Renault 19 ile İlgili Şikayetler?

lord hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamın aleyküm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benim bi şikayetim. benim arabam gıderken stop edıyordu motorcuya gıttım okuyucu dedı orjinalını aldım devam ettı arıza. gazcıya götür dedi. gazcıya götürdüm bogazdan su kacırıyor beyine az su gittigi için beyin donuyor degiştir dedi dedı. bogazı degıstırdım bu se sefer stop ettı bırdaha çalısmadı ateşleme yapmıyor dedıler bu sefer motor beyincisine götürdüm beyin arzalı dıye yeni beyın aldım bu sefer beyine ulaşamıyolar. beyin yine arzalı dedıler başka arabaya taktık çalıştı tesıssısatta arıza var dıyorlar. lütfen bi yardım eederseniz cok sevınırım saygılarımla

rftnlsy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
98rne de gaz beyni oluyormu

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
98rne de gaz beyni oluyormu
LPG varsa gaz beyni de vardır, motor enjeksiyonluysa biraz daha teferruatlı oluyor motor ve tesisat

hınıslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araba sanırım conta yaktı arabada yağ kalmamış ve çalışmıyor ne yapcam şimdi yha

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sağlamı çekici ile aracı ustanıza götürüp motoru açtıracaksınız ve zarar ortaya çıkacak. Bence boş yere çalıştırmak için uğraşmayın daha büyük zararlar ortaya çıkabilir

Reno 19 europa 1.8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.8 rti 97 model
otomatik camlarının cabuk bozulması
hararet sorunu
gaz ayarının tam manasıyla tutmaması
saymakla bitmek bilmeyen sorunlar :bravo

Mustafi42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar arkadaşlar
2000 model renault 19 europa 1.4 rna aracım
Genelde düşük devirde kalkışta 1de 2de 3te hep silkeliyor.
Sanki benzin dalgalı geliyor da tekliyo hissi.
Hem lpg de hem benzinde sorun. Buji dediler
Buji ve kabloları yeniledik orjinal.
değişmedi yine tekleme var.
Gaza cok yavaş yüklenirsem sorun yok ama trafikte olmuyor öyle tosba gibi.

Bi el atın da kurtaralım benim europa yı
164binde araç bakımlı

simnis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Sakarya da yaşıyorum. 99 model K7M motor rne alize aracım var. Aracı aldıktan bir süre sonra lpg'de rölanti dalgalanması, debriyaja basınca stop etme ve devirsiz gaza yüklenince devirlenene kadar peş peşe kesiklik sorunu oluştu. Rölanti motoru, lpg enjektörleri, nozullar falan bir sürü şey denedik. Gaz ayarı yapılınca stop etme ve rölanti dalgalanması belirli bir süre düzeliyor. Kesiklik de 3-4 km falan düzeliyor. Sonra her şey yine aynı. Kesiklik sorunu 6 aylık bir süre sonunda çözüldü. Orijinal buji kablosunu buldum. Ama rölanti dalgalanması ve stop etme işi hala devam ediyor. Çok enteresandır rölanti dalgalanması üst üste 4-5 defa çalıştırma ve yolculuk da yaparken bazen de 4-5 defa çalıştırmada yapmıyor. Dengesizlik gerçekten diz boyu bu konuda. Son bir aydır stop etme işi çığırından çıktı. Önceden motor çok soğukken arada yapardı. Çoğu zaman devir düşer 1-2 saniye sonra toplardı. Şimdi soğukken benzinde de stop ediyor. Hafif ısınınca benzinde stop etme gidiyor. Ama tam ısınana kadar lpg de debriyaja basmaya korkuyorum. Dsg'den hızlı vites atıyorum düşürürken. Bir de araç sabah gaza vermeden çalışmıyor. Gazı bıraktığınız gibi de küt stop ediyor. Jikle yapmıyor. 5-6 dakika ayağım gazda ısıtıyorum. Tam ısınmadan yola çıkınca da kasılmalar yapıyor lpg de. İleri geri beşik gibi gidip geliyor. Arabayı satma derecesine geldim. Arabamı beğenerek aldım. Daha önce kullandığım için sevdiğim bir araba. Ama öncekinde lpg yoktu. Yardımcı olacak biri yok mu?

simnis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar arkadaşlar
2000 model renault 19 europa 1.4 rna aracım
Genelde düşük devirde kalkışta 1de 2de 3te hep silkeliyor.
Sanki benzin dalgalı geliyor da tekliyo hissi.
Hem lpg de hem benzinde sorun. Buji dediler
Buji ve kabloları yeniledik orjinal.
değişmedi yine tekleme var.
Gaza cok yavaş yüklenirsem sorun yok ama trafikte olmuyor öyle tosba gibi.

Bi el atın da kurtaralım benim europa yı
164binde araç bakımlı

Hala devam ediyor mu usta?