Renault Kadjar R-Link 2 Hk.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, 2. El 2016 model renault kadjar icon + panaroma + keşif paket araç aldım. Araçtan memnunum ama android oto ya da apple car play kullanamiyoruz malum. Bir iki oto elektrikciye gittim ancak ekran degistirirsem kesif paket ozelliklerini (kor nokta uyari sistemi, park asistani, vb...)kullanamayacagim bilgisi verildi. Ben de haliyle vazgectim. Bunun bir cozumu yok mudur disaridan takma yoluyla vb baska bir sekilde?
2.2.19.300 rlink versiyonu

hamemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yetkili servise gidip sürümü v7'ye yukseltmeniz lazım. Yetkili servisler 350 TL'ye sürüm yukseltiyorlar. Yalnız yükleme sırasında bir hata vs olursa aracın beynini komple değiştirmek gerekiyormuş. Onun masrafı da 12-13 bin TL dediler.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yetkili servise gidip sürümü v7'ye yukseltmeniz lazım. Yetkili servisler 350 TL'ye sürüm yukseltiyorlar. Yalnız yükleme sırasında bir hata vs olursa aracın beynini komple değiştirmek gerekiyormuş. Onun masrafı da 12-13 bin TL dediler.

Merhaba ,peki ben v7 ye yukseltmek istedigimde direkt yaparlar mi? Çorlu Buhari otomotiv var bana en yakin servis, burasi yapmayiz derse yapan bildiginiz servis var midir?

hamemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,peki ben v7 ye yukseltmek istedigimde direkt yaparlar mi? Çorlu Buhari otomotiv var bana en yakin servis, burasi yapmayiz derse yapan bildiginiz servis var midir?

Yaparlar diye düşünüyorum. Tabi versiyon yükseltmeden önce size bahsettiğim beynin komple değiştirmesi ile ilgili uyarıyı yapacaklardır. Ben Tuzla'daki servisi arayıp bilgi almıştım. Diğer servisler ile ilgili bilgim yok.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaparlar diye düşünüyorum. Tabi versiyon yükseltmeden önce size bahsettiğim beynin komple değiştirmesi ile ilgili uyarıyı yapacaklardır. Ben Tuzla'daki servisi arayıp bilgi almıştım. Diğer servisler ile ilgili bilgim yok.

Renault port uygulamasindan kayit actim, aradilar ve sase no icin son surumun 2.2.19.300 oldugunu, pazartesiden v7 guncelleme yapilip yapilamayacagi ile bilgi alip tarafima donus yapilacagini belirttiler. Bu arada ankarada emrgarage diye bir yer, kadjar ile uyumlu ve tum fonksiyonlarin calistigi android 10 ekran in ellerinde oldugu yanitini verdi ,eger servis v7 yapmaz ise sanirim onlardan daha detayli bilgi isteyecegim

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Yetkili servise gidip konuşmanızı tavsiye ederim. bu konuda ilgili konularda herkes tecrübelerini yazdı.
Kısaca ben sizin kafanızdaki soruları şöyle cevaplayayım.
Arkadaşların dediği gibi v7 güncellemesi yapılması lazım ve Yetkili serviste yapılıyor.
Burada garantisi devam etse (Ben mesela garanti tam bitmeden yaptırdım) yetkili serviste ücretsiz yapılıyor.
Şu anda 350 TL gibi ücret alınıyorsa bence değer. Bana bozulursa ana cihaz değişecek sorumlu sizsiniz demediler ama ücretli kısımda da dememeleri lazım. Serviste yapılan işlem...
İlgili konularda detaylar var ama sonra Android Auto'yu aktif etmeniz lazım. Büyük ihtimal güncelleme sonrası CarPlay çalışmayacak

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Yetkili servise gidip konuşmanızı tavsiye ederim. bu konuda ilgili konularda herkes tecrübelerini yazdı.
Kısaca ben sizin kafanızdaki soruları şöyle cevaplayayım.
Arkadaşların dediği gibi v7 güncellemesi yapılması lazım ve Yetkili serviste yapılıyor.
Burada garantisi devam etse (Ben mesela garanti tam bitmeden yaptırdım) yetkili serviste ücretsiz yapılıyor.
Şu anda 350 TL gibi ücret alınıyorsa bence değer. Bana bozulursa ana cihaz değişecek sorumlu sizsiniz demediler ama ücretli kısımda da dememeleri lazım. Serviste yapılan işlem...
İlgili konularda detaylar var ama sonra Android Auto'yu aktif etmeniz lazım. Büyük ihtimal güncelleme sonrası CarPlay çalışmayacak

Cevap için teşekkürler, servis bana biraz uzak gidip gorusme imkanim bulunmuyor maalesef. Bu sebeple kayit actirdim. Telefonla aradigimda gelin bakalim teknisyenler gorsun araci ,telefondan biz karar veremeyiz yanitini aliyorum. Keske 350 tl ye yapariz deseler, ben ekran icin 3-4 bin tl yi gozden cikardim cunku.

Bu arada emr garage ile görüştüm ,youtube yorumunda tüm özellikleri kullanabilirsiniz demelerine karşın, telefon görüşmesinde otomatik park asistanı, şerit takip asistani vb surus modlarinin calismayagi bilgisini aldim.

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault musteri hizmetleri, bu islemin bazi araclara yapilip bazilarinin yapilamadigini, islemin tespiti icin servise getirmem gerektigi bilgisiyle dondu. Servise gittigimde basima gelecekleri/gelenleri de bu konu altinda paylasacagim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Renault musteri hizmetleri, bu islemin bazi araclara yapilip bazilarinin yapilamadigini, islemin tespiti icin servise getirmem gerektigi bilgisiyle dondu. Servise gittigimde basima gelecekleri/gelenleri de bu konu altinda paylasacagim
Merhaba.Gizli özellik açıksa mutlaka kapatıp öyle gidin.Bunun kesinlikle çökmeye sebep olduğunu soyluyorlar

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Gizli özellik açıksa mutlaka kapatıp öyle gidin.Bunun kesinlikle çökmeye sebep olduğunu soyluyorlar

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bilgi icin tesekkurler, ben ikinci el aldim, gizli ozellikler acik mi kapali mi bilgim yok. Orijinal yazilima cevirme imkanim var mi ?