Renault Grand Scenic 1.4 TCE 130 HP

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamamiyle ekonomi kardeşim... ben alırken aynı fiyattı :) neden daha az yakan daha performanslısını tercih etmemeyeyim ki? fiyat farkı olsaydı şimdiki gibi tabiki benzinli derdim. renonun yanlış politikası diyorum

daha performanslı derken? remapten sonra ancak kafa burun gider bence tce ile,cunku tce meg3 ile tsi leonun kalkısında bile 3 de ayırmaya baslıyormus tce,simdi bana ikiside stockken tce yi dci nin gecebilme ihtimalı pek yok gibi geldi ama saglıklı bir video falan var mı dci vs tce olarak gorebilecegim?

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,4 122 hplik tsi yı ayırır 1,4 140 tce... tsi ın 160 ı 1,4 tce yi üzer.. hiç denk gelmedi scenicin 1,4 tce si muhtemelen kafakafaya gideriz diye düşünüyorum. yazılım şart o olmazsa olmaz.. yakıt ekonomisi, performans için... ama tce ye yazılım yaparsan yazılımlı 1,5 i hoplatır ancak yakıt ekonomisi konusunda hiç bir şekilde dizelin yakınından geçemez.

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,4 122 hplik tsi yı ayırır 1,4 140 tce... tsi ın 160 ı 1,4 tce yi üzer.. hiç denk gelmedi scenicin 1,4 tce si muhtemelen kafakafaya gideriz diye düşünüyorum. yazılım şart o olmazsa olmaz.. yakıt ekonomisi, performans için... ama tce ye yazılım yaparsan yazılımlı 1,5 i hoplatır ancak yakıt ekonomisi konusunda hiç bir şekilde dizelin yakınından geçemez.

tce 130 bg egemen abi orda bir hata olmus sanırım,ben koyu bir vagcıyımdır zaten :) tsi da zaten 160lık tcenin klasmanında degil cunku 160 lıkta sc+turbo var ama 122 likte sadece turbo besliyor aracı tcedeki gibi,o yuzden hep karşılastırmaları tsi122 ile yapılır tcenin,ama kafa burun gibiler sonra tce uzuyor,tabi bunda soforde etkili sonucta iki aracta manuel,yazılımla tce den cok rahat 160+ alanlar ama bunlarında 160lık tsi a tutunabilcegini sanmıyorum,cunku 160lık tsin dunyası apayrı,konuyu stock araclar uzerinden degerlendirmeliyiz bence yani senin en bastaki postuna göre bakarsak 1.5 dci vs 1.4 tce yapmamız lazım ki bunda her türlü tce boy boy ayırır,zaten iş yazılım olayına girerse araya giren boy sayıları artar,tce ninde dci ile basa bas gitme ihtimalı bence asırı dusuk,sonucta isin içine o durumda devir bandı falan gibi bir cok değişken giriyor,ama yazılımlıda yazılımsızda dci nin tce yanına yaklasmasına ihtimal vermiyorum ben pek,he dersen ki yakıt ekonomosi var onada hiç bir lafım yok.

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğim gibi hiç denk gelipde deniyemedim bide şöyle bir durum var. Yokuşta biraz daha yığılıyor diyorlar tce için. malum kasa 1,5 ton. aradada 20 tork var belki ama sonuçda torku daha fazla 1,5 dci nin

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğim gibi hiç denk gelipde deniyemedim bide şöyle bir durum var. Yokuşta biraz daha yığılıyor diyorlar tce için. malum kasa 1,5 ton. aradada 20 tork var belki ama sonuçda torku daha fazla 1,5 dci nin

tork bazen herşey olmuyo abı ya,devir bandı,turbonun dolma sureci,kesme zamanları,sonucta dizel motorlar devir ceviremiyorlar,benzinlilerde oyle bir dert yok atmosferikse yada asırı beslemeyse cek bir alt vitese essek gibi cıkacak,tce nin turbo 2250 gibi doluyor,yani emsallerine gore biraz gec,tam devrine otutturunca hantal olabilcegini dusunmuyorum pek,downsizing akımıyla gelen asırı besleme motorlar iyidir iyi :)

Son düzenleme:

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimki bile 1750 de açıyor kesin saplarım mızrağı :)

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimki bile 1750 de açıyor kesin saplarım mızrağı :)

abi megane3hb tce vs megane3hb dci vs honda 1.6 sanırım su 130 bg olanlardan kaldırmıslar izmirde,dci nin sahibi aynen diyorki bana boy boy atıyor zaten ama honda biraz tutunuyor sonra onuda alıyor yuruyor gidiyor demiş,bence tce lere bilenme ;) dci nin performansı bir tce olamaz bence

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi megane3hb tce vs megane3hb dci vs honda 1.6 sanırım su 130 bg olanlardan kaldırmıslar izmirde,dci nin sahibi aynen diyorki bana boy boy atıyor zaten ama honda biraz tutunuyor sonra onuda alıyor yuruyor gidiyor demiş,bence tce lere bilenme ;) dci nin performansı bir tce olamaz bence
bende dediğine katılıyorum ama araçlar arasında 250 kg. fark var. illaki torkun bir önemi kalcaktır. 1,4 122 lik tsi la 2. vites 30'da en fazla 1,5 boy atabildi. scenic ne yapar bilmem bir tane bulda deniyelim. hehe kardeşim geçer diyorsan geçer banada öyle geliyor ama denemek için can atıyorum :)

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende dediğine katılıyorum ama araçlar arasında 250 kg. fark var. illaki torkun bir önemi kalcaktır. 1,4 122 lik tsi la 2. vites 30'da en fazla 1,5 boy atabildi. scenic ne yapar bilmem bir tane bulda deniyelim. hehe kardeşim geçer diyorsan geçer banada öyle geliyor ama denemek için can atıyorum :)

abi bak sana direkt adamın yazdıgını kopyalıyorum,zaten eger hızlanma videolarına falan bakarsan tce lerin bence 1.6 dci lerle karşılaştırılması lazım,he onda gecer gecmez orayı bilmem ama onun klasmanı o bana göre,

bence denemeyin
:D
tehlikeli gidiyo tCe ki yazılımsız şuan yazılımla zevkli olur

1.6ies ben ve batu 3ümüz aynı anda bastık batu arabasında 5 kişiydi ben 2 kişi civic 2 kişi basınç altı kalmasına rağmen beni ztn elek edicekti belliydi civic'i de 5 boy geriden gelip yakaladı yol bitti 2ye2 denetçem şimdi ikisini :D

batu:tce megane3hb
ben dediği:dci megane3hb

ikiside tavansız

Broker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egemen kardeş madem denemek istiyorsun birgün buluşuruz hem tanışmış oluruz hem kapışırız