Renault İnanlar Otodan Aracım Çalındı..

neyyid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Okuyan herkese merhaba,

Bu yazıdan 14 gün önce Türkiye Renault İstanbul İnanlar Oto bayisinden almış olduğum 2012 model Megane Sport Tourer privilege EDC daha 15 bindeki aracımı şanzıman arıza yüzünden garantili olduğundan kendi servisine yani İnanlar Oto servisine bırakmak zorunda kaldım. Fakat ertesi gün servisten aranarak aracımızın o gece Güvenlik kamerası olan, Güvenliği olan bir servisten calındığını söylediler en yeni araç bizim olduğundan birtek bizim aracımız çalınmış. Servisten bu kadar kolay araç çalınması gerçekten şasırılacak bir olay. Güvenlik zaafiyetleri diyelim neyse en azından aracımızın bedelini alırız diye düşündük. 14 gün sonunda bize gelerek Liste Fiyatı şuan : 67000TL olan, benim kendi kaskomda değeri: 62000TL olan bir araca İnanlar Oto 49000-50000TL verip kapatalım dendi. Birazda olay burada koptu 14 Gün boyunca ne bir yere yazı yazdım ne Renault'u arayıp şikayette bulunmamıza rağmen iyi niyeti iyice su istimal ettiler. Fakat yaptıkları bu kadar'la da bitmedi Şirket sahibi Serdar İNANbeyefendinin twitter adresini bularak kendisi ile iletişime geçmeye çalıştım. Onlarca kez yazmama rağmen hiç bir dönüş dahi yapmadı. Sonrasında ise Renault Fransaya dahi iletişime geçiceğimi söyledim ki attığım tüm twitlerin fotoğraflarını koyuyorum kendisinden şöyle bir hakaret ve yalan la karşılaştım.Aracımın ederinden fazla değer istediğim ve twitter üzerinden tehdit ve şantaj yapmaya çalıştığım. Hakkımdan fazlasını ver yoksa Fransaye şikayet ederim demişim. Kendi attığım twitleride koyuyorum okuyabilirsiniz profilimde açıktır girip bakabilirsiniz. Yapılan ayıplar çok büyük, yapılan yanlışlıklar çok büyük.

KONU SAHİBİ ARKADAŞA FİRMA TARAFINDAN 2012 MODEL AYNI DONANIMA SAHİP SIFIR ARAÇ TESLİM EDİLDİ

st110a.jpg

st110b.jpg

st110i.jpg

st110j.jpg

st110f.jpg

st110g.jpg

st110k.jpg

st110m.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Arkadaşın babasına sıfır araç teslim edildi...

536800_181068282075459_980975474_n.jpg

1186998_181068272075460_1455235304_n.jpg

1236767_181068275408793_2140152696_n.jpg

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Bugün İnanlar Otomotive ziyarete gittim,gitmişken konuyu yetkili kişilerle görüştüm, çok ilginç şeyler var bu meselede.
Aracın çalınmasından sonra araç bulunana kadar veya kasko şirketi araç bedelini ödeyene kadar geçecek süre için İnanlar Otomotiv müşterileri mağdur olmasın diye kendilerine 2013 model Clio 4 1.5 DCi ICON aracı deposunu doldurarak teslim etmişler ve araç şuanda konuyu açan arkadaşımızda bulunuyormuş,ikame araç teslim tutanağını haftaya bana mail olarak gönderecekler.
2.husus ise çalınan araç 2012 model olmasına rağmen arkadaşımız kendilerinden 2013 model sıfır araç talep etmiş,servisin kasko şirketi ise araç 2.el ve 2012 model olduğundan piyasa değerinde bir ödeme yapacakmış ve bunun içinde 45 gün yasal bekleme süreleri varmış.
İnanlar Otomotiv yine burada devreye girerek MAİS in elinde bulunan 2012 model ve aynı renk ve donanımdaki sıfır bir aracı arkadaşımıza teklif etmişler ve kaskonun ödeyeceği rakam ile aradaki fiyat farkını İnanlar Otomotiv olarak karşılayacaklarmış lakin arkadaşımız 2013 model istemekte ısrar ediyormuş.
Bu konuyu sağda solda ballandıra ballandıra anlatarak hem Ana Sponsorumuzu hemde RFC Forumunu töhmet altında bırakmaya çalışan bazı kendini bilmezlere önemle duyurulur...!
Not:Hiç bir firma müşterisinin aracını bilerek çaldıracak kadar şahsiyetsiz değildir...

mayhem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herzaman konuyu 2 taraftan dinlemek lazım

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
herzaman konuyu 2 taraftan dinlemek lazım
Mutlaka kardeşim,İnanlar ile telefonda konuştuğumda bu kadar detaya girmemişlerdi,bugün gittiğimde olayın detaylarını anlattılar,konu sahibi arkadaşımız kendisine ikame araç verildiğinden bahsetmemişti,bu bile firmanın iyi niyetini göstermeye yeter ve bunu söylememesi de kendisinin bazı gerçekleri gizlediğini gösterir.
Aracının çalınması elbette çok üzücü bir durum, Allah kimsenin başına böyle bir durum vermesin lakin olan olmuş artık,önemli olan çözüme gitmek ve bunu yaparken de gerçeklerden uzaklaşmadan ve hakaret etmeden sonuca ulaşmaktır,ayrıca konu halledilene kadar mağdur olmamaları için kendisine 2013 model araç tahsis etmişler,kasko şirketleri evinizin önünden çalınan aracınız bulunana kadar veya 45 günlük yasal süre geçene kadar 1 günlüğüne bile araç vermez....

