Renault 19 1.4 RNA

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pardon, mesajı yanlış okumuşum :D Düzeltmemi yapayım...

;)

bir de karbüratör demek, düşük devirde yüksek performans demek, kalkışta daha seri demek, sesi ise bambaşka demek... bakım maliyeti düşük demek.. (kafadan bi kere enjektör derdi yok :D tıkantı o oldu bilmem ne.. lpg performansı da düşük demek :( yakıt sarfiyatı enj.dan fazla demek... ama motor elektronik değil demek :) bu bana göre artı...

Son düzenleme:

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi benim kafa karıştı :) aslında bende bu tarzda bir araç ararken güzel bir başlık oldu. başlık açmama gerek kalmadı :D

1.4 enjeksiyonlu ve karbüratörlü var? hangi daha verimli ve sıkıntısız. 1.6 lar içinde kafam karışık.
donanımlarını bir türlü çözemedim. bana klima, hidrolik direksiyon şart. hangisini almak lazım ya da araştırmak lazım. anlamadığım için bütün R19lara bakıyorum ve kafamda şekillenmiyor.
aldığımdan aşağı fiyata satmayacağım bir araç lazımki burdan tayinim olduğunda rahat bir şekilde RS olayım bende :D

klima istiyorsan 1.6e al ;)
Furkan'ın dediği gibi RTE ya da RNE... biri HB diğeri Sedan, tek farkları bu....

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi benim kafa karıştı :) aslında bende bu tarzda bir araç ararken güzel bir başlık oldu. başlık açmama gerek kalmadı :D

1.4 enjeksiyonlu ve karbüratörlü var? hangi daha verimli ve sıkıntısız. 1.6 lar içinde kafam karışık.
donanımlarını bir türlü çözemedim. bana klima, hidrolik direksiyon şart. hangisini almak lazım ya da araştırmak lazım. anlamadığım için bütün R19lara bakıyorum ve kafamda şekillenmiyor.
aldığımdan aşağı fiyata satmayacağım bir araç lazımki burdan tayinim olduğunda rahat bir şekilde RS olayım bende :D
Abi motor ne olursa olsun enjeksiyonlu al . Enjeksiyonlu da hid. direksiyon garanti mevcut . Klimada mevcut oluyor RT ve RN modellerinde .
95-97 arası 1.6 RT lerde klima tek tük var .
98 den sonra RNE Alize lerde ve RTE alizelerde klima var başka modelde arama .

1.6 europa lar kaç hp ? hb ve sedan farkediyor diye okumuştum sanki biyerde. hb 90 sedan 80 diye. doğrumudur bu bilgi ?
1998 den sonra Hatchback Renault 19 lar 1.4 Karbüratörlü 72hp ve 1.6e Enjeksiyonlu 90 hp olarak üretildi .

1998 den sonra Sedanlarında 1.4 karbüratörlü 72 hp , 1.6 karbüratörlü 80 hp , 1.6 e enjeksiyonlu 90 hp üretildi .

98 den önce 1.6 e yoktu , 1.8 ve 1.9 hariç tüm motorların sedan ve hatchbacklerini bulabilirsiniz ..
klima istiyorsan 1.6e al ;)
Furkan'ın dediği gibi RTE ya da RNE... biri HB diğeri Sedan, tek farkları bu....
RTE ve RNE sadece donanım temsil ediyor abi . RNE koltukları Yeni kasa broadway gibidir . RTE Megane 1 gibidir .