R-LINK 2 Developer Mode (geliştirici modu)

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yabancı forumları gezerken şöyle bir video ile karşılaştım. R-LİNK 2'nin geliştirici moduna giriliyor.
Şayet biraz incelenir ve bir şeyler kaparsak bu R-LİNK 2 (2.2xx) android auto ve car play açılabilir diye düşünüyorum.
Video'nun altındaki yorumlarda nasıl yapıldığı anlatılmış.

Yinede bigisi olmayan arkadaşlar tek başlarına yapmasınlar. Sorumluluk size aittir.

- Fat32 dosya sistemi ile boş bir USB flash sürücü oluşturun
- DEBUG adlı bir klasör oluşturun ve bu klasörde DbgEnable.lge adlı boş bir dosya oluşturun.
- arabaya usb koy
- ana menüye gidin (6 büyük ikon ile) Menü> Multimedya> Ayarlar> Fotoğraflar
- daha önce takılı SD kartı veya USB kartı arabada çıkarın
- "yeni" USB çubuğunu takın ve motoru çalıştırın
- en az 30/45 saniye bekleyin ("USB sürücüsü hazır" olana kadar)
- şimdi, ekranda gördüğünüz siyah karede (iki menü öğesinin altında) aşağıdaki sıraya göre basmanız gerekir: sol üst köşede 1 kez (baskılar arasında en az 1 saniye bırakın) ve en az 12 kez dokunun. sağ alt köşede (dikdörtgen içinde kalın)
- Her şey yolunda giderse, tam R-Link ekranı boş olacak, daha sonra bir hata ayıklama modu alacaksınız!

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en önemli konu bu kimse ilgilenmemiş çözüm mü olmadı acaba ? 2016 dan beri herkes kendini parçalıyordu carplay icin

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en önemli konu bu kimse ilgilenmemiş çözüm mü olmadı acaba ? 2016 dan beri herkes kendini parçalıyordu carplay icin

Bazı kullanıcılar çeşitli hatalar almış ama hatasız kullananlarda var. Netice itibari ile kimse sistemini riske atmak istemediği için yapmamış anlaşılan.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı kullanıcılar çeşitli hatalar almış ama hatasız kullananlarda var. Netice itibari ile kimse sistemini riske atmak istemediği için yapmamış anlaşılan.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

risk alınır fakat deneyenler carplay'i mevcut olmayan arabalarında aktif hale getirip video ile detayli bir sekilde acıklama yapmadıgı icin sonuç dediğinize varıyor..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.V2 serisi r link yazılımı bulunan araçlarda v3'e yükseltme yapınca sadece android autoyu aktif olarak kullanabikirsiniz arkadaşlar.Apple carplay i yazılımdan aktif hale getirseniz dahi çalışmaz.Çalışması için usb ve aux girişi olan o orta kolçakta bulunan parcanın değişmesi gerekiyor.Yani android auto için birşeye gerek yok.Ama apple carplay için usb paneli değişimi gerekiyor.Yazılımı yükseltme işi de herkesin kendi alacaği bir risk.

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.V2 serisi r link yazılımı bulunan araçlarda v3'e yükseltme yapınca sadece android autoyu aktif olarak kullanabikirsiniz arkadaşlar.Apple carplay i yazılımdan aktif hale getirseniz dahi çalışmaz.Çalışması için usb ve aux girişi olan o orta kolçakta bulunan parcanın değişmesi gerekiyor.Yani android auto için birşeye gerek yok.Ama apple carplay için usb paneli değişimi gerekiyor.Yazılımı yükseltme işi de herkesin kendi alacaği bir risk.

tesekkurler , iyi oldu bu deneyecektim gerek kalmadı , cunku iphone'dan vazgecmeyi dusunmuyorum onemli olan carplaydi,.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
tesekkurler , iyi oldu bu deneyecektim gerek kalmadı , cunku iphone'dan vazgecmeyi dusunmuyorum onemli olan carplaydi,.
Rica ederim.Carplay için alınması gereken malzemenin parça kodu: 280239665R

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
parçaya biraz baktım türkiyede 1.600 civarında çinde 80 dolar civarında.. acaba alıp deneyen var mı her ikisinden birini

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
parçaya biraz baktım türkiyede 1.600 civarında çinde 80 dolar civarında.. acaba alıp deneyen var mı her ikisinden birini
Almanyada alıp v2 versiyon aracında (R-link 2 yazılımını v3'e güncelledikten sonra) bu parçayı değiştirerek carplay i kullanan bir kişinin paylaşımını okumuştum.Ancak o servisten/yetkiki satıcıdan aldığını yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Son düzenleme:

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende servis zamanı araştıracağım , sağol bilgilendirmelerin icin