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karışık Mevzular Ağzı Olan Konuşur, Çalınan Araç 2012 Model 2. El Bir Araç İmiş Siz 2013 Sıfır Araç Talep Etmişsiniz 1 Sene Daha Bekleyin'de Size 2014 Model Sıfır Araç Teslimatı Yapsınlar İsterseniz, Birde Manevi Yıpranma Bedeli İsteyiniz 10 - 20 Bin Lira Kadar ...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bugün İnanlar Otomotive ziyarete gittim,gitmişken konuyu yetkili kişilerle görüştüm, çok ilginç şeyler var bu meselede.
Aracın çalınmasından sonra araç bulunana kadar veya kasko şirketi araç bedelini ödeyene kadar geçecek süre için İnanlar Otomotiv müşterileri mağdur olmasın diye kendilerine 2013 model Clio 4 1.5 DCi ICON aracı deposunu doldurarak teslim etmişler ve araç şuanda konuyu açan arkadaşımızda bulunuyormuş,ikame araç teslim tutanağını haftaya bana mail olarak gönderecekler.
2.husus ise çalınan araç 2012 model olmasına rağmen arkadaşımız kendilerinden 2013 model sıfır araç talep etmiş,servisin kasko şirketi ise araç 2.el ve 2012 model olduğundan piyasa değerinde bir ödeme yapacakmış ve bunun içinde 45 gün yasal bekleme süreleri varmış.
İnanlar Otomotiv yine burada devreye girerek MAİS in elinde bulunan 2012 model ve aynı renk ve donanımdaki sıfır bir aracı arkadaşımıza teklif etmişler ve kaskonun ödeyeceği rakam ile aradaki fiyat farkını İnanlar Otomotiv olarak karşılayacaklarmış lakin arkadaşımız 2013 model istemekte ısrar ediyormuş.
Bu konuyu sağda solda ballandıra ballandıra anlatarak hem Ana Sponsorumuzu hemde RFC Forumunu töhmet altında bırakmaya çalışan bazı kendini bilmezlere önemle duyurulur...!
Not:Hiç bir firma müşterisinin aracını bilerek çaldıracak kadar şahsiyetsiz değildir...

Bugün çok mübarek bir gece o anlamda kalp kırmak istemiyorum,bu kırmızıyla belirttiklerim doğru ise çok kısaca yazık diyorum,delikanlı adam çıkar lafını söyler bizde eyvallah deriz ama SAĞDA SOLDA garip garip ifadelerle bu olayı çok başka yönlere çekerek anlatacaksın,bu site ve yöneticilerine hakaret edilecek ve sen bundan keyif alıp izleyeceksin,bu arada kendi menfaatlerin çerçevesinde olayı anlatıp doğruları gizleyeceksin.....................
Dedim ya bu gece çok mübarek bir gece gerekeni söyleyemiyorum içimden geldiği gibi
:mad: sen sadece bir daha bu foruma uğrama arkadaşım bizim seviyemizi düşürme diyorum anlayan anlar artık.roadfox

mayhem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa abi bende sorunu ilk okuduğumda hayret etmiştim. bu tarz bir konu profesyonel şirketlerde mümkün değil olamaz... bende şirketin aracı ile kaza yaptım. araç kiralıktı ve perte çıktı. 30 dk içinde hemen ikame araç geldi. sorun çözüldü. yani bu tarz bir olayda bile sorun dakikalar içinde çözülüyor zaten. hele birde inanlar gibi isim yapmış bir firma bu olayı arkadaşın anlattığı gibi kestirip atması enteresan olurdu :) sayende olayın aslını öğrenmiş olduk. sonuçtu inanlar içinde olay zaten üzücü ve bilerek yapılan bir mevzu değil HATA. adamlarda hatalarını telafi ediyorlar. bu durumda fırsatçılık yapmamak lazım değil mi?

mhurat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu Hakkında Pek Fazla Yorum Yapamıcam Ama Sonucunu Çok Merak Ediyorum

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
mustafa abi bende sorunu ilk okuduğumda hayret etmiştim. bu tarz bir konu profesyonel şirketlerde mümkün değil olamaz... bende şirketin aracı ile kaza yaptım. araç kiralıktı ve perte çıktı. 30 dk içinde hemen ikame araç geldi. sorun çözüldü. yani bu tarz bir olayda bile sorun dakikalar içinde çözülüyor zaten. hele birde inanlar gibi isim yapmış bir firma bu olayı arkadaşın anlattığı gibi kestirip atması enteresan olurdu :) sayende olayın aslını öğrenmiş olduk. sonuçtu inanlar içinde olay zaten üzücü ve bilerek yapılan bir mevzu değil HATA. adamlarda hatalarını telafi ediyorlar. bu durumda fırsatçılık yapmamak lazım değil mi?
İşin ilginç yanı bu olay yüzünden İnanlar Otomotiv bizim Ana Sponsorumuz diye çeşitli yerlerde bize yükleniyorlar,hırsıza kilit olmazmış bunun olmasını ne İnanlar Oto ister nede başka bir firma ister...
Kaldı ki sponsorumuzun servisinde yaşanan bu üzücü olay bizleri hiç bir şekilde bağlamaz...