R-Link 2, V2 ile V7 ve V7 ile V8 Yazılım Versiyonları Karşılaştırması ve Farklar

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Befe üstadım, ben şu haritayı Başarsoft/İGO formatına çevirme olayını da yapmak istiyorum, Ancak İspanyol Kadjar sitesini incelediğimde V8 için bir harita yüklemesi göremedim. Siz bunu başardınız mı acaba? Paylaşırsanız sevinirim. Clio 4 grubunda birşeyler gördüm ama tam inceleyemedim. Çünkü bu Tomtom çok can sıkıcı ve paranızla sizi rezil eden bir program, yazık...

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
v2'den v7'ye serviste güncellendi. Befe'nin videolarıyla sırayla
Hareket halinde Video Foto açılması.
Android Auto Aktivasyon
Motor Sesi Aktivasyon
Ana Ekran PSI Çevirme yaptım

Çok güzel oldu. Sonra Klima Widget'ı için dayanamadım v8'i yükledim.
Android Auto ekranı genişlemesi dışında boşluklar kapandığı için güzelleşti.
Klima Widget'ı çok işe yarayacak
Şu anda gerçekten mükemmel oldu.

Sosyal medya paylaşımı için 1-2 foto video çekmiştim onları ekledim.
Video başındaki spotify ve Maps v7'den. Sonra v7 üzerindeki Motor sesleri görüntüleri var. İlk araç biraz daha belirgin ses veriyor.
Videonun sonundaki spotify, whatsapp, Maps v8'den.

Kısa notlarım var. Yapacak arkadaşlara faydalı olur. Befe'nin emeği çok büyük. Sonra Befe'ye detaylı aktaracağım.
Servisten v7'yle aldığımda lastik basınçları görünmüyordu. Lastik basınç belirleme açtım ama 1.5km gittiğimden herhalde henüz göstermiyor. İnternette baktığımda sabit hız belli km gidin yazmışlar
v2'den v7'ye geçişte; radyo kanallarım bluetooth ayarları vs. hiç silinmemiş. Güzel oldu
v7'de gizli özellikleri açtıktan sonra v8 geçişimde de gizli özellikler kapanmadı
v8 geçişinde son 2 dk derken ekran kararıyor orada 2-3 dk bekletiyor. tabi insan endişeleniyor. Berfe ve diğer kullanıcıların önerileri gibi beklemek çok önemli.
Debug moda giriş için videolarda kutucuğun içine yaklaşık 1 sn bekleyerek belirtiliyor ama ben köşelere çizginin üstüne gelecek şekilde hızlıca bas çek yapıyorum hep 12. basışta Developer Side'a giriyorum. Başta giremediğimden başka flash disk ve sd denedim
RLink Toolbox tam sorunlu Windows 10'da Default klasöre kurunca çalışmadı sanırım Ertan Gündoğdu'daki TR karakterlerden; C 'ye kurunca düzeldi
RLink'te 2. konu ilk usb taktığımızda motor çalışıyor olması lazım. yoksa Rlink kodlarını şifreli usb'ye kaydetmiyor. Bunu çoğu baktığım kaynakta göremedim uzun süre uğraştım
2017 aracımın ilk defa güncellemesi oldu harita indirmek yüklemek çok uzun sonuç 2015. 6. ay harita güncellemesi yazıyordu...

Bundan sonra yapacaklarım.
Sis farlarının viraj aydınlatma fonksiyonu. Bunu videolarda vs göremedim. Bunu biraz araştıracağım. Gören varsa paylaşırsa sevinirim.
Kadranda Psi çevrimi. Bunun için ELM327 'si olan bir arkadaşla denk gelince yapabilirim. Henüz yurtdışından sipariş veremedim.
Renault sesli komut sistemini aktif etme. Bu çok önemli değil.
Navigasyondaki haritanın güncellenmesi veya başka harita uygulamaya geçilmesi. Bu da çok önemli değil.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
v2'den v7'ye serviste güncellendi. Befe'nin videolarıyla sırayla
Hareket halinde Video Foto açılması.
Android Auto Aktivasyon
Motor Sesi Aktivasyon
Ana Ekran PSI Çevirme yaptım

Çok güzel oldu. Sonra Klima Widget'ı için dayanamadım v8'i yükledim.
Android Auto ekranı genişlemesi dışında boşluklar kapandığı için güzelleşti.
Klima Widget'ı çok işe yarayacak
Şu anda gerçekten mükemmel oldu.

Sosyal medya paylaşımı için 1-2 foto video çekmiştim onları ekledim.
Video başındaki spotify ve Maps v7'den. Sonra v7 üzerindeki Motor sesleri görüntüleri var. İlk araç biraz daha belirgin ses veriyor.
Videonun sonundaki spotify, whatsapp, Maps v8'den.

