Polen filtresi acil yardim!!!!

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.youtube.com/watch?v=VmiWNM4iikc

27 sn de kapak açtığı yer,O kısım yani polen filtresinin kapağı bu videodaki hiçbirşeyi sökmeden açılabiliyor.Torpidonun altına eğilince o kapağın vidaları görünüyor.Yolcu kapısından sırt üstü yatarak torpidonun altına eğilince rahat görünüyor.Ben o şekilde hiçbirşeyi sökmeden değiştirdim :)

Polen filtresi iki parça ise takmak çok kolay.

Ayrıca onun altındaki boruda klima su tahliye borusu onuda temizlersen yazın klima suyu içeri akmaz.Pislikler tıkayınca klima suyu içeri akabiliyor.

altuner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
videoyu bende izlemistim koltugun altına egılınce 2 vıda goruyorum ama sökersem tekrar takabılırmıyım dıye dusunduruyor
kapagı uzun bır kapak otururmu yerine acaba takamazsam ustaya göturmekte sıkıntı

altuner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yarın tekrar bakıcam gunduz gözü

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yukarıda yazılmış ,ayrıca link konusunda da var.Linkteki resimdeki altta sarı kırmızı kabloların olduğu yerde.

Torpido sökülmeden çok rahat ulaşılıyor.Ben yukarıdaki tarifle değiştirdim.Tarif edeyim.

Yeni kangoo polen filtresi değişimi:

1) Sağ yolcu kapısını aç

2) Torpidonun altına vites kısmının arkasına uzan.

3)Altta dikdötgen kısım üzerinde iki adet vida var onları sökünce kapak çıkıyor, polen filtresinin yarısını görebilirsin.Üst kısmı görünüyor.Filtrenin üzerindeki kulakçıktan hafif yukarı kaldırarak çek çıkıyor.

4)Ancak 2 çeşit polen filtresi var biri büyük tek parça , sonradan çıkanlar bunun yarısı iki parça.Bu sayede fitre yamulmadan tek tek yerleştiriyoruz :) .Filtrenin kulakçıkları bize bakacak şekilde takıyoruz ki sonraki değişimde kolay çıkarılsın.

5)İlk sefer olduğu için belki 10dk sürer ama sonra 5dk bile sürmez :) Torpidoyu sakın sökme çünkü filtreyi söküp takarken torpidoya değmiyor.
Aracımı özel servise bakıma götürünce eleman pedal ları söküp o taraftan çıkarmıştı polen filtresi ni [emoji33] torpido tarafından değilmi diye sorduğumda yok abi buradan dedi ses etmedim ama bayağı uğrastı bir avucta çam pisliği temizledi içi pislik dolmuş

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Polen filtresi burada arkadaşlar bir vida tutuyor vidayı çıkarıp kapağı alın içinde polen filtresi ni görürsünüz benimki 2 parça halinde ben merak ettiğim için torpido nun bir kısmınıda söküp filtre yuvası temizmi diye baktım istenirse biraz uğraş ile sadece vidasini sökerek te polen filtresi ni değişebilirsiniz e36d2205715b121fb62b7e94cde92e99.jpg