R-Link 2, V2 ile V7 ve V7 ile V8 Yazılım Versiyonları Karşılaştırması ve Farklar

Kingpin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler hocam servis güncelleme yok dedi Erdeğer Renault yukarıda yaptıran da var ilginç durum soralım tekrardan bakalım

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
R-Link 2 versiyonu 7.0.24.161 ve sonrasında yaşanan "Comfort" moda geçişte koltuk masajının kendiliğinden başlamasını iptal etmek için;

1.Ana Menüden "Araç" seçilir.
2.Araç menüsünden "Multisense" seçilir.
3.Multisense menüsünün sağ alt kısmındaki "Ayarlar" bölümüne tıklanır.
4.Ayarlar menüsünden "Modları Kişiselleştir" seçilir.
5.Burada çıkan menüde en altta "Sürücü Koltuğu Masajı" "OFF" yapılır.
6.Sistem ve motor kapatılıp açıldığında düzenleme yapılmış olur.

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara

Merhaba Değerli Forum Üyeleri, 2017 model bir kadjar icon sahibiyim, aracımda rlink2 sistemi mevcut, fabrika çıkışı apple carplay destekleyen modellerden, cihazım fabrikadan versiyon 2 ... ... ... ile gelmişti ve sıklıkla donma sorunları yaşıyordum. Sonra yanılmıyorsam 2019 başlarında versiyon 3 yayınlandı ve internetten indirip aracıma yükledim ve şu anda versiyon 3'te bir sıkıntı yaşamıyorum. Aracımın garantisi temmuz 2020'de dolacak. Garanti kapsamında versiyon güncellemesi yaptırmak için Ankara'daki azizoğlu ve oray renault yetkili servislerini aradım birincisi elektrikçimiz yok dedi, ikincisi elimizde güncelleme programı mevcut değil dedi, ben de renault türkiye'ye mail attım ve aynı gün bana dönüş yapıldı ve bilgilerim teyit edilerek talebim alındı ve mais ankara yetkili servisinin bana dönüş yapması sağlandı. Beni arayan servis yetkilisi cihazımda bir sorun yaşayıp yaşamadığımı sordu ve ben de bir sıkıntı yok ama firmware güncellemesiyle gelebilecek yeni özellikler olabileceği için garanti kapsamında güncelleme yaptırmak istediğimi ifade ettim. Yetkili de şu anda bir sorun olmadıkça firmware güncellemesi yapmadıklarını çünkü güncelleme yaparken cihaz çökmeleri (softbrick) yaşadıklarını ve renault'nun bu konuda çalışma yaptığını ve Haziran başında tekrar aramı önerdi.
Forumdaki üstadlardan versiyon 7 , 8 ve 9 yükleyenler var sanıyorum aralarında kadjar sahibi olanlar var ise bu güncellemeler ile gelmiş ve versiyon 3 te olmayan ne gibi özellikler olduğu konusunda ve versiyonlara ilişkin olumlu,olumsuz değerlendirmelerini paylaşabilirler ise çok sevinirim. İyi günler dilerim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba Değerli Forum Üyeleri, 2017 model bir kadjar icon sahibiyim, aracımda rlink2 sistemi mevcut, fabrika çıkışı apple carplay destekleyen modellerden, cihazım fabrikadan versiyon 2 ... ... ... ile gelmişti ve sıklıkla donma sorunları yaşıyordum. Sonra yanılmıyorsam 2019 başlarında versiyon 3 yayınlandı ve internetten indirip aracıma yükledim ve şu anda versiyon 3'te bir sıkıntı yaşamıyorum. Aracımın garantisi temmuz 2020'de dolacak. Garanti kapsamında versiyon güncellemesi yaptırmak için Ankara'daki azizoğlu ve oray renault yetkili servislerini aradım birincisi elektrikçimiz yok dedi, ikincisi elimizde güncelleme programı mevcut değil dedi, ben de renault türkiye'ye mail attım ve aynı gün bana dönüş yapıldı ve bilgilerim teyit edilerek talebim alındı ve mais ankara yetkili servisinin bana dönüş yapması sağlandı. Beni arayan servis yetkilisi cihazımda bir sorun yaşayıp yaşamadığımı sordu ve ben de bir sıkıntı yok ama firmware güncellemesiyle gelebilecek yeni özellikler olabileceği için garanti kapsamında güncelleme yaptırmak istediğimi ifade ettim. Yetkili de şu anda bir sorun olmadıkça firmware güncellemesi yapmadıklarını çünkü güncelleme yaparken cihaz çökmeleri (softbrick) yaşadıklarını ve renault'nun bu konuda çalışma yaptığını ve Haziran başında tekrar aramı önerdi.
Forumdaki üstadlardan versiyon 7 , 8 ve 9 yükleyenler var sanıyorum aralarında kadjar sahibi olanlar var ise bu güncellemeler ile gelmiş ve versiyon 3 te olmayan ne gibi özellikler olduğu konusunda ve versiyonlara ilişkin olumlu,olumsuz değerlendirmelerini paylaşabilirler ise çok sevinirim. İyi günler dilerim.

