Renault megane 4 sedan sunrooftan gelen trim sesleri

yavuzdilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta serviste kaldı 4 gün sonunda ses tamamen kesildi ayrıca aracımda kasislerden geçerken esneme kasılma hissediyordum oda tamamen ortadan kalkmış aracın gövdesi rijit hale gelmiş virajlarda kasislerde esneme kalmamış galiba aracın sunroof kısmındaki kasnaklarda güçlendirme yaptılar baya bir uğraşmışlar fransayla yazışmışlar anlayacağınız araçtaki eksik hatalar için kobay olduk artık üretim prosesini ona göre ayarlarlar bundan sonraki araçlarda bu sorun ortaya çıkmaz
Hangi servis söyleyebilir misiniz

Yusufeneskrbn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde renaukt talisman var touch 1.6 edc 130 hp 4.400₺ para verip sunrooff yaptırdık talismanın sunroffu megane göre daha büyük aynı sorun bizdede var kot farkı olan yerlerde kasislerde değilde hafif arabanın bir eğimli yerde ön tekerler aşağıda arkalar yukarıdayken çat diye ses geliyor arabanın sunrofu 1 yada 2 mm esyor araba esnediğinden dolayı yerinden oynuyo ses çıkıyo çat diye böyle bu sorunu çözemessin arabanın tok hissettirmemesinden kaynaklanan bir sorun arabanın parçaları sıkı değil tok olsa araba sunroff çat çat diye ötmez o sorun çözülmez abicim

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaşınızdan dolayı çok fazla tecrübe sahibi olmamışsınızdır.Ama yıllar geçtikçe siz de daha çok tecrübe sahibi olacaksınızdır.Araç ailenizden birinin sanırım.Servise gitmeyi denediler mi acaba.Hani servislerde bu sıkıntıyı çözüyorlar da .O yüzden sordum.

Bizde renaukt talisman var touch 1.6 edc 130 hp 4.400₺ para verip sunrooff yaptırdık talismanın sunroffu megane göre daha büyük aynı sorun bizdede var kot farkı olan yerlerde kasislerde değilde hafif arabanın bir eğimli yerde ön tekerler aşağıda arkalar yukarıdayken çat diye ses geliyor arabanın sunrofu 1 yada 2 mm esyor araba esnediğinden dolayı yerinden oynuyo ses çıkıyo çat diye böyle bu sorunu çözemessin arabanın tok hissettirmemesinden kaynaklanan bir sorun arabanın parçaları sıkı değil tok olsa araba sunroff çat çat diye ötmez o sorun çözülmez abicim

Yusufeneskrbn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gitmedik ama bir baktıralım madem öyle dediyseniz araç babamın 😊 Teşekkür ederim sizi incitmek yada şey için söylememiştim bizimde başımıza gelen olaydı bi maruzat olduysa kusura bakmayın tecrübesizim biraz 😊

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracim serviste yapildi trim sesi kalmadi ayrica aracin esnemeside kalmadi cok daha rijit bir hale geldi siz servise gidin orada bu sorunu hallederler

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Estağfurullah,burası herkese açık forum.Tabi ki fikirlerinizi belirteceksiniz.Sorunu çözemezsin diye yazmışsınız ,ön yargıyla yaklaşmayın diye tavsiye verdim.Sahip olduğunuz araç çok güzel.18 olup ,ehliyet alınca kullanmak sana da nasip olur inşallah.Sevgiyle.

Servise gitmedik ama bir baktıralım madem öyle dediyseniz araç babamın 😊 Teşekkür ederim sizi incitmek yada şey için söylememiştim bizimde başımıza gelen olaydı bi maruzat olduysa kusura bakmayın tecrübesizim biraz 😊

ondericen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde aracın sunroofu araba esneyince ve bozuk yola girince çatırdama şeklinde ses yapıyor. Özellikle sıcak havalarda daha çok yapıyor. Servise 2 kez gitmeme rağmen bu sorunu çözemedim. Sorunu çözen arkadaşlar serviste sizin araçlara tam olarak ne yaptılar bende servisi o şekilde yönlendireyim

papyon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde aracın sunroofu araba esneyince ve bozuk yola girince çatırdama şeklinde ses yapıyor. Özellikle sıcak havalarda daha çok yapıyor. Servise 2 kez gitmeme rağmen bu sorunu çözemedim. Sorunu çözen arkadaşlar serviste sizin araçlara tam olarak ne yaptılar bende servisi o şekilde yönlendireyim

Benim araca ne yaptiklarini bilmiyorum ama fransayla yazisiyoruz demislerdi oradan direktif alarak yaptilar ama size sunu soyleyim 3 gun ses yapmadi ama sonrasinda yine kasis gecislerinde ses yapiyor ama eskisi gibi degil eskiden rogar kapagindan gecsem ses yapiyordu simdi normal duz yol ve yoldaki tumseklerden gecerken ses yapmiyor sadec ilk calistirma ve par manevralarinda yol kenari su oluklarina teker dusunce hafif bir catirdama oluyor onun harici sikayetim yok simdilik ama sanirim bu sunroof trim sesi kaderimiz cozumu yok renoda

ondericen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim cevabınız için. Sanırım bu konuda çözüm bulamayacaklar. Artık böyle kabulleneceğiz gibi görünüyor.