Renault Megane 2016 1.5 dci 110 hp Maximum hız deneyen oldumu?

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abicim yalnış anlama ama başkalarını yalancı kendisini Renault bilirkişi olarak lanse eden ve kuşkusuz yanlış olduğu halde keskin ifadelerle o yanlışı yazıp çizip inatlaşan tiplere her daim karşı duruyor olacağım.

olmaz isek maalesef okuyanlar sadece yanlışları doğru bilecekler, adama 2-3 kişi biz geçtik diyor, videolar yollanıyor arkadaş halen sanki renault arge ürgenin müdürüymüş edasıyla bizi yanlışlıyor yalanlıyorsa bence izleyici kalınmamalı.
arkadaşlar bir polis memuru ve megane 4 kullanıcısı olarak boşverin onu bunu. siz yavaş gidin,tek parça gidin, sevdiklerinizden uzaklaşmayın. herkese kazasız günler.

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aranıza yeni katıldım arkadaşlar
Şunu söylemek gerekirse adapazarı istanbul arası dipgaz geldim maalesef 195 km hızı geçemedim

Benim gibi 195kmyi geçemeyen arkadaşlar, Mr Clio ya danışsın, kendisinin geçen arkadaşlarııı, şirket araçları falan varmış, ayırca ne hız sınırlaması diye servis müdürleriii, kendisinden 195 nasıl geçilir bilgisi edinmemiz gerek :) muhtemelen bu bilgiye reno nun da çok ihtiyacı vardır

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim gibi 195kmyi geçemeyen arkadaşlar, Mr Clio ya danışsın, kendisinin geçen arkadaşlarııı, şirket araçları falan varmış, ayırca ne hız sınırlaması diye servis müdürleriii, kendisinden 195 nasıl geçilir bilgisi edinmemiz gerek :) muhtemelen bu bilgiye reno nun da çok ihtiyacı vardır

inan sazan tutmaya çıkmış balıkçı gibi hususi sizi bekledim haftasonu , yazılımcı arkadaş ile görüşmüş arkadaştan sonra bu muahakak yazar ve bahsetiği o suskunluk/sessizliği yada ağırlığı diyelim görürüz dedimmm ve sazanımız geldi oltaya :)

1) arkadaşın dediği firma Techturkey'de yerden yere vurulan nadir firmalar arasında daha taptaze konusu var şu sn sitede :) linkini atabilirim isterseniz arkadaşlar .

2) firamın ne derece ciddiye alınması gerektiği bence firmanın iddiaları ile bile ölçülebilir.

siz kaç adet 1.5 dci 110luk motorun sadece yazılım ile 350tq elde ettiğini görüyorsunuz pardon?

hayır superchips bile 276nm elde ediyor ama ankarada adı namı olmayan ecumasters 350tq hemde tek turbolu 1500 motordan (üstelik 1500 bile değil 1460 küsür cc) :) yaa hee :)

http://www.superchips.co.uk/curves/1.5 dCi 110bhp.pdf

3) kardeşim şimdi firma ismi vermim süpriz bir katılımcımız olacak konuya oda adı üstünde süpriz kalsın şimdilik ama nasıl oluyorsa ben tam 3 firmaya bu soruyu sorduğumda bir limitin olmadığını iletti ne şans değilmi? aynı firmalardan birisi konuyu dile getirince gayetde güzel bir teklifte bulundu sitenin yazılımcı sponsoru olduğunu onu konuya devat edebileceğimizi dile getirdi? dilerseniz davet edelim? :)

4) 3 firmanın 3üde 350tqluk 1.5dci ve neredeyse 400tqluk 1.6dci iddiasına sadece güldü :)

5) ya bu kadar olur diyebilecek bir gelişme ile ohhhh dedirtecek bir gelişme oldu ve techturkey forumdaşım şirket aracı 1.5 dci ile son hızının videosunu paylaştı bakalım bakalım kaç yapmış? :)

ne kadar ilginç , bu adamın aracında kesin o 350tq yazılım vardır diye savunmayı hazır şimden duyar gibiyim, adam mal çünkü limiti 195'de kestirip 197ye taşıdı dimi :)

yada kesin bu ülkede bu limit yoktur değilmi :)

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inan sazan tutmaya çıkmış balıkçı gibi hususi sizi bekledim haftasonu , yazılımcı arkadaş ile görüşmüş arkadaştan sonra bu muahakak yazar ve bahsetiği o suskunluk/sessizliği yada ağırlığı diyelim görürüz dedimmm ve sazanımız geldi oltaya :)

1) arkadaşın dediği firma Techturkey'de yerden yere vurulan nadir firmalar arasında daha taptaze konusu var şu sn sitede :) linkini atabilirim isterseniz arkadaşlar .

