Renault 19 ile İlgili Şikayetler?

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de 2 sorun var yaa:( 1.si ve zor olanı rolanti problemi daha yeni fazlaca stop etti. 2.si de bagaj su alması stopların üzerine fazladan conta yapıştırmıştım iş yapmadı ya da farklı bi yerden alıyo sol arka taraf.

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de 2 sorun var yaa:( 1.si ve zor olanı rolanti problemi daha yeni fazlaca stop etti. 2.si de bagaj su alması stopların üzerine fazladan conta yapıştırmıştım iş yapmadı ya da farklı bi yerden alıyo sol arka taraf.

Bagaj lastiği ve lamba çevresinde problem yoksa bagaj arasına dolan suyun drenajının gerçekleştiği yerleri kontrol edin. Benim tam da sağ arka stop lambasının altında ufak bir paslı bölge vardı, ordan sızdırıyordu. İç tarafta lambalara giden kablolar ıslanıyordu. Hedef şaşırtıyordu. Sıyırıp macun çektik. Sorun kalmadı.

Rölantide durmuyorsa rölanti müşüründe sorun olabilir. Araç benzinde yapıyorsa benzin filtresinde yarı tıkalı bir durum olabilir, karbüratörlüyse karbüratör bir yerinden hava kaçırıyor olabilir... Çok yakıt ya da çok hava çeker, boğulursa yine rölantide durmaz... Aracın tüm bakımları günü gününe yapılıyorsa yakıt değiştirin, hala yapıyorsa rölanti müşüründendir.

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah kardeşim, o sorunları cözdüm ancak; bugun bir sorun daha çıktı :( aslında birkaç kez yapmıştı ama devam etmez sanmıştım,
sorun şu ki sol ön yani şöför kapısı kiliti arızalandı kiltleyip açınca dışardan açılmıyor, çaresiz arkadan ulaşıp içten açıyorum, sora kilitleme yapmazsam normal çalışıyor sadece kilitlenene kadar anlayacağınız, ne yapmalıyım sizce...

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah kardeşim, o sorunları cözdüm ancak; bugun bir sorun daha çıktı :( aslında birkaç kez yapmıştı ama devam etmez sanmıştım,
sorun şu ki sol ön yani şöför kapısı kiliti arızalandı kiltleyip açınca dışardan açılmıyor, çaresiz arkadan ulaşıp içten açıyorum, sora kilitleme yapmazsam normal çalışıyor sadece kilitlenene kadar anlayacağınız, ne yapmalıyım sizce...

Yanlış anlamadıysam tarif ettiğiniz şey Renault 19'un en çok konuşulan kronik sorunu kapı fitili problemi. :) Forumda benzer konu çok. Genel olarak yapılan şey ise 2 yılda bir içini açtırıp temizletmek. Yağmurlu ve sıfırın altında havalarda mümkün mertebe güneşte bırakın, açılıyor. Anlattığınız şey kapı fitilinden kaynaklanmıyorsa bir oto elektrik veya oto kilit ustası sanırım sorunu çözer... ;)

orhan0816

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön sağ cam hızlı inip yavaş kalkması.bide su eksiltmesi olmasa..... sanırım o da daha önceki sahibinin çin malı kapak kullanmasından kaynaklı...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç tada sol ön kapının camı inerken çat diye ses çıkartıyor cam kırıldı zannediyorum birde arka reflektörü stop lambalarını değiştirdim hala bagaja su alıyor bagajdan ufak bir eğrilik var kaza ile vurmuş benden önceki sahibi onu düzelttirsem su problemi çözülürmü acaba birde kapı kilitlerini yaptırdım elektrikçiye ama arada arka kapılar takılıyor bunu nasıl yağlama yapmak lazım acaba yağlama yapsak düzelirmi çaresi nedir tüp yok çok yakıyor birde sürücü koltuğu süngeri incelmiş yumuşamış buna ne yaptırabilirim sert bir koltuk yapmak için

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Konu kronik sorunlar fakat sadece kendi aracında sorunu belirtenler de yazmış

07.01.2014 tarihinde 1997 Model Renault 19 1.4 karbüratörlü aldım benzinli.

Aldığım hafta yağ ve su kontrol edildi yağ yenilendi suda işlem yapılmadı

6 ay süre zarfında ek hiç bir şekilde yağ takviyesi yapmadık.Aynı şekilde su takviyesi hiç yapmadık kontrol ettiğimde su seviyesi çok az eksilmiş ama daha minimum seviyeye çok var.

6 ayda ortalama 3-4 bin km yapmıştır istanbul - tekirdağ arası.

Benim yaşadığım sorunlara gelirsek
1.Sabahları zor çalışma problemi kalkışlarda stop sorunu ( acemilik kaynak da var ) : Problemi karbüratöri ustaya temizlettik bir kaç işlem yaptı deviri yükseltti şuan sabahları jigle ile tek marşta alıyor kışın bazen 2-3 marj olabiliyor.
2.Fanları açınca içeriye çok toz giriyor sebebi polen filtresi takmamışlar hiç bu araçlara çözümü bildiğim kadarı ile yok araştırmadım.
3.Camların buğu çok olması fanları açınca bir süre sonra geçiyor.
4.Yüksek hızda (100-150) uğultu sesi çok oluyor.Araçların lastikleri farklı farklı ve sol arka bilyede sıkıntı varmış bundan olurmuş lastikleri yeniledik.Bilyeleri de yaptırınca son durumu foruma eklerim.

Yukarıdaki sorunlarda ciddi sorunlar değil zaten sonuç olarak 1997 model aracımdan son derece memnunum dertsiz tasasız sorunsuz biniyorum.Tavsiye ederim herkese renault 19 u

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim yukarda yazdığım sizlerde de oluyormu camın açılırken çat diye ses çıkması normal mi

memduhvolkanya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapı kidi sorunu

sağ arka kapıyı kapatınca geri açılıyordu özelliklede sert kapatınca lak diye bir ses verip açık kalıyordu dün sorunu çözdüm

aynı sorunu yaşayan arkadaş olursa bilgim olsun yardımcı olayım
yanlış anlamayın resim falan ekleyip resim üzerinde işaret yaparak anlatmam lazım
o yüzden burdan ifade edemiyorum

çok hafif kapatırsam kapanıyordu yoksa kilit tutmayıp geri bırakıyordu hatta bazan yolda giderken bazan kendi kendine açılıyordu şimdi sorun bitti yaşadıkça kullandıkça çeşitler sorunlarla karşılaşıyoruz ve burda paylaşırsak hem birbirimze faydamız dokunur hemde ekonomik menfaatimiz olur
eğer çözememiş olsaydım kapı kilidi bozuk deyip değiştirecektim

saygılarımla
Merhaba kardeş aynı sorun bende var nasıl yardımcı olursun teşekkürler.