R-link2 navigasyon harita ücretsiz güncelleme

ahmetozb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"Geçersiz VIN" hatası veriyor. Ne yaptım ettim kabul etmiyor. https://tr.rlinkstore.com/ dan bir şekilde hesap açtım. Ama Benim şase numaramı hiçbir şekilde kabul etmiyor site.

Servisi aradım Harita satın almanız gerekiyor dediler. Dediğim gibi arabaya USB (FAT32 16GB) bellek takıyorum gene hiçbir hareket yok.

1. sayfada verilen ilgili PATCH i yükledim değişen bir şey yolmadı. Harita yükleyen arkadaşlar daha önceden hiç satın almış mıydınız? Bende harita hiç yok. Güncellemeyi geçtim.

tchl6j.jpg

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"Geçersiz VIN" hatası veriyor. Ne yaptım ettim kabul etmiyor. https://tr.rlinkstore.com/ dan bir şekilde hesap açtım. Ama Benim şase numaramı hiçbir şekilde kabul etmiyor site.

Servisi aradım Harita satın almanız gerekiyor dediler. Dediğim gibi arabaya USB (FAT32 16GB) bellek takıyorum gene hiçbir hareket yok.

1. sayfada verilen ilgili PATCH i yükledim değişen bir şey yolmadı. Harita yükleyen arkadaşlar daha önceden hiç satın almış mıydınız? Bende harita hiç yok. Güncellemeyi geçtim.

tchl6j.jpg

Şase numarasını doğru giriyorsunuz kabul ediyorum ama yine de emin olmak adına VF1 ile başlıyor ve 17 karakter değil mi?

kemalu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rlink store olayını bilmiyorum ama harita yükleyememe konusunda bir fikir verebilirim. Eğer sonradan bozulma falan değil de araç sıfır alındığında haritasız idiyse muhtemelen ddt4all uygulamasıyla RadNav bölümünde navigasyon enable yapılırsa harita özelliği gelecek ve ondan sonra patchli harita yüklemesi yapabileceksiniz diye düşünüyorum.

ahmetozb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ddt4all ile Harita aktifleştirme nasıl yapılıyor? Daha detaylı bilgi verebilir misiniz? İnternetten pek bulamadım..

Rlink store olayını bilmiyorum ama harita yükleyememe konusunda bir fikir verebilirim. EÄŸer sonradan bozulma falan deÄŸil de araç sıfır alındığında haritasız idiyse muhtemelen ddt4all uygulamasıyla RadNav bölümünde navigasyon enable yapılırsa harita özelliÄŸi gelecek ve ondan sonra patchli harita yüklemesi yapabileceksiniz diye düÅŸünüyorum.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ddt4all ile Harita aktifleştirme nasıl yapılıyor? Daha detaylı bilgi verebilir misiniz? İnternetten pek bulamadım..

dtt4all öyle bişey değil.

Öncelikle 25k80 çipli bir ara bağlantı cihazına sahip olmanız ve DDT4ALL programını indirerek aracın ECU'suna bağlanmanız gerekiyor. Sonrasında @kemalu arkadaşın dediği gibi ilgili harita alanına erişip aktif etmek gerekiyor.

Bu konularda acemi iseniz ddt4all'a hiç bulaşmayınız. Etrafınızda yapan birini de bulursanız olur.
<

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Arkadaşlar R-LINK e uyumlu hale getirdiğim hazır 2020/Q2 haritası linki https://mega.nz/folder/hdoHCbJS#hY0vGFDwdMkQmc3Gkq4Fug içeriğinde building (3 boyutlu binalar), map (harita), phoneme (ses düzenleme), poi (avm, akaryakıt istasyonu, hastane vs), speedcam (hız radarı) dosyaları mevcut. ilk kez kullanacaklar için: navigasyon menüsünden ayarları açarak radarları aktif hale getirebilirsiniz. tmc dosyaları koymadım çünkü benim sistemde var olan tmc dosyaları (anlık trafik verisi) çalışıyor o nedenle gerek duymadım, globalcfg dosyası da koymadım var olan yetiyor yeni konulacağın garantisi yok, navigasyon sistemi kararsız olabilir.. (bu açıklamaları sku creator kullanarak kendisi dosya oluşturmak isteyenler için yaptım) bir not daha bu güncelleme için daha önce hiç güncelleme yapmadıysanız önceki postlarda açıklanan cracklama işlemini yapmalısınız. daha önce crack yaptıysanız her güncellemede tekrar crack yapmaya gerek yoktur..

Üstadım, crackleme işlemini başardım ancak verdiğiniz linkten dosyayı yüklemeye çalıştığımda "güncelleme dosyaları geçersiz" uyarısı verdi ve kaldı. Nerede hata yapmış olabilirim acaba?

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Farklı bir sorum olacak. Ben Captur Rlink (1) kullanıyorum ve sd kart çalışmıyor ama rlinktoolbox üzerinde ve ve zamanında 2-3 farklı versiyonlarda yedekler mevcut. Sanırım bir şekilde SD kartta sıkıntı oluştu. Farklı bir SD kartı fat32 olarak formatlayıp dosyaları geri dönmek istediğimde Rlinktoolbox programını çalıştırdığımda bağlı değil diyor ve yedek dönemiyorum. Burda SD kartın formatlama haricinde gizli bir komut mu var ? Bilgisi olan var mıdır ?

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Üstadım, crackleme işlemini başardım ancak verdiğiniz linkten dosyayı yüklemeye çalıştığımda "güncelleme dosyaları geçersiz" uyarısı verdi ve kaldı. Nerede hata yapmış olabilirim acaba?

Arkadaşlar hata bendeymiş. Patched dosya ile crackleme yapmak yerine orijinal isimli dosya ile yapmaya çalışmışım, o yüzden hata vermiş. İşlem sırasını önce patched ile crackleyip sonra "kemalu" arkadaşımızın yüklediği harita dosyası ile yapınca oldu. Tekrar teşekkürler.

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Arkadaşlar R-LINK e uyumlu hale getirdiğim hazır 2020/Q2 haritası linki https://mega.nz/folder/hdoHCbJS#hY0vGFDwdMkQmc3Gkq4Fug içeriğinde building (3 boyutlu binalar), map (harita), phoneme (ses düzenleme), poi (avm, akaryakıt istasyonu, hastane vs), speedcam (hız radarı) dosyaları mevcut. ilk kez kullanacaklar için: navigasyon menüsünden ayarları açarak radarları aktif hale getirebilirsiniz. tmc dosyaları koymadım çünkü benim sistemde var olan tmc dosyaları (anlık trafik verisi) çalışıyor o nedenle gerek duymadım, globalcfg dosyası da koymadım var olan yetiyor yeni konulacağın garantisi yok, navigasyon sistemi kararsız olabilir.. (bu açıklamaları sku creator kullanarak kendisi dosya oluşturmak isteyenler için yaptım) bir not daha bu güncelleme için daha önce hiç güncelleme yapmadıysanız önceki postlarda açıklanan cracklama işlemini yapmalısınız. daha önce crack yaptıysanız her güncellemede tekrar crack yapmaya gerek yoktur..

Kemalu Üstadım, SKU Creator ile R-LINK sistemine uyumlu hale getirme işlemini ve radar dosyalarını dahil etmeyi nasıl yaptığınızı paylaşmanız mümkün mü? Ben de bu konuda kendim birşeyler yapmak istiyorum. Teşekkürler.