R-link2 navigasyon harita ücretsiz güncelleme

ondera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu harika bilgiler için herkese çok teşekkür ederim.
Aracım 2017 Megane 4 Sedan Icon EDC DCI 8,7', R-Link 2 sürümü 3.3.15.416. Bu sürümden hiç bahsedilmemiş. Bu sürüm ile burada paylaşılan dosyaları kullanarak harita güncellemesi yapmam mümkün mü? Mümkün değilse nasıl bir yol izlemeliyim?

mozcengel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu harika bilgiler için herkese çok teşekkür ederim.
Aracım 2017 Megane 4 Sedan Icon EDC DCI 8,7', R-Link 2 sürümü 3.3.15.416. Bu sürümden hiç bahsedilmemiş. Bu sürüm ile burada paylaşılan dosyaları kullanarak harita güncellemesi yapmam mümkün mü? Mümkün değilse nasıl bir yol izlemeliyim?

O versiyon için paylaşım yok hocam serviste güncelletmeyi denedinizmi?

ondera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise sormadım. Servisten önce buraya sorup ona göre bir yol izlemek daha güvenilir geldi :)

mozcengel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hakan hocam bu crackli güncellediğimiz haritalar da TMS özelliğini kullanmamız mümkünmü birde accu weather uygulamasıda var oda navigasyondan bilgi alıyor fakat veriye ulaşamıyor.Biz rlink lere telefondaki internetimizi paylaşabiliyormuyuz. Haritada Rota girdimmi olaylar bölümü hep boş.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hakan hocam bu crackli güncellediğimiz haritalar da TMS özelliğini kullanmamız mümkünmü birde accu weather uygulamasıda var oda navigasyondan bilgi alıyor fakat veriye ulaşamıyor.Biz rlink lere telefondaki internetimizi paylaşabiliyormuyuz. Haritada Rota girdimmi olaylar bölümü hep boş.

Merhaba.TMC özelliği normalde kullanılabiliyor.Ancak hem canlı trafik üyeliğinizin olması hem de internet aboneliğinizin bitmemiş olması gerekiyor.Accu weather da aynı şekilde renault üzerinden internet tabanlı bilgiye ihtiyaç duyuyor.Maalesef telefondaki interneti de kullanamıyoruz.AA için root lu bir telefon,carplay için de jailbreak'li bir telefon ile AA mirror plus kullanıp telefonun ekranını yansıtmak ve tüm uygulamaları kullanmak mümkün.Ya da harici olarak şu şekilde bir cihaz bağlamak lazım.:

[video]https://www.youtube.com/playlist?list=PLh75LhriTyf1aOoB08Js3GEI-LTfjmEfP[/video]

mozcengel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ozaman carplayde google haritaları kullanmak daha cazip trafik bilgisi için teşekkürler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rica ederim.

ondera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-link store İngiltere'den üyelik oluşturduğumda ( https://gb.rlinkstore.com/ ) hava durumunu kullanabiliyorum. Coyote aktif hale geldi ayrıca Tomtom üyeliğiniz yenilendi diye bildirim aldım. Bu şekilde sizler de deneyebilirsiniz. Ayrıca isterseniz Türkiye'dekinden farklı birkaç uygulama da indirebilirsiniz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
R-link store İngiltere'den üyelik oluşturduğumda ( https://gb.rlinkstore.com/ ) hava durumunu kullanabiliyorum. Coyote aktif hale geldi ayrıca Tomtom üyeliğiniz yenilendi diye bildirim aldım. Bu şekilde sizler de deneyebilirsiniz. Ayrıca isterseniz Türkiye'dekinden farklı birkaç uygulama da indirebilirsiniz.
Ben de R link store İrlanda'dan üyelik açmıştım.3 aylık üyelik açtılar.Daha sonra r link store Ingiltere'ye üye oldum.İngiltere'de 3 ay coyote üyeliği verdiler.Ancak internet aboneliği bittiyse coyotenin bir anlamı yok.Çünkü coyote ile birlikte internet aboneliği açmıyorlar.Ben de açılmadı.Canlı trafik te açılmadı.Bu arada v9 yüklü araçların bazılarında canlı trafik çalışmıyor.Bunu da sonradan v9 yükleyen arkadaşlarla paylaşmak isterim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhaba Sayın Befe Hocam ve değerli forum üyeleri , sayenizde rlink2 de güncel haritaya kavuştum, bu değerli paylaşımlar için öncelikle çok teşekkür ederim.

benim aracım 2017 mayıs üretimli bir kadjar üzerindeki rlink2 doğuştan carplay ve androidauto destekliyor. Şu an versiyon 3'te kendim internet üzerinden güncellemiştim. versiyon 2'de sık sık donma yaşıyordum bu güncelleme sonrasında bu donma sıkıntısı aşıldı. Ankara'da oturuyorum ve buradaki servisler versiyon 7'ye güncelleme konusunda hiç istekli değiller. Benim cihazımın ekranı 7 inç ve klima kumandası ekranda değil zaten. Versiyon 7'ye güncellemez isem neler eksik kalacak onu bilmek istiyorum. Bir de şu var, aracım garanti kapsamında ve 21 temmuz'da garanti bitiyor. Garanti dışı güncellemeler ücretli yapılıyor bildiğim kadarıyla. Bu konuda sizin fikrinizi alayım dedim.

Ve bir de son olarak Crack kaldırma işlem sırasını kendi anladığım kadarıyla teyit etmek için aşağıya listeledim :

1) kaliteli 16gb fat32 formatlı bir usb'yi
önce araca takacağım
2) sonra sizin verdiğiniz linkteki orijinal
"mm2014_upgrade.lgu" dosyasını fat32 formatlı usb'deki rlink klasörünün içine yapıştıracağım
3) ve sonra çalışır durumdaki aracıma takıp orijinal ayarlara dönmesini bekleyeceğim
4) daha sonra rlinkstore'dan 2017 haritasını indirip cihazıma yükleme yapacağım

bir yanlışım eksiğim var ise tamamlarsanız çok sevinirim. İyi ve sağlıklı günler diliyorum.

Son düzenleme: