Renault İnanlar Otodan Aracım Çalındı..

neyyid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün İnanlar Otomotive ziyarete gittim,gitmişken konuyu yetkili kişilerle görüştüm, çok ilginç şeyler var bu meselede.
Aracın çalınmasından sonra araç bulunana kadar veya kasko şirketi araç bedelini ödeyene kadar geçecek süre için İnanlar Otomotiv müşterileri mağdur olmasın diye kendilerine 2013 model Clio 4 1.5 DCi ICON aracı deposunu doldurarak teslim etmişler ve araç şuanda konuyu açan arkadaşımızda bulunuyormuş,ikame araç teslim tutanağını haftaya bana mail olarak gönderecekler.
2.husus ise çalınan araç 2012 model olmasına rağmen arkadaşımız kendilerinden 2013 model sıfır araç talep etmiş,servisin kasko şirketi ise araç 2.el ve 2012 model olduğundan piyasa değerinde bir ödeme yapacakmış ve bunun içinde 45 gün yasal bekleme süreleri varmış.
İnanlar Otomotiv yine burada devreye girerek MAİS in elinde bulunan 2012 model ve aynı renk ve donanımdaki sıfır bir aracı arkadaşımıza teklif etmişler ve kaskonun ödeyeceği rakam ile aradaki fiyat farkını İnanlar Otomotiv olarak karşılayacaklarmış lakin arkadaşımız 2013 model istemekte ısrar ediyormuş.
Bu konuyu sağda solda ballandıra ballandıra anlatarak hem Ana Sponsorumuzu hemde RFC Forumunu töhmet altında bırakmaya çalışan bazı kendini bilmezlere önemle duyurulur...!
Not:Hiç bir firma müşterisinin aracını bilerek çaldıracak kadar şahsiyetsiz değildir...

hocam ayıptır yaptığınız ya cidden ayıptır. İnanlar bana 49-50 bin teklif etmedimi güzel kardesim o söylediklerimi yazmadımı benim aracımın 2.el fiyatı 49-50 bin tl mi ? Zararımı karşılıyacaklarmış vs bos laflara karnım tok benim gördük nasıl insanlar olduklarını.

Bana 2012 sıfır aracı 2 gün önce telefon edip teklif ettikleri dogru. Peki ben kabul etmeyip diretmişmiyim acaba arayın bir sorun benden üstüne 3 bin lira para istediler son olarak 2 bine anlasıp 2012 model aracı kabul etmemısmıyım sorarmısınız konusmak kolay herkese. Hem aracımı caldırıyorlar hem para ödüyorum sende gelmıssın burda hakkımda ileri geri konuşuyorsun sen kim oluyorsun ? Kimsenin tek kuruşunda gözümüz yok allaha şükür önce işini güzel yapıcaksın sonra kimseyi konuşturmıyacaksın.

neyyid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu yorumlara benimde fazla bilgim yok diye kapatmıştım kardeşim,gerekli bilgileri aldıktan sonra tekrar açtım konuyu,konu sahibi arkadaşımıza senin aracının 2013 modelini deposunu doldurarak vermişler,adamlar daha ne yapabilirlerdi sence,umarım en kısa zamanda çözüme ulaşılır...

Vermeselerdi birde benim aracım nerde verdikleri araç nerede ? Aracımın 60 litre deposu full dolu ıken calındı 45 litre depoyu doldurup verdiler sagolsunlar elımde bununda evragı mevcut.

neyyid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kamera kayıtlarında aracı çalan hırsızın kimliği tespit edilmiş,17 yaşında sabıkalı bir hırsız lakin ne araç nede hırsız henüz bulunamamış.
Aynı günlerde değişik firmalara ait servis ve bayilerden araçlar çalınmış.
Polisin verdiği bilgiye göre Mobese kayıtlarında araç hiç görünmemiş sanki buhar olup uçmuş.

Yine yanlış bilgi güzel kardeşim aracım calındıktan 2 gün sonra eds den hız cezası yedı elımde bununda evragı var haramidere tüyapta bu demek oluyor ki araç mobese de görülmüştür. Hız cezasınıda karakola basvurarak ıptal ettirdim

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Birader;
1.si senin aracın 10 aylık değilmi?
2.si senin kaskon yokmu?

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler. Kendi kaskomla konusacagım fakat öncekı konustugumda 30 gun surenın dolması gerekıyor demıslerdı. Sanırım odemeyı alabılmem ıcın 30 gun sure dolmalı. Açıkcası 30 gun sure dolmadan arac bulunursada ben kabul etmem o aracı inanların hatası yuzunden calıntı araca bınmem.

​Bu lafta sana ait değilmi?

neyyid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler. Kendi kaskomla konusacagım fakat öncekı konustugumda 30 gun surenın dolması gerekıyor demıslerdı. Sanırım odemeyı alabılmem ıcın 30 gun sure dolmalı. Açıkcası 30 gun sure dolmadan arac bulunursada ben kabul etmem o aracı inanların hatası yuzunden calıntı araca bınmem.

​Bu lafta sana ait değilmi?

Kendi kaskom var evet ve halen soyluyorum onlarin hatasi yuzunden neden calinti araca bineyim boyle biseyi yasatma haklari varmi neden islerini yapmiyorlar

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
hocam ayıptır yaptığınız ya cidden ayıptır. İnanlar bana 49-50 bin teklif etmedimi güzel kardesim o söylediklerimi yazmadımı benim aracımın 2.el fiyatı 49-50 bin tl mi ? Zararımı karşılıyacaklarmış vs bos laflara karnım tok benim gördük nasıl insanlar olduklarını.

