Renault Megane 2016 1.5 dci 110 hp Maximum hız deneyen oldumu?

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben hataya giderken mersin adana otobanında 196 gördüm daha da gidiyordu arabadakiler bağırıp çağırınca kestim :D ama şunu söyleyeyim megane 3 ümde bu hızlarda hiç güven vermezdi bu araç yola iyi oturuyor hiç tedirginlik hissetmedim sanki 120 ile gidiyormuş gibi his verdi bunda yalıtımın ve aracın ağırlığının artmasının etkisi var bence çünkü rüzgarda çok savrulmuyor onuda test etme şansı yakaladım

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araçta fabrikasyon hız sınırlayıcı var o da 195km. Yokuş ve araç doluluğuna ve rüzgara göre 197km ye kadar ekranda gösteriyor. Aracın daha fazla yapması mümkün değil.

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araçta fabrikasyon hız sınırlayıcı var o da 195km. Yokuş ve araç doluluğuna ve rüzgara göre 197km ye kadar ekranda gösteriyor. Aracın daha fazla yapması mümkün değil.
bende videosu var 209 vurduruyor adam bence sınırlayıcı olmayabilir video atacağım ama nasıl bilmiyorum site kabul etmiyor

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neyse dosya web diye site yapmışlar oradan yükledim http://dosya.web.tr/OlaY0E iste videosu �� ayrıca başka bir yabancı sitede sport tourer modeli 198 yapıyor düz yolda oda 1.5 dci edc sw olmasına rağmen 198 yapıyorsa bence sedanlar hayli hayli yapar

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende videosu var 209 vurduruyor adam bence sınırlayıcı olmayabilir video atacağım ama nasıl bilmiyorum site kabul etmiyor

İnternette bulduğunuz aracın 209 vurması, Türkiye de satılan araçların hız sınırlamalarını etkilemez. Araç farklı motor versiyonuna sahip olabilir. Modifiye olabilir bilemeyiz. Bu konularda emin olmadıkça tespit yapmak yanıltıcı olabilir. Türkiye de satılan araçlarda limitör olduğu sabittir. İyi Günler

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternette bulduğunuz aracın 209 vurması, Türkiye de satılan araçların hız sınırlamalarını etkilemez. Araç farklı motor versiyonuna sahip olabilir. Modifiye olabilir bilemeyiz. Bu konularda emin olmadıkça tespit yapmak yanıltıcı olabilir. Türkiye de satılan araçlarda limitör olduğu sabittir. İyi Günler
yanlız benim linkini attığım araç türkiyede ve 1.5 dci stock araç kmsine bakın daha 350 küsür kmde ve adam zaten türkçe konuşuyor yurt dışı olarak bahsettiğim araç ise farklı zaten

protis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız sınırlayıcı ve gaz kesici EDC şanzımanı korumak için fabrikadan yapılmış bir ayardır. (Bazı seri, manuel viteslerde de var)Arzu ederseniz her iki özelliği de her hangi bir yazılım işi yapan oto elektronikçide iptal edebilirsiniz)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar şu başkalarını yalancı çıkarıp sanki renault arge ürgede çalışmışmış gibi yorumlarınıza bayılıyorum, gören komşusu arif megane 4ü tasarladı sanar.

birde ileri gidip yok ülkeye göre yapmışlar fln flnlar.

beyler firmamızda bu araçlarla 3 arkadaş ayrı ayrı zamanlarda Adana pozantı yokuşunda 204-206km yaptı bunlardan biride benim, en kısa zamanda videosunu yapalımda resim çekersek onada bir numara bulunur buradaki zihniyetle

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
özetle hız sınırlayıcısı vs olduğu yok tamamen hürafe

biri çıkar yok kasasından dolayı sınırlı der, diğeri ülkemiz şartları için der her ağızdan bir laf

madem öyle aşağıdaki arkadaş ne halt yedide 1.6dci olması haricinde 1.5 dci ile tamamen aynı araç olmasına rağmen 226km/h yapıyor? :) 1.6dci İzmit körfezindenmi çıkmıyor yoksa kasasımı karbon fiber?

hayır edc deneceksede edc ne alaka adamlar birebir aynı edc getrag şanzımanını (dct450) 2lt 400tqluk saatde 240km yapan gemi gibi araçlarda kullanıyor kaldıki konu başladığında EDC olduğudanda bahsedilmemiş konu sahibi arkadaşın?

Son düzenleme:

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne çok şey biliyorsunuz, ne güzel, ne mutlu... Yazdığım basit, 1.5 dci EDC 110hp araç 195km limitörü var. e 220 yapan video var. Bize ne kardeşim. Ne bilelim bir o aracın ne olduğunu. Demek ki Renault arkadaşa özel araç yapmış. yokuşta 204 yapıyormuş bunun bir önemi yok. Araç boştur, yokuş aşağı iyi bir ivme alırsa 200 ü geçebilir. Ama bunun nedeni gaza basmanız değil yer çekimidir. Zira 195km den sonra aracın gaz pedalına istediğin kadar bas. istersen döşemeyi del araba gaz almıyor. Yok ben illa Renault tan fazla biliyorum aksini idda edeceğim diyorsan sen bilirsin.
Not: 1.5dci edc 110hp dışında, 130hp lik araçlar (ki TR de edc si henüz yok biliyorum) veya yazılımla işlem yapılmış, hp arttırılmış veya limitör iptal edilmiş araçlardan bahsetmiyoruz zaten.