Renault edc sorunu ve basit cozumleri.

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aracı 2. el olarak almıştım, vites geçişlerinde kararsızlık vardı üstündeki akü fabrika çıkış aküsüydü 60lık, değiştirdim varta akü 74 amper taktırdım süper oldu şiddetle tavsiye ederim, hatta bütçen varsa varta aküden başka alma

Arkadaşlar bugün kartal sanayide mutlu 72amper ile değiştim aküyü. 350tl verdim işçilik dahil.
30dk sanayiden eve gelene kadar ilk izlenim için şunu diyebilirim, arkadaş ben bu iş için 2 sene önce servise gittim yazılım dediler başka bişey demediler meğersem herşey bir aküye bakıyormuş o kadar etkiledi diyebilirim.işe gidiş geliş yolum daha çok dur kalk dolu hafta içi o izlenimimide paylaşacağım.
Lafın kısası akü vites hakkındaki acabaları ortadan kaldıracak sanırım.herkese teşekkkür ederim.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugün kartal sanayide mutlu 72amper ile değiştim aküyü. 350tl verdim işçilik dahil.
30dk sanayiden eve gelene kadar ilk izlenim için şunu diyebilirim, arkadaş ben bu iş için 2 sene önce servise gittim yazılım dediler başka bişey demediler meğersem herşey bir aküye bakıyormuş o kadar etkiledi diyebilirim.işe gidiş geliş yolum daha çok dur kalk dolu hafta içi o izlenimimide paylaşacağım.
Lafın kısası akü vites hakkındaki acabaları ortadan kaldıracak sanırım.herkese teşekkkür ederim.
hayırlı uğurlu olsun,keyifli binmen dileğiyle,bnmde başıma senin gibi durum gelmişti vartayı 75lik bi taktım araba pamuk gibi oldu maşallah

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı uğurlu olsun,keyifli binmen dileğiyle,bnmde başıma senin gibi durum gelmişti vartayı 75lik bi taktım araba pamuk gibi oldu maşallah

Çok teşekkür ederim. Hafta içi izlenimimi paylaşacağım demiştim yazmadan duramadım.Araç yeniden doğdu benim için. Bu konuyu açan arkadaşa sonsuz teşekkürler ediyorum. Şikayetlerim %99 azaldı. zaten 3 yıldır kullanıyorum aracı, akü değişimi sonrası performans inanılmaz gerçekten.
Hala eyvahlarla geçen 3 yıla acıyorum.bundan sonra heryerde yazacağım bunu.Herkese çok teşekkürler.

newvegas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bu akü olayını Renault neden çözememiş onu anlayamadım. Araçlara fabrikasyon çıkışı 72 lik veya 75 lik akü takıp denememişler mi ki ?

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı model aynı paket araç bendede var 140binde senınki kaç kmde bilmiyorum ama 3 yıldır kullandığına göre araçtakı dengesızlıklerı bılıyorsun 1 2 arasında trafıte sureklı aptal gıbı vıtes atıyor ve aşırı sallıyor aracı aynı sorun bendede sendekıde boyle bır sorun galıba benım aracımdada orjınal renault aku var 60lık galiba benimde ilk işim aku degıstırmek olucak ve ayrıca sunuda sormak isterim aracınız yokus yukarı durdugun yokus kalkıs destegı sona erdıgınde geri kaydırma yapıyormu bıldıgım kadarıyla forumda okumustum yıne butun edcler geri kaydırır diyolar ne kadar dogru bılmıyorum ?

Çok teşekkür ederim. Hafta içi izlenimimi paylaşacağım demiştim yazmadan duramadım.Araç yeniden doğdu benim için. Bu konuyu açan arkadaşa sonsuz teşekkürler ediyorum. Şikayetlerim %99 azaldı. zaten 3 yıldır kullanıyorum aracı, akü değişimi sonrası performans inanılmaz gerçekten.
Hala eyvahlarla geçen 3 yıla acıyorum.bundan sonra heryerde yazacağım bunu.Herkese çok teşekkürler.

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bu akü olayını Renault neden çözememiş onu anlayamadım. Araçlara fabrikasyon çıkışı 72 lik veya 75 lik akü takıp denememişler mi ki ?

