R-Link 2, V2 ile V7 ve V7 ile V8 Yazılım Versiyonları Karşılaştırması ve Farklar

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yazılımcıyım.

Bu arada önyükleyici v5624 için yeni R-LINK sürümü gelmiş v9.0.33.43X.
R-LINK versiyonlarını takip etmek için bu site güzel:
https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/

Ben de yazılım kökenliyim ama 10 sene önce Proje Ekiplerine geçtim. Araçlarımız da benzer bendeki 2017 (Mart Öncesi), TCE, EDC, Icon, Long Screen. Daha yeni aldım aracı Renault tecrübem pek yok. Önümüzdeki hafta ben de uğraşmaya başlayacağım.

V8'e yükseltirken bu videoyu kayıt edip yüklemiştim.

Her ikinize de teşekkürler, paylaşımlarınız çok faydalı. Befe'nin eski paylaşımlarında 4992 önyükleme sürümü diyordu.
r00tsecurity'nin 5615
Benim 5446
Servisten haftaya RLink güncellemesi olacak. Bu durumda sanırım önyükleme de güncellenecek.

Sonra ben de 8 güncellemesini yaparım. Eğer Servis 8'e güncellemezse

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben de yazılım kökenliyim ama 10 sene önce Proje Ekiplerine geçtim. Araçlarımız da benzer bendeki 2017 (Mart Öncesi), TCE, EDC, Icon, Long Screen. Daha yeni aldım aracı Renault tecrübem pek yok. Önümüzdeki hafta ben de uğraşmaya başlayacağım.

Her ikinize de teşekkürler, paylaşımlarınız çok faydalı. Befe'nin eski paylaşımlarında 4992 önyükleme sürümü diyordu.
r00tsecurity'nin 5615
Benim 5446
Servisten haftaya RLink güncellemesi olacak. Bu durumda sanırım önyükleme de güncellenecek.

Sonra ben de 8 güncellemesini yaparım. Eğer Servis 8'e güncellemezse

Teşekkür ederim.Benim de v7 yüklemesinden sonra ön yükleme sürümüm 5615 olmuştu.Sizinde v7 güncellemesi olursa aynı olacaktır.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Üstadım, rlink firmware indirme linki kota koymuş hepsini indiremiyorum. İndirme konusunda yardımcı olabilir misin?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Sanırım V8 güncelleme dosyalarını kast ediyorsunuz.Eğer öyleyse ben de indirme dosyası yok maalesef.Download sitesi kaynaklı ise sıkıntınız üye olduğunuz taktirde indirme kotası genişler.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Befe üstadım, yazılımı V8'e yükseltmek için kullanacağım flash disk içine, sadece yazılım dosyalarını mı kopyalayacağız? Navigasyon güncellemesi sırasında wls uzantılı bir dosya oluyor RLINK klasörü içerisinde. Onu silecek miyiz yoksa kalacak mı? Teşekkürler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Befe üstadım, yazılımı V8'e yükseltmek için kullanacağım flash disk içine, sadece yazılım dosyalarını mı kopyalayacağız? Navigasyon güncellemesi sırasında wls uzantılı bir dosya oluyor RLINK klasörü içerisinde. Onu silecek miyiz yoksa kalacak mı? Teşekkürler.
Merhaba.Fark etmez.Ama ben silerek yapmıştım.
Çok dikkat edin yükleme de motor çalışıyor olsun.Bir de iş çok riskli.Bu riski almak için bir kez daha düşünüp öyle.karar vermenizi tavsiye ederim.Bazı yükleme yapanlarda sıkıntılar oluştuğunu okumuştum.Özellikle 7 '' ekranlarda.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Ben serviste ücretsiz yükselttiğim V 7.0.24.166'yı, Befe Üstadın anlattığı gibi ve foroclub kadjar sitesindeki dosyayı indirerek kendim V 8.0.32.506 yaptım. Şu anda gayet sorunsuz şekilde kullanıyorum. V8 ile klima/havalandırma kısayolu ana sayfaya eklendi, ayrıca android auto görünümü daha büyümüş halde görüntüleniyor. Tabi güncelleme yükleme bilgisi olan arkadaşlara tavsiye ediyorum. Bilgi sahibi tam olmayan arkadaşlar, yapılacak işin riskini kabul etmesi gerekli. Befe Üstada bu vesile ile teşekkür ediyorum tekrar.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben serviste ücretsiz yükselttiğim V 7.0.24.166'yı, Befe Üstadın anlattığı gibi ve foroclub kadjar sitesindeki dosyayı indirerek kendim V 8.0.32.506 yaptım. Şu anda gayet sorunsuz şekilde kullanıyorum. V8 ile klima/havalandırma kısayolu ana sayfaya eklendi, ayrıca android auto görünümü daha büyümüş halde görüntüleniyor. Tabi güncelleme yükleme bilgisi olan arkadaşlara tavsiye ediyorum. Bilgi sahibi tam olmayan arkadaşlar, yapılacak işin riskini kabul etmesi gerekli. Befe Üstada bu vesile ile teşekkür ediyorum tekrar.

Rica ederim.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, size ve Befe'ye tekrar teşekkürler.

Ben servise bıraktım aracı v7'ye güncelleme yapılıyor. Benim araç standart 2017, v2'deydi. Hiç güncelleme harita işlemi yapılmamış. v8'e geçmek için dosyaları hazırlarken de 2 sorum çıktı.

1) Dosya. Isp. forumundaki dosya 298 mb. Befe de onu kullanmış. Bunu kullanayım diyorum ama sizin her sürümün olduğu mega adresteki 584 mb. Bu biraz aklımı karıştırdı. İçinde harita dosyası falan mı vardır. Şirkette olduğumdan dosya indiremiyorum evde deneyeceğim.

2) Crack'li harita kullanmadığımdan ben direk 10:35'den başlayacağım. Fakat harita önemli benim için arada yoldaki hızı görmek için açıyorum. Renault'da hiç harita güncellemediğimden sorayım. v8'e geçince mevcut harita kalacak değil mi? Sonra ilerde güncel yolları içeren harita güncellemesini de yaparım.

Benim gibi crack'li harita kullanmayan arkadaşlar, video izlemeye 10:35'den sonra başlayabilir.
İzlemeye şuradan başlayabilirsiniz : https://youtu.be/PK-qmOe-dOI?t=636

-------
Tüm R-LINK firmware versiyonlarını indirmek için şu adrese girin:
https://mega.nz/#F!6ZNywAIb!PggWmvCYA4cu4r37P7zkWw!TI02BYaC

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Her iki sıkıştırılmış (zip veya rar) dosyayı da açtığın zaman 1,30 GB oluyor, içeriğindeki dosyalar aynı ise fark etmiyor. Zaten açtığın zaman karşılaştır göreceksin. Ben 298 MB olanı kullandım ve başarılı oldum, bilginiz olsun. Ama yüklerken Befe üstadın videosunda da vurguladığı hususları tekrar hatırlatmakta fayda var.
1-Yükleme yapacağınız flash disk 32 gb, fat32 ile biçimlendirilmiş olsun.
2-Flash disk içinde sadece sıkıştırılmış dosyayı açtığınızda ortaya çıkan ve R-LINK şeklinde yazan klasör ve içeriği olsun. İsmini değiştirmeyin, başka bir dosyada olmasın.
3-Aracın USB portlarında başka bir flash disk veya hafıza kartı olmasın.
4-Yükleme bitene kadar araç çalışır vaziyette olsun ve ekrana asla müdahale etmeyin. Kendi kendine kapanıp açılması normaldir, sabredip bekleyin.