Renault Megane coupe 2,0 ide motor yardım

blue31man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede megane ide var bende sorunlar yaşıyorum.aytug beyle daha önce telefonda görüşmüştük.telinizi kaybettim.beni ararsanız sevinirim 0553 395 6136

blue31man

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımın megane coupe ide nin enjektör lastiklerim erimiş ayrı satılan bir parçamı bu enjektör lastigi yada bulabilirmiyiz arkadaşlar bana yardımcı olun lütfen

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş, oringlerini bulacaksın. Serviste belki vardır.
Normal oring işini görmez, 2 günde patlatır onları. Bende aynı sıkıntıyı çektim.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aradıgınız oring setinin referansı 7701206551 yaklasık 90lira fiyatı vardır
bu arada bilmiyorum sizmisiniz ama 2-3 ay oncesine kadar bir arkadas beni bu oring seti için 2-3 kez ısrarla aramıstı o seti bana ayır mutlaka alıcam diye
sonucta ayırdım ama arkadastan ses cıkmadı. set hala elimde mevcut

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim enjektörlerin ufak bir tornalık işi var sağlıklı kullanılması için, sonra oring seti alıp uygun fiyata satmayı planlıyorum bende enjektörleri, sök taktan dolayı oring gövdesin de aşınma vardı. Yaptırınca eğer sende varsa alayım Aytuğ abi senden yoksa buluruz.

esat01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bu arabanın a dan z ye herseyini biliorum
sormak istediğiniz soruları net bı şekilde cewaplayabilirim

ozkanbalıkesir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım bahsettiğin sorun çok basit bir sorun sakın korkma benim başımada gelmişti aynısı. ilk yapacağın şey herhangi bir servise gidip orjinal parçayı istetmek olacak fiyatı 80 tl ve bursada ki ana depolarında mevcut. sonra enjektör kütüğünü söküp sadece kütüğe giren oringleri değiştir alttakilere yani motara giren bölümdekilere dokunma. teflon contalarda sıkıntıdan dolayı yeni takılan kauçuk conta yırtılıyor ve ciddi manada benzin kaçırıyor araç. eğer sorunu çözemezsen özelden ulaş yardımcı olmaya çalışırım kabloya gelince yeterki elektrik kaçırmasın ve temasta problem olmasın ide motarlar yapı gereği daha yüksek sıcaklıkta çalıştığından plastik bölümlerde mutlaka böyle kavrulmalar oluyor. enjektörlerin herhangi bir sırası yok kabloda ise motara bakarken senin sağın 1 kütük üzeindeki regülarör ve basınç sensörüne yakın olan taraf 4. oluyor. enjektörlerin altında yüzük seti falan yok direk motara oturuyor. burda tek sıkıntı emme manifoldunun çok zor sökülmesi :) ankarada nuh usta var ona uğra yardımcı olur.
hocam bendede aynı sorun war enjektörden benzin kacırıyor.oringleri degistirdim iki gun olmadan gene patlattı,

ozkanbalıkesir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam megane 2.0 ide aldım aldıgımada pişmanım aldım alalı 2 gun olmadan enjektörden benzin kacırmaya basladı nese gittim yaptırmaya imse ben yaparım demiyo sorunlu arac bunlar fln yanasmıyo sonra ustasını buldum bır tane tamam dedi neyse oringleri degistirdi fln ama ıkı gun sonra oda patladı aracı bınbır hevesle aldım ama heves bırakmadı bende.bu oring patlatma olayı nı tetikleyen bi parcamı bozuk yoksa oringler kalitesizmı geliyor