Renault Clio 4 Görsel Park Sensörü Yardımı

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Herkese merhaba, çoğu kişinin aracında bildiğim kadarıyla ki kendi aracımdada 2017 model olmasına rağmen sadece sesli park sensörü mevcuttu ve ben bunun hakkında detaylı araştırma yaptım ve sonuç olarak çözdüm. Size nasıl yapacağınız anlatacağım öncelikle verdiğim dosyayı alıp FAT32 biçimlendirilmiş bir usbye atın usb boş olması gerek, https://lisandru.eu/wp-content/medianavskins/micom_manager_files.zip bunu indirdikten sonra içindekileri usbye atın şifre: lisandru.eu
Ve fotoğraflarda olduğu gibi Ayarlar>Sistem>Sistem Bilgisi ve ordan fotoğraftaki
3OmynM.jpg yerlere tıklayın usb takılı olacak sonrasında şifre soracak versiyon 3.x.x ve 8.x.x için 0362 OK Silip 3748 9.x.x için 2383 OK Silip 3748 OK Ve beyaz bir ekran karşılayacak bizi ordan MİCOM TEST Menüsüne basın. p5drpa.jpg
, oraya girince 2.Sırada HMI OFF Yazan yeri HMI R Yapın HMI FR Yaparsanız ön arka park sensörü yapmış olursunuz, Ve yaptıktan sonra teypteki power tuşuna basarak çıkın ve arabayı kapatıp kilitleyin 30sn sonra gelin ve geri vitese alın Artık kullanabilirsiniz. Micomdaki diğer bütün özellikler için bana sorabilirisiniz yada bu konu hakkındaki. Kolay gelsin RgWdlR.jpg

Ekli dosyalar

• 3OmynM.jpg
    3OmynM.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 12

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar yararlanabilir

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim.
Verdiğin dosyalar olmadan girmeyi denedim ama o zaman Micom menüsüne giriş yapılamıyor. Silik görünüyor.
Dosyaları boş usb'ye atıp HMI R yaptım ve sonuç;

gPdW6b.jpg

Kamera için en alt satırda RVC'de 2 adet seçenek var bunlar hakkında bilgin var mı?

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun , Memnun olduğunuza sevindim Kamera için micom menüde en alt satırda rvc diye bir yer olması gerek park çizgileri içinde 5. Satırdan X87 aktif etmeniz gerekiyor.

bbeler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Herkese merhaba, çoğu kişinin aracında bildiğim kadarıyla ki kendi aracımdada 2017 model olmasına rağmen sadece sesli park sensörü mevcuttu ve ben bunun hakkında detaylı araştırma yaptım ve sonuç olarak çözdüm. Size nasıl yapacağınız anlatacağım öncelikle verdiğim dosyayı alıp FAT32 biçimlendirilmiş bir usbye atın usb boş olması gerek, https://lisandru.eu/wp-content/medianavskins/micom_manager_files.zip bunu indirdikten sonra içindekileri usbye atın şifre: lisandru.eu
Ve fotoğraflarda olduğu gibi Ayarlar>Sistem>Sistem Bilgisi ve ordan fotoğraftaki
3OmynM.jpg yerlere tıklayın usb takılı olacak sonrasında şifre soracak versiyon 3.x.x ve 8.x.x için 0362 OK Silip 3748 9.x.x için 2383 OK Silip 3748 OK Ve beyaz bir ekran karşılayacak bizi ordan MİCOM TEST Menüsüne basın. p5drpa.jpg
, oraya girince 2.Sırada HMI OFF Yazan yeri HMI R Yapın HMI FR Yaparsanız ön arka park sensörü yapmış olursunuz, Ve yaptıktan sonra teypteki power tuşuna basarak çıkın ve arabayı kapatıp kilitleyin 30sn sonra gelin ve geri vitese alın Artık kullanabilirsiniz. Micomdaki diğer bütün özellikler için bana sorabilirisiniz yada bu konu hakkındaki. Kolay gelsin RgWdlR.jpg

Kamera varken de HMI R mi seçmek lazım.
2013 iconda olur mu acaba. aracın konfigürasyonuda önemli. dönüş ışıklarları açılmamadı mesala bende :(

Ekli dosyalar

• 3OmynM.jpg
    3OmynM.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 3

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 lerde olmuyor maalesef çünkü Media Nav Evolution Gerekli Evet kamera oluncada HMI R HMI FR Yaparsak ön arka park sensörü olur Benim arabamda kamera yok ama kamera oluncada şöyle oluyor ben kamera tercih etmiyorum ama; QPDz5j.jpg

bbeler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgi için teşekkürler

sezco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba iyi günler, benim aracım 2015 model fakat Media Nav Evolution cihazı takılmış benden önceki sahibi tarafından. Cihazımda sıcaklık göstergesi ve Eco Driving2 menüsü çalışmıyor. Bunun için Renault BIC cihazı alıp OBD portundan araca bağlantısını yaptım fakat genede çalışmadı söylediğim yerler. Bunun içni yapabileceğimiz birşey var mıdır? Teşekkür ederim.

RClio4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Evet; yapabilirsiniz 7. Satırda bulunan ECO Yazan yeri Ve TEMP Yazan yere basarsanız aktif olacaktır.

alicankoc094

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sesi aracın hoparlörlerine aktarabiliyo muyuz acaba?