Kısa notlarım var. Yapacak arkadaşlara faydalı olur. Befe'nin emeği çok büyük. Sonra Befe'ye detaylı aktaracağım.
Servisten v7'yle aldığımda lastik basınçları görünmüyordu. Lastik basınç belirleme açtım ama 1.5km gittiğimden herhalde henüz göstermiyor. İnternette baktığımda sabit hız belli km gidin yazmışlar
v2'den v7'ye geçişte; radyo kanallarım bluetooth ayarları vs. hiç silinmemiş. Güzel oldu
v7'de gizli özellikleri açtıktan sonra v8 geçişimde de gizli özellikler kapanmadı
v8 geçişinde son 2 dk derken ekran kararıyor orada 2-3 dk bekletiyor. tabi insan endişeleniyor. Berfe ve diğer kullanıcıların önerileri gibi beklemek çok önemli.
Debug moda giriş için videolarda kutucuğun içine yaklaşık 1 sn bekleyerek belirtiliyor ama ben köşelere çizginin üstüne gelecek şekilde hızlıca bas çek yapıyorum hep 12. basışta Developer Side'a giriyorum. Başta giremediğimden başka flash disk ve sd denedim
RLink Toolbox tam sorunlu Windows 10'da Default klasöre kurunca çalışmadı sanırım Ertan Gündoğdu'daki TR karakterlerden; C 'ye kurunca düzeldi
RLink'te 2. konu ilk usb taktığımızda motor çalışıyor olması lazım. yoksa Rlink kodlarını şifreli usb'ye kaydetmiyor. Bunu çoğu baktığım kaynakta göremedim uzun süre uğraştım
2017 aracımın ilk defa güncellemesi oldu harita indirmek yüklemek çok uzun sonuç 2015. 6. ay harita güncellemesi yazıyordu...

Bundan sonra yapacaklarım.
Sis farlarının viraj aydınlatma fonksiyonu. Bunu videolarda vs göremedim. Bunu biraz araştıracağım. Gören varsa paylaşırsa sevinirim.
Kadranda Psi çevrimi. Bunun için ELM327 'si olan bir arkadaşla denk gelince yapabilirim. Henüz yurtdışından sipariş veremedim.
Renault sesli komut sistemini aktif etme. Bu çok önemli değil.
Navigasyondaki haritanın güncellenmesi veya başka harita uygulamaya geçilmesi. Bu da çok önemli değil.

Merhaba.Güle güle kullanın.Viraj aydınlatmayı tarif eden bir vudeo yükleyeceğim.
Kadranı psi'ya çevirme ile alakalı da bir video paylaşmayı planliyorum.
Şu an iş yoğunluğundan bu işe çok eğilemedim.Ama acil değilse biraz beklerseniz paylaşım yapacağım.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Teşekkürler. Ikisi de acil degil. Viraj aydınlatmasını buldum. Zaten Elm327 yok su anda olunca yaparim.
Sayenizde cok rahat yaptim islemleri.
Istanbul veya İzmir planiniz olduğunda mutlaka haber verin. Zamaniniz olursa bir yemek yeriz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba,
Teşekkürler. Ikisi de acil degil. Viraj aydınlatmasını buldum. Zaten Elm327 yok su anda olunca yaparim.
Sayenizde cok rahat yaptim islemleri.
Istanbul veya İzmir planiniz olduğunda mutlaka haber verin. Zamaniniz olursa bir yemek yeriz.
Teşekkür ederim.
Yolum düşerse geleceğim zaman haber veririm.
Ben Kocaeli'de ikamet ediyorum.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
ertangun Hocam, ELM327 cihazını yurt dışından almaya gerek yok, yurt içinde de satanlar var. Ben aldım kullanıyorum, boşuna bekleme bence, sen bilirsin yine de...

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Bu arada benim araçtaki Rlink2 sistemindeki "Rlink Store" klasörü pasif halde. Sebebini bilen veya bu klasörü kullanan var mı acaba?

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ertangun Hocam, ELM327 cihazını yurt dışından almaya gerek yok, yurt içinde de satanlar var. Ben aldım kullanıyorum, boşuna bekleme bence, sen bilirsin yine de...

Çok teşekkürler. Ben de öyle karar verdim son zamanda yurtdışı siparişlerimde hep sorun yaşıyorum.
DDT4ALL konusunda 2 bulduğum linki paylaştım. 80-90 TL aralığında var. Birini alırım

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Ben üzerinde Renault logosu olanı almıştım, sorunsuz kullanıyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben üzerinde Renault logosu olanı almıştım, sorunsuz kullanıyorum.
Sizin aldığınızın linki var mıydı?Almak isteyene faydası olur paylasırsak.