radyatör suyu eksiltme

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamun aleykum. arkadaşlar aracımın yazın hiç bir sorunu yoktu su eksilme gibi. ancak antifirizi koyunca eksiltmeye başladı. tabi bunu önceden azçok tahmin ediyordum yazın antifiriz olmadığından kışın koyunca eksilteceğini. ve bu gün 160 km yol yaptıktan sonra incelemem sonucu kalorifer peteğinin çıkışındaki parçadan antifiriz kaçırıyor. bu hortumun ucundaki kelepçe gibi yerden kaçırıyor. o kelepceyi kesip atsamda direk çelik kelepçe ile sıksam olurmu acaba? zannederim yenisini alıp taksamda yine aynı yerden kaçıracak

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Hortumu çıkarıp bakmak lazım pas varsa temizleyin hortumu ve kelepceyi takın . Antifriz 1 lt den fazla koyma G12 kodlu organik kırmızı antifriz koy. Uzun süre antifriz konulmayan araçlarda bu olağan bir durum maalesef

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Hortumu çıkarıp bakmak lazım pas varsa temizleyin hortumu ve kelepceyi takın . Antifriz 1 lt den fazla koyma G12 kodlu organik kırmızı antifriz koy. Uzun süre antifriz konulmayan araçlarda bu olağan bir durum maalesef
Abi sokunce baatan asagi su verip iyice icini temzlemeyi dusunuyorum. E 1 litreden fazla koymazsam donar. Zaten 3 litre aktardim. Su ile tamamladim grrisini. Olcturdum eksi 15 cikti. Buralar kislar eksi 10 oluyor. 1litrenin faydaai olurmu

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Abi sokunce baatan asagi su verip iyice icini temzlemeyi dusunuyorum. E 1 litreden fazla koymazsam donar. Zaten 3 litre aktardim. Su ile tamamladim grrisini. Olcturdum eksi 15 cikti. Buralar kislar eksi 10 oluyor. 1litrenin faydaai olurmu

Antifriz suyun dolaştığı her yeri temizler paslı yerleride açar bu nedenle su kaçağı kaçınılmaz oluyor. Aşağı tukursen sakal yukarı tukursen bıyık misali bi durum.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antifriz suyun dolaştığı her yeri temizler paslı yerleride açar bu nedenle su kaçağı kaçınılmaz oluyor. Aşağı tukursen sakal yukarı tukursen bıyık misali bi durum.
Abi sence radyatore bol su verip temizleyelimmi yoksa kaçağı tamir edip birakayimmi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Abi sence radyatore bol su verip temizleyelimmi yoksa kaçağı tamir edip birakayimmi

Bence imkânın kısıtlı ise kaçağı tamir edip bırak.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence imkânın kısıtlı ise kaçağı tamir edip bırak.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Imkanim kısıtlı gercekten. Hanim doğum yapti. Ayin 6 sina kadar antifiriz alamiycam. Kar yagmaya da basladi. Bende tamir ettim bi denemede yaptim su ile. Akitmiyor gibi. Su içinde donar diye tamamen bosaltip arabayi uygun biryere cektim. Biraz yaticak. Ins duzelmistir. Sonuclari yazicam buraya

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Imkanim kısıtlı gercekten. Hanim doğum yapti. Ayin 6 sina kadar antifiriz alamiycam. Kar yagmaya da basladi. Bende tamir ettim bi denemede yaptim su ile. Akitmiyor gibi. Su içinde donar diye tamamen bosaltip arabayi uygun biryere cektim. Biraz yaticak. Ins duzelmistir. Sonuclari yazicam buraya

Allah analı babalı büyütsün inşallah.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim. radyatör tıkayıcı kullanan varmı acaba? önerenler var. acaba kullansam araçta tıkanmaması gereken yerleri tıkarmı acaba zararı olurmu motora?

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac 1.4 mu 1.9 mu

xperia z