Renault Media NAV Geri Görüş Aktifleştirme + Başlangıç Logosu Değiştirme

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz yöntemle "micom test" tuşunu aktif hale getirebildim ama bastığımda r-nav restart ediyor teyp kodu istiyor, kodu girince de birşey olmuyor.

Kardeşim selam,
Media Nav sürümün nedir? ve hangi işlemi uyguluyorsun, Kamera aktifleştirme logo değiştirme?

heyhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim selam,
Media Nav sürümün nedir? ve hangi işlemi uyguluyorsun, Kamera aktifleştirme logo değiştirme?

RNAV1 7.0.5 MD sürümü sadece micom test tuşuna basıyorum restart atıyor. Kamerayı serviste aktifleştirmişlerdi, ben logo değişimi yapacam ama bir türlü olmadı.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
RNAV1 7.0.5 MD sürümü sadece micom test tuşuna basıyorum restart atıyor. Kamerayı serviste aktifleştirmişlerdi, ben logo değişimi yapacam ama bir türlü olmadı.

7.0.5 'de bu uygulama ile girilemiyor maalesef. 8.0.5 de çalıştığını biliyorum. Rnav1 'de 8.0.5 çıkabiliyor musunuz bir araştırın.

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba forumda yeniyim.verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yalnız şunu sormak istiyorum kamera aktifleştirmek nasıl mümkün?yane araçlar bu altyapıyla üretiliyor gizli özelliklerden aktif hale getirince kamera devreye mi giriyor.?geri görüş için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmıyoruz yane? aracım 2016 gt line dlzel otomatik.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba forumda yeniyim.verdiğiniz bilgiler için teşekkürler yalnız şunu sormak istiyorum kamera aktifleştirmek nasıl mümkün?yane araçlar bu altyapıyla üretiliyor gizli özelliklerden aktif hale getirince kamera devreye mi giriyor.?geri görüş için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmıyoruz yane? aracım 2016 gt line dlzel otomatik.

Merhaba kardeşim,
Aramıza hoş geldin diyelim o zaman. Evet doğru üreticilerin kendisi ve servis noktaları için özellikle açık bıraktığı açık kapılar mevcut. Buda onlardan biri :) Evet bu videoda anlattıklarımı uygulayarak Media NAV'ın kamera özelliğini aktifleştirdim. Sonrasında donanımsal bağlantısını gerçekleştirdim. Sonrasında her şey tıkır tıkır işliyor.

onurh89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba kardeşim,
Aramıza hoş geldin diyelim o zaman. Evet doğru üreticilerin kendisi ve servis noktaları için özellikle açık bıraktığı açık kapılar mevcut. Buda onlardan biri :) Evet bu videoda anlattıklarımı uygulayarak Media NAV'ın kamera özelliğini aktifleştirdim. Sonrasında donanımsal bağlantısını gerçekleştirdim. Sonrasında her şey tıkır tıkır işliyor.
donanimsal baglantiyi disarda yaptirabilir miyim? tesekkurler.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
donanimsal baglantiyi disarda yaptirabilir miyim? tesekkurler.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zor kardeşim genelde yapanlar komple montaj yapıyor yazılımsal tarafada hallediyor. Ya komple kendin halledeceksin, ya da daha önce montaj yapmış birinden destek alıp komple montaj yaptıracaksın.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Micom test' dediğiniz gibi girdim geri vitesi dediğiniz şekilde hallettim fakat benim cihaz kendisi restart yapmadı tekrar tekrar denedim yapmadı manuel olarak kapatıp açarak hallettim logo değiştirmede renoultun orjinal logosundan başka hangisini seçersem seçeyim dacia nın logosuyla başladı bende orjinal logoya döndüm fakat birşey oldu cihaz kontağı kapattığımda veya kartı çıkardığımda kapanmaz oldu manuel olarak kapatıyorum şuan acaba tam olarak kapanıyormudur gece aküyü bitirirmi yada aklınıza gelen bir çözüm varmıdır yada karşılaştınızmı yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

* Olduki çözüm bulamadık 4.0.3 ten 6.0.5md ye çıkmıştım tekrar eskiye dönüp 6.0.5md ye çıkarsam eski haline gelirmi bu yapacağım micom test ti başa alırmı.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Micom test' dediğiniz gibi girdim geri vitesi dediğiniz şekilde hallettim fakat benim cihaz kendisi restart yapmadı tekrar tekrar denedim yapmadı manuel olarak kapatıp açarak hallettim logo değiştirmede renoultun orjinal logosundan başka hangisini seçersem seçeyim dacia nın logosuyla başladı bende orjinal logoya döndüm fakat birşey oldu cihaz kontağı kapattığımda veya kartı çıkardığımda kapanmaz oldu manuel olarak kapatıyorum şuan acaba tam olarak kapanıyormudur gece aküyü bitirirmi yada aklınıza gelen bir çözüm varmıdır yada karşılaştınızmı yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

* Olduki çözüm bulamadık 4.0.3 ten 6.0.5md ye çıkmıştım tekrar eskiye dönüp 6.0.5md ye çıkarsam eski haline gelirmi bu yapacağım micom test ti başa alırmı.

Hocam selam,
Logoyu seçtikten sonra, videoda gösterdiğim "Set init. ROM" butonuna basıyor musunuz?
Kapanmama durumunu birkez bende yaşadım. Şöyle idi; Aracı kilitledim 2-3 dk bekledim. Halen saat ekranı gözüküyordu. Neyse sonra alışveriş için uzaklaştım. 15-20dk sonra geri aracın yanından geçerken dikkat ettiğimde kapanmış olduğunu fark ettim.

Ayrıca gözlemlediğim kadarıyla Yazılım geçişleri (sürümler arası geçişler) Micom tarafına etki etmiyor.

MUZOF

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam üstad evet logoyu seçtikten sonra sizin videonuzda gösterdğiniz gibi set init e( videoyu tekrar tekrar izledim yanlış yaptığımı düşündüğümden ) işlem sonrası basıyorum sanırım eproma kaydediyor yapılan değişiklileri fakat bastığım halde cihaz restart yapmadı fakat baktımki değişikliği uygulamış geri vites ve logo değişimi yapabildim. Cihazın kontağı kapattıktan sonra kapanmamasını bende sizin gibi bir kaç kez farklı yöntemlerle denedim kumanda ile kapıları kapatıp bekledim media navın sigortasını çıkartıp bekleyip tekrar taktım, kontağı kapatıp 10 dakika bekledim nafile, Sürümler arası geçişler micom u başa almayacaksa denemeye gerek yok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için birde biraz daha uzun süre bekleyeyim 20 dakika beklememiştim.

* Peki sizin cihaz sonra normale döndümü eskisi gibi kontağı kapattığınızda kapanıyormu, yada kendi kendine mi düzeldi / düzeldimi.

Son düzenleme: