Renault İnanlar Otodan Aracım Çalındı..

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okuyan herkese merhaba,
Bu yazıdan 14 gün önce Türkiye Renault İstanbul İnanlar Oto bayisinden almış olduğum 2012 model Megane Sport Tourer privilege EDC daha 15 bindeki aracımı şanzıman arıza yüzünden garantili olduğundan kendi servisine yani İnanlar Oto servisine bırakmak zorunda kaldım. Fakat ertesi gün servisten aranarak aracımızın o gece Güvenlik kamerası olan, Güvenliği olan bir servisten calındığını söylediler en yeni araç bizim olduğundan birtek bizim aracımız çalınmış. Servisten bu kadar kolay araç çalınması gerçekten şasırılacak bir olay. Güvenlik zaafiyetleri diyelim neyse en azından aracımızın bedelini alırız diye düşündük. 14 gün sonunda bize gelerek Liste Fiyatı şuan : 67000TL olan, benim kendi kaskomda değeri: 62000TL olan bir araca İnanlar Oto 49000-50000TL verip kapatalım dendi. Birazda olay burada koptu 14 Gün boyunca ne bir yere yazı yazdım ne Renault'u arayıp şikayette bulunmamıza rağmen iyi niyeti iyice su istimal ettiler. Fakat yaptıkları bu kadar'la da bitmedi Şirket sahibi Serdar İNANbeyefendinin twitter adresini bularak kendisi ile iletişime geçmeye çalıştım. Onlarca kez yazmama rağmen hiç bir dönüş dahi yapmadı. Sonrasında ise Renault Fransaya dahi iletişime geçiceğimi söyledim ki attığım tüm twitlerin fotoğraflarını koyuyorum kendisinden şöyle bir hakaret ve yalan la karşılaştım.Aracımın ederinden fazla değer istediğim ve twitter üzerinden tehdit ve şantaj yapmaya çalıştığım. Hakkımdan fazlasını ver yoksa Fransaye şikayet ederim demişim. Kendi attığım twitleride koyuyorum okuyabilirsiniz profilimde açıktır girip bakabilirsiniz. Yapılan ayıplar çok büyük, yapılan yanlışlıklar çok büyük.
KONU SAHİBİ ARKADAŞA FİRMA TARAFINDAN 2012 MODEL AYNI DONANIMA SAHİP SIFIR ARAÇ TESLİM EDİLDİ

Kasko olaylarını pek bilmediğim için soruyorum. Eğer kasko bedeli ödenerek sorun çözülseydi, araç servisten çalındığı için servisin kaskosu mu karşılayacaktı?
Ayrıca aracın 2012 model muadili verilmesi zaten 62.000 TL arkadaşa verilmiş gibi oluyor bence. Hatta 1 yaşını geçmiş vergi indirimine 1 yaş daha yaklaşmış sıfır araç sahibi olmuş. Olayda başka neler yaşandığını çok bilemeyiz ama İnanlar oto en doğru ve müşterisinin lehine şekilde halletmiş bu durumu.
Arkadaşın inadını da anlamak gerekir. Sürekli görüyoruz, duyuyoruz bu tip mağduriyet haberlerini "acaba kandırılıyor muyum" sorusu bir de etraftan yapılan yorumlar böyle davranmasına sebep olmuş olabilir.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Evet kardeşim,servisin kasko şirketi aracın ikinci el piyasa değeri neyse onu ödeyecekti...