R-Nav Çevre Dostu Sürüş MEnüsü aktif edildi.

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aracınızda eco mod var mı acaba? Belki eco mod olan araçlarda çalışıyor olabilir bir de sanırım aracınız icon değil de touch. Eğer bunu çalıştırabilirsek cidden harika bir özellik eklemiş oluruz aracımıza...

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım icon. Yarın deneyip bilgilendiririm. Umarım yanlış birşey yapmam.

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim 1.2 touch 75 hp ama eco mod var , ilk serilerde mevcut .. Eco aktifkende deniyorum fakat malesef olmuyor . Konu uzerinde calisiyoruz sanirim arac ile rnava bi aparat gerekecek bilgi alisverisi icin .. Dikkatli olun dedigimden baska seyler yaparsaniz geri donusu olmayan seyler
olabilir ,

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki mesela ben yarın denedim ve bende de aynı şekilde 0 olarak gözüküyor. Tekrar test moduna girerek activate dediğim kısmın işaretini kaldırsam eski hale döner mi ? Ona göre deneyeceğim.

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belki ecoyu çalıştırdığımızda devreye giriyor olabilir. Veya eco drive menusunu açıp bi 10-15 km kullanmak gerekebilir. Yalnız rlinkteki fonksiyonları beklememek lazım. Az önce rlinkteki eco drive menüsüne baktım da içim gitti yani:) biz bunu çalıştırabilsek bile yeter. En azından yol bilgisayarından sıfırlamadan kısa mesafeler için tüketim değerlerini görebiliriz. Bir de fotoğraftaki eğitmenlik düğmesini merak ettim oradaki menüde neler var acaba??

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ayni menuden deactive yapiyorsun eskiye donuyor ,
eco mod aktifken kullandim ve kullanmaya devam edicem
bakalim degerler gelicekmi ama derecede gostermiyor - seklinde cikiyor .

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğitmende , hizlanma gsi sezgi falan yazan yer var sagda , onlarin aciklamalarini yapiyor .. Yildizlar var derecelendirme , onlarda surusune gore puanlama yapiyor

haqoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam hocam saolasın, guzel haberlerini bekliyoruz o halde. İnşallah çalıştırmanın bir yolunu bulabiliriz. Peki ya dacialarda veya symbollerde sonradan bu menüyü aktif edip düzgün kullanabilmişler mi bu Rus arkadaşlar??

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arjantinde bir logan incelemesindeki videoda vardı . Adamlar gayet güzel kullanıyorlar bu özelliği .. bizim Rnavlardada var ama gizli biz bunu aktif ettik fakat renault bizi 3.sınıf ülkesi gördüğü için bu yol bilgisayarı ve Media nav arasındaki bağlantıyı yapmamış gibi hissediyorum oluyorki adamlar kullanıyor :)

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
An itibariyle denedim fakat sonuc bende de olumsuz. Yalniz dikkatimi ceken surus modunu ilk actigimda ortalama hiz 409 km/h yaziyordu. Acaba bunun sebebi nedir ? Birde acaba bizim yerli uretim oldugu icin mi boyle ? Fransiz araclarda da denemek lazim :S