Renault Kadjar R-Link 2 Hk.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hocam bilgi icin tesekkurler, ben ikinci el aldim, gizli ozellikler acik mi kapali mi bilgim yok. Orijinal yazilima cevirme imkanim var mi ?
Maalesef.Aynı sürüm içinde orjinal yazılım versiyonuna geçiş gizli özellikleri toplu olarak kapatmıyor.
Genel sıfırlama diye bir işlem seçeneği var menülerde.Onu deneyebilirsiniz.Ama gizli özellikleri kapatır mı hiç bilmiyorum.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef.Aynı sürüm içinde orjinal yazılım versiyonuna geçiş gizli özellikleri toplu olarak kapatmıyor.
Genel sıfırlama diye bir işlem seçeneği var menülerde.Onu deneyebilirsiniz.Ama gizli özellikleri kapatır mı hiç bilmiyorum.

Deneyebilecegim hangi gizli ozellik acik olabilir. Arabanin ilk sahini 70 yasinda bir adam, ikinci sahibi bir bayan , actirmis olabileceklerini dusunmuyorum ama gene de teyit etmekte yarar var

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Maalesef bir öngörüm yok.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Gizli özellik açıksa mutlaka kapatıp öyle gidin.Bunun kesinlikle çökmeye sebep olduğunu soyluyorlar

Bunun sıkıntı olacağını düşünmüyorum, sistem android cep telefonu gibi düşünün uygulama yükleyip ayarlarda değişiklik yapıyorsunuz herşeyi değiştiriyorsunuz ama güncelleme yine yapılıyor. Bazı şeyler ya uğraşmak istenmediği için söyleniyor yada uyduruluyor, ya kendinin istenen işlemi tam başarıyla becerebileceğine inanmadığı için... Ömürlük şanzıman yağı gibi :))))

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bunun sıkıntı olacağını düşünmüyorum, sistem android cep telefonu gibi düşünün uygulama yükleyip ayarlarda değişiklik yapıyorsunuz herşeyi değiştiriyorsunuz ama güncelleme yine yapılıyor. Bazı şeyler ya uğraşmak istenmediği için söyleniyor yada uyduruluyor, ya kendinin istenen işlemi tam başarıyla becerebileceğine inanmadığı için... Ömürlük şanzıman yağı gibi :))))

Açıklama için teşekkürler. Ama yazdığınız bilgilerin tamamına zaten sahibim. Sorun oluşturuyor demedim. Kesin çöker de demedim. Servislerin ve Mais'in dediklerini yazdım.

Benim kanalımda ve forumda talisman model sayfasında paylaştığım v2'den v7'ye güncelleme sonrası yenilikler videosunda ve forumda da birçok konuda bahsettiğim gibi; benim açılabilen o versiyona uyumlu tüm gizli özellikler açıktı. Birşey olmadı. Mais'in öne sürdüğü iddia'yı söyledim. Bunu bence Mais bahane olarak sunuyor.Riski arttırdığını ben düşünmüyorum.Risk tamamen oranın renault .net ve internet bağlantısı sağlığı ile alakalı.
Bunu paylaşma gereği duydum. Çünkü yakınımdaki 4 kişinin şasilerine bu bilgileri (gizli özellikler açılmış bilgisi) girdikleri için renault Fransa'ya dahil başvurdukları halde hiçbir servis güncelleme yapamıyor.En az başvuranı 3 tane servise başvurdu."Bu şasi numarfası güncellemeye kapalı yazılımı indiremiyoruz!!" cevabını aldılar. Çünkü serviste o şasi numarası ve r-link 2 kimliği güncellemesi kilitli. Mais ve servisin sunduğu tek çözüm cihazın değişmesi.
Yani kördüğüm atıyorlar.Olay yapma yapamama değil. Olay arkadaşın R-Link 2'sine de kördüğüm atılmadan önlem alabilmesi :)

theknife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son olarak bayram nedeniyle adanaya geldim. Burada y.baysal yetkili servise randevu aldim ve sikayetlerimi dile getirdim. Servis, yukleme yapmayi deneyebilecegini, ancak cokmesi durumunda yeni sistem maliyetinin 13000tl oldugunu ve kabul etmem durumunda islemin denenebilecegi bilgisi verildi ,ben de bu islemi yaptirmaktan vazgectim maalesef. Bir telefon tutucu alarak uzun yolda navigasyonu o sekilde cozecegim. Ama asil sorun biri beni atadiginda sesimin 5-10 saniye sonra karsi tarafa gitme sorunu giderilemedi.