2 yıl önce servise gittiğimde yazılım atıcaz bayaa bi düzelecek. birde internette falan öyle çok araştırmayın herkes birşey yazar kafanız karışır. EDC piyasadaki viteslerin en iyisidir o yüzden sorun çıkarmaz bazende kullanıcı hatasından kaynaklanır şeklinde cevap verdiler. Demekki Renault bu işi çözmek için arge üretmemiş veya servis elemanlarını gerekli donatamamış. Bende merak içerisindeyim koskoca marka yılda milyarlarca dolar ekonomi yaratan bir marka böylesine markasını aşağı çekebilecek bir soruna çözüm üretemez.

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı model aynı paket araç bendede var 140binde senınki kaç kmde bilmiyorum ama 3 yıldır kullandığına göre araçtakı dengesızlıklerı bılıyorsun 1 2 arasında trafıte sureklı aptal gıbı vıtes atıyor ve aşırı sallıyor aracı aynı sorun bendede sendekıde boyle bır sorun galıba benım aracımdada orjınal renault aku var 60lık galiba benimde ilk işim aku degıstırmek olucak ve ayrıca sunuda sormak isterim aracınız yokus yukarı durdugun yokus kalkıs destegı sona erdıgınde geri kaydırma yapıyormu bıldıgım kadarıyla forumda okumustum yıne butun edcler geri kaydırır diyolar ne kadar dogru bılmıyorum ?

Hocam benim aracım daha 50bin km de. 3 yıldır ben kullanıyorum aldığımda 1 yaşında idi. sizinde dediğiniz gibi 3 yıldır a sından z sine herşeyini biliyorum tek kullanıcıda benim. size şunu rahatlıkla söyleyebilirim benim 1 haftadır kullandığım araç ile 3 yıldır kullandığım araç aynı değil kesinlikle. viteslerdeki sarsıntı, 2 ye atayımmı 1 e düşeyemmi kararsızlıkları bazen yokuşlarda trafik durduğunda bendede ayağımı gazdan çekip frene dokunduğumda inanılmaz bir şekilde araç kendini ileri atıyor ben fren yapınca yerinde zıplayıp kalıyordu. 1 den 2 ye geçişte yarı yarıya nerdeyse sarsıntı yapıp motor yada şanzuman tam emin değilim çat çut ses geliyordu. Akü olayından sonra nerdeyse 1 haftadır kullanıyorum şu olayların birtanesini bile yaşamadım daha.
Geri kaydırma konusuna gelince zaten yokuşta frenden ayağınızı çektiğiniz andan kısa bir süre kalkış yaparsınız ne kadar bir süre bekliyorsunuz bilmiyorum. ama benimde bazen yokuş kalkışın bazen devreye girmediği durumlarda aldığım önlemim ayağımı çok az frenden çekip geri basıyorum fren sertleşiyor ve kalkmak için bıraktığımda kesinlikle geri kaydırmıyor hatta bu şekilde yapıp uzun süre beklesem bile yokuş hafif rampa ise düz yoldaymış gibi ileri itmeye bile başlıyor araç kendini.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah kimse sorun yaşamaz bu şekilde kolayca halledebilir herşeyi fakat ben aküyü 75 lik ile değiştirdiğim halde bu geçişlerdeki sorunlarda bir düzelme hissetmedim belki çok çok az miktarda bir iyileşme vardır ama tabiki

bedrana34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşallah kimse sorun yaşamaz bu şekilde kolayca halledebilir herşeyi fakat ben aküyü 75 lik ile değiştirdiğim halde bu geçişlerdeki sorunlarda bir düzelme hissetmedim belki çok çok az miktarda bir iyileşme vardır ama tabiki

bence birde eğer yaptırmadıysanız araca edc yazılım attırın. kavrama noktalarını yeniden tanımlıyorlar.ben 2 sene önce yaptırmıştım o da baya etkili olmuştu.

ceshme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba ;benim gittiğim ustanın söylediği kadarı ile araç son 30-40 vites değiştirmenize göre herseferin de programlıyor; sakin kullanımlarda yada şehir içi trafikte çok klullanıldığında ; 2-3 dk performasnlı vites değiştirince ve 1 - 2 vites geçişini 1500-2000 devirde yaptırdğında tekrar programlayıp düzeldiğini söledi ben de yaklaşık 2haftadır dediği gibi yapıyorum ve neredeyse hiçbirşey kalmadı. bi denemenizi tavsiye ederim.
saygılarımla...