Renault megane 4 sedan sunrooftan gelen trim sesleri

MuratGenc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim cevabınız için. Sanırım bu konuda çözüm bulamayacaklar. Artık böyle kabulleneceğiz gibi görünüyor.

Yok arkadaşlar aynı sorun bende de vardı, İstanbul'da Renault Çetaş'a götürdüm ve garanti kapsamıda hiç bir ücret almadan çözdüler. Tam bir ay oldu herhangi bir ses yok artık. Benim sunroof'tan gelen ses, aracın sağ ya da sol yani bir tarafı bir çukura veya tümseğe gelirse, ne kadar yavaş girersem gireyim 'çatır çutur' bir sesti, sanki bütün tavan esnerken cam çatlayacak gibi beni çok rahatsız eden bir sesti. Kısaca aracım hakkında da bilgi vereyim, ikinci el olarak yeni aldım, 1996 model, HB 1.5 EDC.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta serviste kaldı 4 gün sonunda ses tamamen kesildi ayrıca aracımda kasislerden geçerken esneme kasılma hissediyordum oda tamamen ortadan kalkmış aracın gövdesi rijit hale gelmiş virajlarda kasislerde esneme kalmamış galiba aracın sunroof kısmındaki kasnaklarda güçlendirme yaptılar baya bir uğraşmışlar fransayla yazışmışlar anlayacağınız araçtaki eksik hatalar için kobay olduk artık üretim prosesini ona göre ayarlarlar bundan sonraki araçlarda bu sorun ortaya çıkmaz

2018 model araçta böyle sorun yok zaten 2017 lere göre sunroof un fiyatını 2000 lira arttı sanırım daha kaliteli malzeme kullanıldı. Tık sesi yok

CSB

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun 2017 Megane Sedan Icon aracımızda da mevcut. İlk bakımında servise söyledik. Aracın bir gün kalması gerektiğini ve cam tavanın sökülüp tekrar takılacağını belirttiler. Sanırım altına bir malzeme daha ekleyecekler. Cumartesi için çağırdılar. Sizce yaptıralım mı böyle bir uygulama? Servisteki şeflerden biri, ' bende de aynı araç var, uygulama yapıldı ancak sonradan sesler tekrar gelmeye başladı hatta daha da arttı, bence yaptırmayın ' dedi. Bu uygulamayı yaptıran arkadaşlardan yorumlar alabilir miyim? Şu an durum nedir şikayetiniz var mı ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun 2017 Megane Sedan Icon aracımızda da mevcut. İlk bakımında servise söyledik. Aracın bir gün kalması gerektiğini ve cam tavanın sökülüp tekrar takılacağını belirttiler. Sanırım altına bir malzeme daha ekleyecekler. Cumartesi için çağırdılar. Sizce yaptıralım mı böyle bir uygulama? Servisteki şeflerden biri, ' bende de aynı araç var, uygulama yapıldı ancak sonradan sesler tekrar gelmeye başladı hatta daha da arttı, bence yaptırmayın ' dedi. Bu uygulamayı yaptıran arkadaşlardan yorumlar alabilir miyim? Şu an durum nedir şikayetiniz var mı ?

Uygulamayı yaptırmadım ama bir tavsiyem olacak size; sunroof kızak ve fitillerinin olduğu bölümü sunroof açıkken hava ile olabildiğince temizleyin toz gibi maddelerden arındırın. Daha sonra dry lube ( kuru yağlayıcı ) alın 50-60 lira gibi bir fiyatı var. Bu ürünü hem fitillere hem kızaklara bolca uygulayın sprey şeklindedir. Dikkat edeceğiniz nokta ürünü örneğin sağ taraf fitil ve kızaklarına uygular uygulamaz bir kaç kere sunroof kapat aç yapın sonra diğer taraf. Ürün aşırı derece de uçucu bir ürün fakat sikildigi yüzeyde kalıcı olan bir malzeme ve diğer yağlayıcılar gibi topaklanma, toz birikimi gibi seyler oluşturmaz kızaklarda. Dolayısı ile ses olayını büyük oranda cozer. Eğer ses ağırlıklı fitil gicirdamasindan geliyorsa sadece fitillere ( kızaklara değil ) Arko krem sürün ve iyice yedirin. Fitilin esneme sesleri de kesilecektir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

