Renault Flashımı nasıl güçlendirebilirim

berkaykalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ufak ufak başlamak istiyorum bende güzel bişeyler çıkarmaya çalışıcam yardımlarınızla

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
quote_icon.png
berkaykalkan Nickli Üyeden Alıntı

ufak ufak başlamak istiyorum bende güzel bişeyler çıkarmaya çalışıcam yardımlarınızla

Merakla bekliyoruz bizde yeni fotoları,gelişmeleri:cool:

berkaykalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Direksiyona dokunmam,yay konusundada kararsızım ama Remus 11 numara olur bence:eyv

akn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyon konusunda taktırdıktan sonra rahatlıkla kullanabiliceksen taktır. yay içinde güzel olur tabi aracın arkasını da öne göre ayarlatman lazım, remus ise uzun yol yapıyorsan taktırma derim,kısa mesafelerde ses güzel ama uzun yolda çekilmiyor.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
​ön panjuru gövde rengi yapsamıydık acaba ?

berkaykalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu omp direksiyonları gördüğümden beri seviyorum pazartesi almaya gidicem bizim burda sanayiden. yay konusunda fiyatı çok ucuz gibi çok dandik bişey olmasından korkuyorum.panjuru ve jantlarıda boyatıcam ama onları yaza kısmetse jantları bronz rengi düşünüyorum

Garfield

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapmıyacağınızı bilerek yazıyorum .

- Port polish , emme ve egzoz manifoltu ve silindir kapağı emme egzoz çıkışları port polish yapılmalı .
- Açık Hava Filtresi ( Renault 21 Manager da bulunan Hava filtresi kepi kullanılarak çok iyi sounç alınır )
- Egzoz , Silincerlı bir egzoz olması kaydıyla orta halli bir marka tercih edilebilir .
- Egzoz sistemi düz boru konulabilir .
- Karbüratör sıkı bir bakımdan geçmeli
- Araçta kompresyon kaçağı olmadığından emin olunmalı . A contasından Z contasına kadar kaçırmamalı .
- Çok tırnaklı bujiler
- Buji kabloları
- Sıfır bobin

vs. vs. ile gayet güzel sonuçlar elde edilebilir .

öncelikle meraba ben yeni uye oldum 92 model 1.7 txe'm var motoru sıfır denılebılıcek kadar toplattırdım taban ve sol taraf dısında kaporta ıhtıyacı var her neyse cekısten yana sıkayetım var 1. sebebım karburator 1.4 karburatoru yenısını almayı dusunuyrum aslında ama onun yerıne 4 bogaz weber tarzıda dusunuyorum aynı fıyat neredeyse bıraz fark var ama daha ıyı olur dıye dusunuyorum 2. aracım basıkken gayet ıyı cekısı vardı yayları gerı taktım sankı yavasladı gıbı gelıyo
bu karburator konusunda yardımcı olaabılırmısınız acaba weber hakkında bılgı alırsam kafama yatarsa portpolıs hepsı bı arada yapmak ıstıyorum amartısor olarakta kendım aır yaptım fakat amartısor cok uzun normal olarakta sadece yayları alsam bıle yuksek gelıyo amartısor kısaltma ıslemındede bılgısı olan varsa eger yardımlarınızı beklıyorum vakıt ayırıp okudugunuz ıcınde tesekkur ederım

:r:f:c

baslık açmayı bılmedıgımden sızın msjnıza cevap verdım bu konularda bılgınız oldugunu varsayarak en kotu yardımcı olabılıcek kısılerle ırtıbata gecmemı saglıyacagınızı dusundugum ıcın tekrar tesekkur ederım

Moderatörün son düzenlenenleri:

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

öncelikle meraba ben yeni uye oldum 92 model 1.7 txe'm var motoru sıfır denılebılıcek kadar toplattırdım taban ve sol taraf dısında kaporta ıhtıyacı var her neyse cekısten yana sıkayetım var 1. sebebım karburator 1.4 karburatoru yenısını almayı dusunuyrum aslında ama onun yerıne 4 bogaz weber tarzıda dusunuyorum aynı fıyat neredeyse bıraz fark var ama daha ıyı olur dıye dusunuyorum 2. aracım basıkken gayet ıyı cekısı vardı yayları gerı taktım sankı yavasladı gıbı gelıyo
bu karburator konusunda yardımcı olaabılırmısınız acaba weber hakkında bılgı alırsam kafama yatarsa portpolıs hepsı bı arada yapmak ıstıyorum amartısor olarakta kendım aır yaptım fakat amartısor cok uzun normal olarakta sadece yayları alsam bıle yuksek gelıyo amartısor kısaltma ıslemındede bılgısı olan varsa eger yardımlarınızı beklıyorum vakıt ayırıp okudugunuz ıcınde tesekkur ederım

:r:f:c

baslık açmayı bılmedıgımden sızın msjnıza cevap verdım bu konularda bılgınız oldugunu varsayarak en kotu yardımcı olabılıcek kısılerle ırtıbata gecmemı saglıyacagınızı dusundugum ıcın tekrar tesekkur ederım

Karbüratör olarak Ford karbüratörü tavsiye ederim. 26M sanırım
Bir arkadaşımın aracında denedim gayet başarılıydı.

Amortisör kısaltma işlemini tornacıda yaptırabilirsiniz

Garfield

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karbüratör olarak Ford karbüratörü tavsiye ederim. 26M sanırım
Bir arkadaşımın aracında denedim gayet başarılıydı.

Amortisör kısaltma işlemini tornacıda yaptırabilirsiniz

karburator ıcın tesekkurler en kısa surede denemesını yapıcam..
tornacıların yaptıkları mıl kısaltma bana ana govdeyıde kısalmak ıstıyorum (babamın torna atolyesı var amcam falanda tonacıdır ve onlar govde kısaltmadan anlamıyolar pek bılgı alabılırsem kendım yapıcam air ıcın dıp halı yuksek http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-almak-isteyene-210024892/detay ilandada görebılırsınız yaysız ve yaylı halını

yardımlarınız ıcın tesekkurler :)