R-Nav Çevre Dostu Sürüş MEnüsü aktif edildi.

mazlum64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
media nav eco driver2 sorunu

selam arkadaşlar hepinize kolay gelsin ve iyi çalışmalar dilerim. ben uşak banaz da serbest veteriner hekim olarak çalışan biriyim. kullandığım araç 2015 model renault captur icon 0,9 tce 90 hb lik turbo beslemeli aynı zaman da lpg li bir araç. bu araçta da media nav sistemi mevcut. ben 8 ay önce internetten manevrus yazılımını satın alarak media nav a yükledim şu anki sürümü 4.0.5 manevrus olarak görünüyor. geri görüş kamerası faal, video klip izleyebiliyorum. igo8 navigasyon dışında navitel navigasyonda mevcut.eco driver modunu geçen haftaya kadar açamamıştım onuda açtım.ancak sizinde içinde bulunduğunuz durumla aynı durumdayım yani araç eco driver 2 açıkken veri transferi yapmıyor sağ üzt köşedeki sıcaklık değeri --c olarak gösteriyor. bu sebepten dolayı dün servise gittim ve durumu anlattım. sonuç hüsrandı. bilmediklerini ilk defa bende gördüklerini söylediler. neyse sadede gelelim. bu gün media nav'ı yerinden söktüm.bağlantı soketlerini tek tek inceledim. dikkatimi çeken şey media navın arkasında boşta duran bir soket oldu. 3 kablolu ( beyaz-pembe-sarı) renkli soket vardı resimlerini ekledim. ayrıca 24 pinli soketlerin kablo sıralamasına da baktım (car navigation system LAN5200WR1 ) ve hepsininde media nav agirişlerinin olduğunu gördüm. kabloları gelişlerini tek tek ölçtük ve veri aktarımınında olduğunu tespit ettik. anladığım kadarıyla sorun tamamıyle yazılımsal. benden bu kadar arkadaşlar. durmak yok denemelere devam edeceğim . sizlerin kafasına takılan yada önerisi olan arkadaşları bekliyorum. resimleri ekleyemedim çözünürlük ten dolayımı acaba

mazlum64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar resimleri yükleyemiyorum geçersiz dosya tipi uyarısı veriyor

mazlum64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resimler yüklendi

nMRvA1.jpg
[/URL][/IMG]
v5b0mO.jpg
[/URL][/IMG]
g8qNnQ.jpg
[/URL][/IMG]

mazlum64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardım için teşekkürler

nMRvA1.jpg
[/URL][/IMG]
v5b0mO.jpg
[/URL][/IMG]
g8qNnQ.jpg
[/URL][/IMG]

mazlum64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yabancı sitelerde captur görüntüsü

NApyA5.jpg
[/URL][/IMG]

http://www.capturownersclub.co.uk/forum/removing-renault-radiocd_topic1174.html bu sitede adam media nav ı söküp başka bir sistem takmış. ancak dikkatimi çeken media navın arka kısmında bende boşta olan soket bu vatandaşın capturun da bağlı görünüyor. acaba vitesin önünde ki boşluğun altında bulunan obd2 connectör girişi ile bu soket arasında bağlantımı olması gerkiyor.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyük ihtimalle evet

mazlum64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
capturun obd2 connectörü

selam bu gün üşenmedim capturun obd2 connectörünü söktüm ve resimledim beyaz ve pembe renkli kablolar aynı isimde burada da var. bundan sonrası siz değerli RFC üyelerin pratik zekalarına kalıyor. şimdi resimleri yüklemeyi deneyeceğim

v5pg0m.jpg
[/URL][/IMG]

mazlum64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renault araçların obd2 connectör şematiği

ZkEDDA.jpg
[/URL][/IMG]

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar geçen servis cotechi ile görüştük sohbet ettik yeni connect araçların obd girişinde veri alım için bu cihaz sürekli takılı dedi bilgisayara bağlayakları zaman da onu söküp bağlıyorlarmış resmi bu belki yol gösterir size...
rMJ4oB.jpg

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi