Renault Grand Scenic 1.4 TCE 130 HP

Broker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet büyükçekmeceye bağlı

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
egemen abi ankarada oturuyor,ya buluşmada yada ikinizden biri diğerinin oturdugu yere gidince denemelisiniz bence

Broker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet 0 100 10 11 sn arasında. böyle büyük bi araç için çok ii bence. ilk defa bu sınıfta bi araç kullanıyorum ( 3 çocuk olunca otomobile sığamadık ) çok keyif aldım daha da değiştirmem

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet 0 100 10 11 sn arasında. böyle büyük bi araç için çok ii bence. ilk defa bu sınıfta bi araç kullanıyorum ( 3 çocuk olunca otomobile sığamadık ) çok keyif aldım daha da değiştirmem
hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız...SCENIC CANDIR..Kullanmayan değerini bilmez :D aracın fotolarını bekliyoruz...a ağustos sonu istanbul'a geldiğimde deneriz :) 0-100 değerininde maşallahı var. Çok çok iyi değer bence :eyv

Son düzenleme:

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 3laguna 3 clio 3 scenic 3 on kısım far panjur kısmı çok benzemeye başladı birbirine

Broker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ağustos sonu bekleriz egemen kardeş gerçekten scenic kullanmayan bilemezmiş anlatılmaz yaşanır yani

Abay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli RFC Komşumuz..

Bizde aynı araca pazarlık yaptık.2011 1.4T Benzinli privielege 20.000 km de 39 a el sıkıştık.Arçla gezdik çok hoşumuza gitti.Bu arada son bir kez araştırma ayaplım dedik.Renault-Maise ve iki tane büyük Reno servisini aradık.Tanıdığımız 2 ustayla istişare yaptık... ve kasa ağırlığı güç azlığı iddiasında bulundular

..Çok yaktığını katalog rakamalarından yüksek sonuçlar aldıklarını söylediler..İlla alacaksanızda 36.000 dan fazlası fazla dediler.Doğrusu bindiğim aracın (1.4T 130hp benzinli-privilege) böylesi kötü bir şöhreti hak ettiğine de inanmıyorum

..
Ancaak bu yorumlar Reno cephesinden olduğu için istemeye istemeye de olsa pazarlığı bozduk.Şu anda araçsız bir RFC-Grand Scenic fanıyız. Öngörülen 2011 Temmuz sonrası 1.6 Privilege dizel ve Güvenli -temiz, tabi hesaplı ve az km.li olacak bir Grand Scenic i maalesef bulamıyoruz...

Son düzenleme:

Broker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha 350 km yaptım ş içi ş.dışı ort 11 lt gibi yakıyor b.çekmeceden tekirdağa gittim 100 km ortalamayla 8 lt gibi yaktı. sonuçta 1500 kg araba corsa bile ş.içi 11 lt yakıyo. dizellerin yakıtıyla kıyaslarsan tabii ki çok. ama arada uçurum fiyat farkı vardı. (20000 tl gibi)
motor zayıf falan değil. daha önce 520d kullanan biri olarak söylüyorum. ilk 1000 km yi devireyim, bi izmir yapıp geleyim yakıt değerleri vereceğim. dizelle arasındaki fiyat farkı sana mantıklı geliyosa tabii ki dizel al. ikinci elde fark biraz daha azalıyo tabii. yalnız şunu söyleyeyim çocuklar arabaya bayıldı.