Renault clio 4 rüzgar sorunu yargıtay kararı kesin çözüm

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
renault sizi mahkemeye verecek bu gidişle algı yaratıyor diye.. :) sayın admin; konuyu sabitleyip arkadaşı kendi kendine yazıp durma derdinden kurtarın nolur. paranoya haline geldi galiba..

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renault sizi mahkemeye verecek bu gidişle algı yaratıyor diye.. :) sayın admin; konuyu sabitleyip arkadaşı kendi kendine yazıp durma derdinden kurtarın nolur. paranoya haline geldi galiba..

😀 size öyle geliyor geliyor galiba insanları aydınlatmak bilgilendirmek paronayak ise diyecek çok fazla söz kalmıyor bence en büyük algıyı sizler yaratıyorsunuz iyide yapıyorsunuz bence bırakın vermek istiyor ise versin mahkemeye dava o kadar mahkeme sürecinde sürüncemede kaldıkı anlatmak güç sonuç itibarı ile Renault kaybetti davayı bunuda tüketici için heryere yaymak gerekir kafamızdan uydurarak yazmıyoruz birşeyleri TÜRK MİLLETİ ADINA YARGITAY İLAM kararına istinaden yazılıyor bir takım yazılar yinede teşekkürler ilgi ve alakanıza sizlerde olmasanız ne yazacak bilemiyorum.😀😀

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın editör konuyu sabitlerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Mahmut_Girginer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
😀 size öyle geliyor geliyor galiba insanları aydınlatmak bilgilendirmek paronayak ise diyecek çok fazla söz kalmıyor bence en büyük algıyı sizler yaratıyorsunuz iyide yapıyorsunuz bence bırakın vermek istiyor ise versin mahkemeye dava o kadar mahkeme sürecinde sürüncemede kaldıkı anlatmak güç sonuç itibarı ile Renault kaybetti davayı bunuda tüketici için heryere yaymak gerekir kafamızdan uydurarak yazmıyoruz birşeyleri TÜRK MİLLETİ ADINA YARGITAY İLAM kararına istinaden yazılıyor bir takım yazılar yinede teşekkürler ilgi ve alakanıza sizlerde olmasanız ne yazacak bilemiyorum.😀😀

Merhaba, 2 hafta önce 2013 model clio4 sport tourer 0.9 litre 90 hp benzinli modelden 2. el olarak aldım. Bugüne kadar eşimi işine bırakıp getirdim ve sürat yapma imkanım olmadı. Uçak bakım teknisyeniyim ve sabiha gökçende çalışıyorum. Bugün işe arabamla gittim ve geri gelirken otobanda fırsat bulunca 110-120 km lere kadar çıktım ancak araç içinde müzik ve havalandırma (klima değil) açıkken bile dayanılmaz bir rüzgar sesi gelmeye başladı.

Elimle camdaki küçük çıtayı yokladığımda (elimle bastırdım) sesin azaldığını fark ettim. Aracı alınca foruma üye olmuştum zaten. Sonra sorunu önce youtube da sonra da burada arattım. Üretim hatası olduğunu öğrenince biraz hayal kırıklığı yaşadım doğrusu.

Çünkü benim önceki aracım 2011 Seat Altea XL 1.6 TDI 7-ileri DGS otomatik vites idi ve akıl almaz sorunlar yaşadım. DSG kronik, enjektör kronik, egr kronik kavrama kronik... liste uzar gider. 2016 yılında 50 bin tl ye 90 binde aldığım aracı 1 ay önce 165 bin de 86 bine satıp kendimce kurtuldum. Daha az sorun çıkaran bir model bakarken geniş bagaj hacmi sebebiyle çok araştırmadan sport tourer aldım.

Şimdi bunda da kronik arızalar olmasından korkuyorum. Ses sorunu ile başladık. Yarın servisten cuma günü için randevu alacağım.

Arabayı ilk aldığım zaman servise eksiklerini tespit ettirmek amaçlı ve bazı tespit ettiğim sorunların çözümü için gittim. Seat ile yaşadığım sorunlardan ve bu sorunlar neticesinde renault'a geçtiğimden bahsettim. Sağ olsunlar dinlediler, ilgilendiler ve araca daha önceden yapılması gereken bazı ücretsiz iyileştirmeleri yaptılar. O sebeple ilk izlenimim olumlu oldu renault servisi ile ilgili ancak sanırsam asıl sınavlarını bu rüzgar sesi sorununda verecekler..

Süreci ve sonucu buradan yazacağım.

Yargıtay kararını tarafıma gönderdiğiniz için size de ayrıca teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.