Levent Bey merhaba.Konuyu ben açmıştım ve videolar ile V2 ile V7, V7 ile V8 arasındaki farkları paylaştım.Videolarda tüm farklılıkları bulabilirsiniz.V3'ü de siz biliyorsunuz nasıl olsa.
V9'a da güncelleme ile alakalı bir video serisi paylaştım.Onu da videolu olarak yapıp Türkiye'de paylaşan ilk benim.Video nasıl yüklendiğine dair tarif içeriyor.

V9 ile V8 arasında çok büyük farklar yok.Bazı menülerin şekilleri değişmiş.Menüdeki buton yerleri değişmiş.Onun dışında sistem v8'e göre daha hızlı.Ancak kadjar gibi yatay ekrana sahip araçlarda bazı yabancı kadjar sahiplerinin ufak tefek şikayetleri olduğunu okumuştum.

V7 güncellemesi için radyo frekansları/istasyonları kayboluyor ve kayıyor derseniz yazılım güncellemesi yaparlar.Daha önce bu şikayette bulunanlara yardımcı oldular.

ahmet_turedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyler merhaba,
Bende 2.el olarak 2016 model 1.6 160 hp icon paket bir araç aldım.Aracımda harita çok eski bazı yollardan giderken tarlada gider gibi gösteriyor.
Hem versiyonu hemde haritayı güncellemek istiyorum.Fakat versiyonu ve harita sürümünü hangi kısımdan bakacağım henüz onuda bulmadım :)
Versiyon için sanırım servise gitmem gerekecek.Bayramdan sonraki hafta izinli olduğum için hazır fırsat varken yaptırayım diyorum.
Nelere dikkat etmem gerekiyor.Aracımda versiyonu nasıl görebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Beyler merhaba,
Bende 2.el olarak 2016 model 1.6 160 hp icon paket bir araç aldım.Aracımda harita çok eski bazı yollardan giderken tarlada gider gibi gösteriyor.
Hem versiyonu hemde haritayı güncellemek istiyorum.Fakat versiyonu ve harita sürümünü hangi kısımdan bakacağım henüz onuda bulmadım :)
Versiyon için sanırım servise gitmem gerekecek.Bayramdan sonraki hafta izinli olduğum için hazır fırsat varken yaptırayım diyorum.
Nelere dikkat etmem gerekiyor.Aracımda versiyonu nasıl görebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Hayırlı olsun aracınız.Bu videolarda r link versiyonuna nasıl bakılacağını tarif etmiştim.Bakarak yapabilirsiniz.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet_turedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun aracınız.Bu videolarda r link versiyonuna nasıl bakılacağını tarif etmiştim.Bakarak yapabilirsiniz.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler.İş yeri bilgisayarından girdiğim için youtube açılmıyor.eve gittiğimde inceleyeyim videolarınızı.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

ahmet_turedi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda güncelleme yokmuş baktım.v7 güncellemesi için servise danışmam gerekiyor sanırım.Daha sonra android auto kısmına bakacağız artık.