Renault edc sorunu ve basit cozumleri.

ceshme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağınızı düzenli değiştirmeyi ihmal etmeyin. 72 amper aküden vaz geçmeyin

EDC ile yeni tanışan benim gibi kullanıcılar için çok faydalı bir sayfa oldu bu öncelikle bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

EDC şanzıman yağı fiyatı konusunda bilginiz var mı acaba ? paylaşabilir misiniz ?

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EDC ile yeni tanışan benim gibi kullanıcılar için çok faydalı bir sayfa oldu bu öncelikle bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

EDC şanzıman yağı fiyatı konusunda bilginiz var mı acaba ? paylaşabilir misiniz ?

50 lira civari litresi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

EDC kalibrasyonun servise hangi teknik tabir ile anlatabilirim? Daha önce okumuştum buna benzer bir yazı, 2 renault teknik servisi 1 özel servise gittim. Adamlar bi haber.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

EDC kalibrasyonun servise hangi teknik tabir ile anlatabilirim? Daha önce okumuştum buna benzer bir yazı, 2 renault teknik servisi 1 özel servise gittim. Adamlar bi haber.

Açıkcası ben de benim araçta yapılana kadar servisler olmaz öyle bi ayar demişlerdi bana da. Ayarın tam olarak adı nedir bilemiyorum fakat yapılan işlem; aracın beynindeki Balat’a aşınma değerleri okunuyor ve clip cihazının okuduğu değerler karşılaştırılıyor hangisi yüksek ise o değerler araca giriliyor ki genelde klip cihazı daha yüksek değer veriyor. Bu değerler yaklaşık araç ile clip cihazı okumalarında 0.2 veya 0.3 milimetre fark gösteriyor. Bakıldığında küçücük hatta yok denecek kadar küçük bir fark fakat aracın sanzimanini muazzam ölçüde rahatlatıyor gerek yürümesi gerek 1-2/2-1 geçişleri bariz şekilde toparlıyor fakat bu olay bir kaç aylık süreçte ise yarıyor ve araç asıl değerleri okuduğunda yine eski haline dönüyor. Bu işlemi yetkili servisler yapmazlar çoğu bilmiyor Işın’ın ehli bir özel servise yaptırmanız lazim. Ayrıca işlemin uygulanması yanı araçtan verinin okunması clip cihazının okuması yeni değerlerin araca yazılması toplamda 3 dakika sürmüyor bile.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EDC şanzıman çok başarılı şanzımandır. Renault 1.5 dci motordan sonra bu şanzımanlada kendini kanıtlamıştır. Kolay kolay bozulmaz. Eğer arıza verirse sorun şanzımanla ilgili değildir. Yağ değişimi 100-150 lira tutar. 40.000 - 50.000 KM de bir değiştirin. Akünüze iyi bakın. EDC şanzımanı kararsız kalıyo filan diyenlere inanmayın araç motor freni yapar buda normaldir.

ceshme

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba tavsiyeleriniz sayesin de az önce akü mü değiştirdim ve varta 74 ah - 680 a ( 470 tl fiyatla )

yarım saat kadar turladım ve artık çok mutluyum edc şanzuman ile.

ilk kalkış titreme, kararsızlık ve vuruntular tamamen düzeldi.

vites geçişleri pürüzsüz tam anlamıyla " kaymak gibi " hatta açıkçası ateş ediyor :silah

herkese teşekkür ederim. saygılarımla :cool:

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba tavsiyeleriniz sayesin de az önce akü mü değiştirdim ve varta 74 ah - 680 a ( 470 tl fiyatla )

yarım saat kadar turladım ve artık çok mutluyum edc şanzuman ile.

ilk kalkış titreme, kararsızlık ve vuruntular tamamen düzeldi.

vites geçişleri pürüzsüz tam anlamıyla " kaymak gibi " hatta açıkçası ateş ediyor :silah

herkese teşekkür ederim. saygılarımla :cool:

Hayırlı olsun bir sıkıntı olursa burdayız.

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağınızı düzenli değiştirmeyi ihmal etmeyin. 72 amper aküden vaz geçmeyin

Şanzıman yağını bende değiştirmek istiyorum, bakımlı olsun sonuçta biniciyiz ama yetkili servis “değiştirmiyoruz” dediginden insanı kararsızlığa itiyorlar. Sağlam şeyi kurcalatmayak die

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağını bende değiştirmek istiyorum, bakımlı olsun sonuçta biniciyiz ama yetkili servis “değiştirmiyoruz” dediginden insanı kararsızlığa itiyorlar. Sağlam şeyi kurcalatmayak die

Youtube da Tibet Usta Şanzıman videosunu izleyin.
Güvendiğiniz tanıdığınız usta yağı değiştircektir.

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Youtube da Tibet Usta Şanzıman videosunu izleyin.
Güvendiğiniz tanıdığınız usta yağı değiştircektir.

Tibet ustayı daha önce izlemiştim Pazılı ezberlemiş rresmen