Bana 2012 sıfır aracı 2 gün önce telefon edip teklif ettikleri dogru. Peki ben kabul etmeyip diretmişmiyim acaba arayın bir sorun benden üstüne 3 bin lira para istediler son olarak 2 bine anlasıp 2012 model aracı kabul etmemısmıyım sorarmısınız konusmak kolay herkese. Hem aracımı caldırıyorlar hem para ödüyorum sende gelmıssın burda hakkımda ileri geri konuşuyorsun sen kim oluyorsun ? Kimsenin tek kuruşunda gözümüz yok allaha şükür önce işini güzel yapıcaksın sonra kimseyi konuşturmıyacaksın.

Vermeselerdi birde benim aracım nerde verdikleri araç nerede ? Aracımın 60 litre deposu full dolu ıken calındı 45 litre depoyu doldurup verdiler sagolsunlar elımde bununda evragı mevcut.

Yine yanlış bilgi güzel kardeşim aracım calındıktan 2 gün sonra eds den hız cezası yedı elımde bununda evragı var haramidere tüyapta bu demek oluyor ki araç mobese de görülmüştür. Hız cezasınıda karakola basvurarak ıptal ettirdim
Konuyu açarken yazdığın yazıda ikame araç verildiğini söylemeyen sensin,EDS kayıtlarından bahsetmeyen sensin,sana teklif edilen 2012 model sıfır km aracın ne zaman teklif edildiğini bilemem,teklif yapılmış nihayetinde ve ben bu konuda yanlış bir bilgi yazmadım...
İkame araç verirken deposunu boş verirler sana depo dolu teslim edilmiş,15 litrenin hesabını yapıyorsan verilen araçta senin aracının 60 litreyle yaptığı yolu 45 litre ile yapan bir araç ve kasko şirketleri ikame araç vermez bu gibi olaylarda,adamlar iyi niyetlerinden sana araç vermişler.

Ben kim oluyorum sence ?
Forum sahibi olarak burada açtığın konuyu kaldırmayarak senin hakkını aramana müsade eden forum yöneticisi oluyorum,
İnanlar otonun yetkililerini arayarak aracının durumunu soran ve senin mağduriyetinin ne zaman biteceğini soran kişi oluyorum,
İnanlar otoya dün gittiğimde servis yetkilileriyle aracın hakkında konuşan kişi ben oluyorum.
Açtığın konu ve sanal alemde kendini bilmez haysiyetsizler tarafından bu mevzu hakkında saldırıya uğrayan forumun yöneticisi oluyorum.
En önemlisi ben senin ne kardeşin nede arkadaşınım ...:eyv

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Kendi kaskom var evet ve halen soyluyorum onlarin hatasi yuzunden neden calinti araca bineyim boyle biseyi yasatma haklari varmi neden islerini yapmiyorlar

​eeee sen kaskona gittinde adamlar parasını ödemiyoruzmu dediler?10 aylık kullanılmış araç karşılığında 0 araç için 2000 tl fark ile verelim dendimi sana 6000 tl yerine ALTERNATİF olarak?Yada yapacak birşey yok kasko şartları ne ise o yapılacak denildimi denilmedimi?

neyyid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu açarken yazdığın yazıda ikame araç verildiğini söylemeyen sensin,EDS kayıtlarından bahsetmeyen sensin,sana teklif edilen 2012 model sıfır km aracın ne zaman teklif edildiğini bilemem,teklif yapılmış nihayetinde ve ben bu konuda yanlış bir bilgi yazmadım...
İkame araç verirken deposunu boş verirler sana depo dolu teslim edilmiş,15 litrenin hesabını yapıyorsan verilen araçta senin aracının 60 litreyle yaptığı yolu 45 litre ile yapan bir araç ve kasko şirketleri ikame araç vermez bu gibi olaylarda,adamlar iyi niyetlerinden sana araç vermişler.

Ben kim oluyorum sence ?
Forum sahibi olarak burada açtığın konuyu kaldırmayarak senin hakkını aramana müsade eden forum yöneticisi oluyorum,
İnanlar otonun yetkililerini arayarak aracının durumunu soran ve senin mağduriyetinin ne zaman biteceğini soran kişi oluyorum,
İnanlar otoya dün gittiğimde servis yetkilileriyle aracın hakkında konuşan kişi ben oluyorum.
Açtığın konu ve sanal alemde kendini bilmez haysiyetsizler tarafından bu mevzu hakkında saldırıya uğrayan forumun yöneticisi oluyorum.
En önemlisi ben senin ne kardeşin nede arkadaşınım ...:eyv

Baska forumdakilerle aranda ne oldugunu bilmem ama hep sana karsi boyle bir durum varsa bence kendinde de biraz problem arayiniz ben ikame arac verilmedi diye bir laf etmedim kasko sirketleride ikame arac veriyolar kendi kasko sirketim 30 gun boyunca ikame arac kullanma hakkiniz var dediler. 15 litrenin lafini yapsam aracin icindeki sahsi esyalariminda lafini yaparim. Hiz cezasi yedigii soylesem ne olcakti demek sizde yalan bilgi verebiliyosunuz. Yada size de yalan bilgi verilebiliyor diyeyim sizi zan altinda birakmayayim

neyyid

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​eeee sen kaskona gittinde adamlar parasını ödemiyoruzmu dediler?10 aylık kullanılmış araç karşılığında 0 araç için 2000 tl fark ile verelim dendimi sana 6000 tl yerine ALTERNATİF olarak?Yada yapacak birşey yok kasko şartları ne ise o yapılacak denildimi denilmedimi?

Kaskom tabiki oduyor fakat ben servisinden arac caldirmis insanlar yuzunden neden bu zarara gireyim. Basina gelmeden konusmak kolay