R-9 Sislere xenon uygulaması ne kadar doğru ?

UFUK_37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:polis Arkadaşlar 97 model broadwayım var.Aracıma ufak ışıklandırmalarla birşeyler yapmak istiyorum. Parklar için beyaz renk pat pat aldım , sinyal modülü aldım , sis farı aldım 6000 k lık xenon da alacağım ama sislere takmam ne kadar doğru olur ? bi tarafım taktır diyor diğer tarafımda forumlarda okuduğum küfür sebebinden dolayı taktırma diyor.Benim amacım şehir içinde görünüşünden dolayı ilgi çekmek :) şehirler arası uzun yolda felan kullanmam zaten ama çarşı içinde polisler birşey dermi polisler tarafından tepki alırmıyım veya ceza yermiyim ne yapmam gerekiyor bilgisi olan renocu arkadaşlarım bi yardımcı olursanız sevinirim.Yorumlarınızı bekliyorum.. :polis

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takmamanı taviye ederim. şehir içi dışı farketmeden söverler. polislerle sevgili olursun. muayeneden geçmez. benimli tavsiye sadece.

gerisi sana kalmış.

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sis farı yakmak zaten yasak. Bide aşırı parlak zenon takarsan ceza yersin ayrıca karşıdaki sürücünün çok gözünü alıyor bol bol küfür yersin. Ama şunun gibi fazla parlamayacak sadece görüntü olacak şekilde olursa güzel olur.

57878444309631904428210.jpg

Bu da var
10pr045.jpg

Not: Fotoları netten buldum.

Son düzenleme:

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sislerdeki zenon geçiyor muayenden fakat r9 ların sisleri tampona uydurma olduğu için ne derece düzgün aydınlatır meçhul

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sislerdeki zenon geçiyor muayenden fakat r9 ların sisleri tampona uydurma olduğu için ne derece düzgün aydınlatır meçhul

97 Broadway makyajlı kasa. Bu kasaların orjinal sisleri var yukardaki fotolardaki gibi :)

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman tası düzgün yerleştirdikleri sürece göz alması yapmaz ustaya bağlı

UFUK_37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu fotograflarda xenon yok sanırım sislerde renkli ampul var galiba

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok zenon var ampul böyle yanmaz daha geberik yanar

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

insanları yanlış bilgilendirmeyelim kardeşim. sislerdeki xenon muayeneden geçmiyor. hatta sonradan takılan mercekli ama otomatik far ayarı sensörü ve motoru olmayan araçlarda dahi xenon ağır kusur. bununla ilgili tüm istasyonlara yazı gitti. xenon uygulaması artık sonradan yapmak yasak. ve yerinde bir karar oldu.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
insanları yanlış bilgilendirmeyelim kardeşim. sislerdeki xenon muayeneden geçmiyor. hatta sonradan takılan mercekli ama otomatik far ayarı sensörü ve motoru olmayan araçlarda dahi xenon ağır kusur. bununla ilgili tüm istasyonlara yazı gitti. xenon uygulaması artık sonradan yapmak yasak. ve yerinde bir karar oldu.

kesinlikle katılıyorum :bravo