Renault Flashımı nasıl güçlendirebilirim

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aynı şeyi bende yaptıracağım yani yayları ama benim maddiyattan dolayı kestireceğim bence sen spor yay almaya bak:)orjinal flash cantı dehşet hoşuma gidiyor boyatmayı vs hiç düşünmedim bu konuda tecrübeli dostlar yorum yaparlar sanıyorum........

ercan_korulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi egsoz harbi güzelmiş...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmıyacağınızı bilerek yazıyorum .

- Port polish , emme ve egzoz manifoltu ve silindir kapağı emme egzoz çıkışları port polish yapılmalı .
- Açık Hava Filtresi ( Renault 21 Manager da bulunan Hava filtresi kepi kullanılarak çok iyi sounç alınır )
- Egzoz , Silincerlı bir egzoz olması kaydıyla orta halli bir marka tercih edilebilir .
- Egzoz sistemi düz boru konulabilir .
- Karbüratör sıkı bir bakımdan geçmeli
- Araçta kompresyon kaçağı olmadığından emin olunmalı . A contasından Z contasına kadar kaçırmamalı .
- Çok tırnaklı bujiler
- Buji kabloları
- Sıfır bobin

vs. vs. ile gayet güzel sonuçlar elde edilebilir .

shaldos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performans egzoz diyeceğim. Bu sefer trafik sürekli durdurup ceza işlemi uyguluyor yeri geliyor bağlıyor artık.. Hava filtresi diyeceğim lpg'li araçta ne denli tutarlı olur onu görmek lazım.. Turbo desem maliyetli :) Kısacası sana tavsiyem pek bir şey yapma.. özellikle modifiye konusunda türk polisi artık bıktırdı ve insan bir hevesle yaptırdığı şeyi zart ertesi gün söktrümek zorunda kalıyor.. bence 70 yaşına kadar para biriktir 2000 model ferrari alırsın hehe nasılsa onun egzozuna bir şey diyemiyor aynasızlar :D

berkaykalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmıyacağınızı bilerek yazıyorum .

- Port polish , emme ve egzoz manifoltu ve silindir kapağı emme egzoz çıkışları port polish yapılmalı .
- Açık Hava Filtresi ( Renault 21 Manager da bulunan Hava filtresi kepi kullanılarak çok iyi sounç alınır )
- Egzoz , Silincerlı bir egzoz olması kaydıyla orta halli bir marka tercih edilebilir .
- Egzoz sistemi düz boru konulabilir .
- Karbüratör sıkı bir bakımdan geçmeli
- Araçta kompresyon kaçağı olmadığından emin olunmalı . A contasından Z contasına kadar kaçırmamalı .
- Çok tırnaklı bujiler
- Buji kabloları
- Sıfır bobin

vs. vs. ile gayet güzel sonuçlar elde edilebilir .

nerden biliyosun yapmıycagımı da böyle konusuyosun merak ettım

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nerden biliyosun yapmıycagımı da böyle konusuyosun merak ettım

Bende öğrenciyim . Yapsam ben yapardım . Ama şuan kendime yakıt alsam yeter diyorum .

Ayrıca bu liste ben ve bir çok anlayan kişiler tarafından yazıldı. Hayata geçirenler %3 .
Hemen yanlış anlıyorsunuz. Benimde var Rainbowum , yaylarını bile kestiremiyorum .

Size yapabilecek şeyler söyleyim :
- Flash S farları .
- Flash S panjur.
- Yayları kesersin
- Sis farı takarsın
- Tampon boyarsın
- 15 inç Spoon jant koyarsın

Aklımada daha bişey gelmiyor...

Motor modifiyesinden çok Trigeri ne zaman değişmiş ? Debriyaj balatası bitik mi ? bunlar değerli senin için . Ateşleme sisteminde de tevzi makarası , distribütör kapağı , bujiler buji kabloları bobin. Orijinal olarak değiştirilmelidir .

Sen BEYGİR kazanmaya değil ÖLÜ BEYGİRLERİ toparlamaya bak. Dynoya çıktığında 95 bg alması daha önemlidir.

berkaykalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anlıyorum kusura bakma lütfen ters çıktım bu arabayı gercekten severek aldım uzun yıllar bınmek ıstıyorum o yüzden beni üzmiycek bişeyler yapmak istiyorum. aracın bakımlarını düzenli olarak yaptırıyorum babam araba tamircisi oldugu için o konuda sıkıntım pek yok :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anlıyorum kusura bakma lütfen ters çıktım bu arabayı gercekten severek aldım uzun yıllar bınmek ıstıyorum o yüzden beni üzmiycek bişeyler yapmak istiyorum. aracın bakımlarını düzenli olarak yaptırıyorum babam araba tamircisi oldugu için o konuda sıkıntım pek yok :D

Baban araba tamircisiyse çok güzel şeyler yapılabilir aslında .Güzelde bir örnek olur bu camia da.

akn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor aksamında güçlendirmek amacında bir şeyler yapmak güzel olur ama amortisör ve yay konusunda işlem yapmanızı önermem. Ben yaptım şimdi çilesini çekiyorum. yay kesmeyi kimse önermedi esneme mesafesini azaltıyor zıplatır sürekli dediler, gittim amortisörü kestirdim ilk başlarda çok hoşuma gitmişti konforunda da negatif bir durum olmamıştı ama üzerinden bir kaç ay geçtikten sonra ön takımın canına okudu, şu anda ön takımda metal seslerden oluşan bir koro var :)