumu neresidir? Değerli üyeler yardimci olursaniz sevinirim.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima düğmelerinin arkasındaki kısımda olması lazım yani kabin içinde ben orası diye biliyorum

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites kutusunun hemen alt arka kısmında dip tarafta.Torpito gözünü sökerek değişiyorlar genelde.

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido ile vites kısmının alt arka tarafında, torpido sökülmeden değişebiliyor ama alt torpido sökülürse daha kolay değişiyor..

eyenici999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido ile vites kısmının alt arka tarafında, torpido sökülmeden değişebiliyor ama alt torpido sökülürse daha kolay değişiyor..

Bu konuda benimde yardıma ihtiyacım var. Acaba foto ekleme ve biraz daha detaylıca anlatabilir misiniz???

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda benimde yardıma ihtiyacım var. Acaba foto ekleme ve biraz daha detaylıca anlatabilir misiniz???
klima hortumu nerede konusunda arkadaş yerini paylaşmıştı .Linkteki sayfa sonunda resim var torpido sökülmeden de değişiyormuş ama birz uğrştırıyormuş.

Bayram sonrası hava filtresi yağ filtresi polen filresi için bol resimli konu düşünüyorum :)

Link:
http://www.renaultfanclub.com/kango...a-kango-klima-tahliye-hortumu-nerdedir-2.html

eyenici999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
klima hortumu nerede konusunda arkadaş yerini paylaşmıştı .Linkteki sayfa sonunda resim var torpido sökülmeden de değişiyormuş ama birz uğrştırıyormuş.

Bayram sonrası hava filtresi yağ filtresi polen filresi için bol resimli konu düşünüyorum :)

Link:
http://www.renaultfanclub.com/kango...a-kango-klima-tahliye-hortumu-nerdedir-2.html

Polen filtresi ni hala değiştiremedim.çünkü, torpidoyu söylemedim.detaylı foto lara ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
forumda buna da yardım çıkmayacaksa olmaz.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıda yazılmış ,ayrıca link konusunda da var.Linkteki resimdeki altta sarı kırmızı kabloların olduğu yerde.

Torpido sökülmeden çok rahat ulaşılıyor.Ben yukarıdaki tarifle değiştirdim.Tarif edeyim.

Yeni kangoo polen filtresi değişimi:

1) Sağ yolcu kapısını aç

2) Torpidonun altına vites kısmının arkasına uzan.

3)Altta dikdötgen kısım üzerinde iki adet vida var onları sökünce kapak çıkıyor, polen filtresinin yarısını görebilirsin.Üst kısmı görünüyor.Filtrenin üzerindeki kulakçıktan hafif yukarı kaldırarak çek çıkıyor.

4)Ancak 2 çeşit polen filtresi var biri büyük tek parça , sonradan çıkanlar bunun yarısı iki parça.Bu sayede fitre yamulmadan tek tek yerleştiriyoruz :) .Filtrenin kulakçıkları bize bakacak şekilde takıyoruz ki sonraki değişimde kolay çıkarılsın.

5)İlk sefer olduğu için belki 10dk sürer ama sonra 5dk bile sürmez :) Torpidoyu sakın sökme çünkü filtreyi söküp takarken torpidoya değmiyor.

altuner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya bende degıştirmeyi planlıyoryum ama 2 vıdayı bulamadım alfa bı resim ceksen var ya cok dua ederim konu hortlıcak ama napalım :))