şEnOlSRHN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler herkese bende de bu cam tavandan gelen çıtırtı sesi mevcut bu konuyla alakalı olarak 2 defa servise götürdüm sadece sanrouf kısmını yağlayıp bıraktılar yapıldı dendi fakat ses gelmeye devam etti.bende bunun üzerine müşteri hizmetlerini arayıp konuyu anlattım ertesi gün servisten çağırıp benle beraber teste çıkıldı aynı sesi ustada duyduktan sonra yarım saatlik işi var dedi bende bunun üzerine usta 2 defa yağandı yağlamayla alakalı değil bak dedikten sonra ben farklı yeri yağlayacağım dedi tabii tekrar teste çıkıldı ve sonuç aynı bunun üzerine genel merkezle görüşme yapılıp size dönüş yapacağız dendi. Ve bugün servise tekrar çağırıp araçta ölçümler yapıldı bunun sonucunda Salı günü randevu verilip bu konuyla alakalı olarak tavan döşemesi sökülüp cam tavanın yeniden ayarlama yapılacağı bilgisi verildi.sizinde bilginizin olmasını istedim kazasız belasız hayırlı günler.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim bahar ayında zorla yaptırdım fatura vs vermedikleri için tarih yok elimde. 1 ay sürmedi tekrar etti ordaki vidaları fln sıkıştırıyorlar ama yapması basit değil tavan yalıtımını söküyorlar bu sırada o tertemiz tavan kirleniyor. parmak izi fln oluyor... neyi değişecekse değiştirin dedim tamam siparş edicez dediler 45 gün oldu sanırım bayramdan sonraki gün fln dı. kapı ledi gelmiş haber vermediler sanruf ile ilgili birşey yok ortada bu firma adam olmaz bunu dişli bir avukat ile tazminat davası acıcaksın aracın kat kat parasını alıp cıkacaksın arac arıza yapmasın diye dua eder oldum

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi firma yapıyor ise isim vermenizde fayda vardır. Bir çok Renault yetkili servislerin yetkileri alınıyor komple bir temizlik söz konusudur, bilginize.

z_atropin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aralık 2018 çatırdama sesleri için aracı verdim 1 günde teslim ettiler. 3 ay oldu sunrooftan hiç ses yok, olayı çözmüşler... Hatta aracın başka yerlerinden trim sesleri geliyor ama sunrooftan çıt yok..aman maşallah... İzmir-Nazar otomotiv garantiden yapıldı

srcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta serviste kaldı 4 gün sonunda ses tamamen kesildi ayrıca aracımda kasislerden geçerken esneme kasılma hissediyordum oda tamamen ortadan kalkmış aracın gövdesi rijit hale gelmiş virajlarda kasislerde esneme kalmamış galiba aracın sunroof kısmındaki kasnaklarda güçlendirme yaptılar baya bir uğraşmışlar fransayla yazışmışlar anlayacağınız araçtaki eksik hatalar için kobay olduk artık üretim prosesini ona göre ayarlarlar bundan sonraki araçlarda bu sorun ortaya çıkmaz

hocam benim aracımdan da aynı sesler gelmekte sizin aracınıza nasıl bir uygulama yapıp sesi kestiler ?

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanruf olayı 1-2 kerede gecti benim ama tavandan kasislerde ve bozuk yollarda tam dönüşlerde yani kısaca araca esnemesinde catur cutur ses geliyor devamlı cözmediler garanti bitti diyorum birşeyler yapıyorlar bir süre sonra devam edio sorun yok biz yaparız ücret alınmaz garantisi bitsede diyorlar çözüm e ulaşamıyoruz.

yokmu şöyle bir avukat tanıdık fln fikir alsanız hukuksal yönden aracımızın yenilenmesini istesek sanruf fln istemiyorum bezdim.