2) firamın ne derece ciddiye alınması gerektiği bence firmanın iddiaları ile bile ölçülebilir.

siz kaç adet 1.5 dci 110luk motorun sadece yazılım ile 350tq elde ettiğini görüyorsunuz pardon?

hayır superchips bile 276nm elde ediyor ama ankarada adı namı olmayan ecumasters 350tq hemde tek turbolu 1500 motordan (üstelik 1500 bile değil 1460 küsür cc) :) yaa hee :)

http://www.superchips.co.uk/curves/1.5 dCi 110bhp.pdf

3) kardeşim şimdi firma ismi vermim süpriz bir katılımcımız olacak konuya oda adı üstünde süpriz kalsın şimdilik ama nasıl oluyorsa ben tam 3 firmaya bu soruyu sorduğumda bir limitin olmadığını iletti ne şans değilmi? aynı firmalardan birisi konuyu dile getirince gayetde güzel bir teklifte bulundu sitenin yazılımcı sponsoru olduğunu onu konuya devat edebileceğimizi dile getirdi? dilerseniz davet edelim? :)

4) 3 firmanın 3üde 350tqluk 1.5dci ve neredeyse 400tqluk 1.6dci iddiasına sadece güldü :)

5) ya bu kadar olur diyebilecek bir gelişme ile ohhhh dedirtecek bir gelişme oldu ve techturkey forumdaşım şirket aracı 1.5 dci ile son hızının videosunu paylaştı bakalım bakalım kaç yapmış? :)

ne kadar ilginç , bu adamın aracında kesin o 350tq yazılım vardır diye savunmayı hazır şimden duyar gibiyim, adam mal çünkü limiti 195'de kestirip 197ye taşıdı dimi :)

yada kesin bu ülkede bu limit yoktur değilmi :)

Yahu sana cevap vermek istemiyorum ama, dayanılır gibi değilsin he hehe Yahu koyduğun birinci video da 197km, ikinci video da da 197-198 km yapılmış gözüküyor, doğrumu bilmiş arkadaşım. Biz ne dedik burada, araba 195km den sonra gaz almıyor ancak ivmelenme neticesi ve eğim neticesi gösterge 197 gösterebiliyor. Bende en fazla 197 gördüm ama 200 de görsem benim gaza basmamla olmadı, bunu anlamakta niye bu kadar zorlandın onu anlamadım. Başkalarının videosunu göndereceksen bana 1.5dci edc megane 4 bir araçta 210-220 hadi gül hatırın için 205 göster. Benim aracım var denedim diyorum, benim gibi birçok arkadaş ta burada aynı şeyi söylüyor, senin Allah bilir megane 4 ünde yok ama sen bizden fazla biliyorsun. Yeter bence güldürme kendine, bak daha ne yazsan sana cevap vermeyeceğim peşinen söyleyeyim, megane ı sırf 195 i geçmiyor diye kuzenime verdim, ben yeni golf sipariş ettim, yollarda görmeyeyim sol şeritte yakarım uzunları . Hadi kendine iyi bak sevgi ile kal.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yahu sana cevap vermek istemiyorum ama, dayanılır gibi değilsin he hehe Yahu koyduğun birinci video da 197km, ikinci video da da 197-198 km yapılmış gözüküyor, doğrumu bilmiş arkadaşım. Biz ne dedik burada, araba 195km den sonra gaz almıyor ancak ivmelenme neticesi ve eğim neticesi gösterge 197 gösterebiliyor. Bende en fazla 197 gördüm ama 200 de görsem benim gaza basmamla olmadı, bunu anlamakta niye bu kadar zorlandın onu anlamadım. Başkalarının videosunu göndereceksen bana 1.5dci edc megane 4 bir araçta 210-220 hadi gül hatırın için 205 göster. Benim aracım var denedim diyorum, benim gibi birçok arkadaş ta burada aynı şeyi söylüyor, senin Allah bilir megane 4 ünde yok ama sen bizden fazla biliyorsun. Yeter bence güldürme kendine, bak daha ne yazsan sana cevap vermeyeceğim peşinen söyleyeyim, megane ı sırf 195 i geçmiyor diye kuzenime verdim, ben yeni golf sipariş ettim, yollarda görmeyeyim sol şeritte yakarım uzunları . Hadi kendine iyi bak sevgi ile kal.

arkadaşım anlamakta zorlandığın şey teknik birşey ve gerçekten kendini küçük düşürüyorsun peşinen söyleyeyim.

siz ben aynı anda hem ayakta dururum hem otururum demişsiniz anlatabiliyormuyum yani kendi dediğiniz kendiniz ile çelişiyor.

bir aracın gaz yememesi birşey, kilitli yada limitli, limitörlü olması başka birşey, bugün 10000 clio 4 1.5 dci üyemize sor onlarda araç düzde 190km geçmiyor diyecek peki bu onu limitlimi yapar? aramızda 210ları görmüş clio 4 kullanıcıları var? yokuş var yokuş var, 1km lik %4 eğimli yokuş nerde adana pozantı arasındaki yokuş nerde kardeşim?

bizim burada iddia ettiğimiz sizi yanlış kılan kısım inatla limitli demeniz, dediğinizin aksine araçta limit olsa değil sizin yokuş değil pozantı uzaydan aşağı atsan aracı 195km geçemezsin araç yakıt keser ve müsade etmez.

limit başka birşey aracın karemsi aerodinamik yapısı, yada devir çeviremeyen 8v,tek egzantrik olması (yüksek devir sevmeme), euro 5-6 dpf sahip olması (yoğun) gibi teknik sebeblerden dolayı belli bir hızda birden güçten kesilmesi başka birşey.

aynı araçta 197km-198kmleri gösteren videolar var ise ki bunun biri bildiğin şirket aracı, konu içerisnde ben hariç başkalarıda yaptım diyorsa, ben inatla yaptım diyorsam bence biraz durup 2sn düşün arkadaşım :)

hem renault bunu ne mantıkla limitlesin?

1) şase,kasa zayıf ondan limitli desen aynı kasa şase 1.6dci lar 224km yapıyor defalarcada gördük değilmi?
2) motor desen kardeşim 1.5 dci 110lukların dolu laguna,fluence,megane 3 motorlusu 200 üstü yokmu videosu var?
3) edc desen aynı edc şanzımana sahip birçok araç +200km/h sahipki zaten ?
4) ülke şartları desen yine aynı çıkmaz o halde 1.6dci megane sedanlar neden yapıyor?

yani mantıklı en ufak bir açıklamasıda yok kaldıki dediğim gibi birçok gerçekten limite sahip araç gördüm belkide 10larca bmw,mercedes (250k/h limitli hemde belki 20 senedir), yada vw grubu araçlar 200km/h sınırlı ama kalkıp 194km/h gibi saçma sapan ara bir değer limite sahip aracı ilk defa duyuyorum bir başka benzerinde görmedim.

neyse sanada sevgiler kardeşim inan beni yordun

derici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 fluence 110 bg düz vites 6 ileri 200 ü gördü. 201 demedi
öte taraftan, 2010 85 bg fluence 5 vites ile 205 i görmüştüm

icouldnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 dci ile çok zorlamadığım halde 216 hıza ulaştı devirde çok çok yüksek değildi.

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçenlerde Osman Gazi köprüünden geçip Bursa istikametinde giderken yeterince düz otobanda 213 gördüm. 2013 fluence 1.5 dci edc touch plus

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5dCİ megane 3 ile 215km/h

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araclarda yazilimsal kilit var. Teknik olarak 195 km hizdan sonra arac gaz yemez. Ama yokus asagi gider :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi