Renault megane k7m rolanti sorunu (çözüldü)

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese selam ben Antalyadan aranıza yeni katıldım bende 98 model megan 1 2.0 rxt var bu araçta ben rolanti sorunu yaşıyorum ilk aracı aldıgımda sabahları çalıştırdıgımda stop edip yaklaşık 4-5 çalıştırmadan sonra gün içinde stop etmiyordu ve kırmızı ısıkta yavaşlarken stop ediyordu buji ve kabloları değiştirdim, boğaz kelebegi temiz, rolanti motorunda arıza görünmüyor ama ustama aracı götürüp bu sorunları anlattıgımda roloanti motorunun arkasında bir parçayı çıkartıp tornavida yardımıyla rolantiyi yükseltti bu seferde aracım km de 0,40 kuruş yakıyor sizden ricam bana bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı?
ÜYE TANITIMLARI

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar ben araca daha yeni atiker safe fast sıralı sistem taktırdım.araç rolantide dalgalanma yapıyor.bazende yolda hareket halindeyken sanki tekleme yapıyor gibi oluyor.nasıl çözücem bunu.lpg montajını yapan yer dalgalanma olabilir dedi ama cozumu soleyen olmadı.ne yapmalıyım.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar ben araca daha yeni atiker safe fast sıralı sistem taktırdım.araç rolantide dalgalanma yapıyor.bazende yolda hareket halindeyken sanki tekleme yapıyor gibi oluyor.nasıl çözücem bunu.lpg montajını yapan yer dalgalanma olabilir dedi ama cozumu soleyen olmadı.ne yapmalıyım.

abi LPG Yedek Parça | www.lpgyedekparca.com buradan bi konu açarsan daha çabuk cevap alırsın.

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paylaşımın için çok saol . . . yardımcı oldu

fatih.gayretlioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese selam ben Antalyadan aranıza yeni katıldım bende 98 model megan 1 2.0 rxt var bu araçta ben rolanti sorunu yaşıyorum ilk aracı aldıgımda sabahları çalıştırdıgımda stop edip yaklaşık 4-5 çalıştırmadan sonra gün içinde stop etmiyordu ve kırmızı ısıkta yavaşlarken stop ediyordu buji ve kabloları değiştirdim, boğaz kelebegi temiz, rolanti motorunda arıza görünmüyor ama ustama aracı götürüp bu sorunları anlattıgımda roloanti motorunun arkasında bir parçayı çıkartıp tornavida yardımıyla rolantiyi yükseltti bu seferde aracım km de 0,40 kuruş yakıyor tekrar rolanti motoru aldım yine sorun devam ediyor sizden ricam bana bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı?

fatih.gayretlioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu yuzden renaulttan sogudum:(

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese selam ben Antalyadan aranıza yeni katıldım bende 98 model megan 1 2.0 rxt var bu araçta ben rolanti sorunu yaşıyorum ilk aracı aldıgımda sabahları çalıştırdıgımda stop edip yaklaşık 4-5 çalıştırmadan sonra gün içinde stop etmiyordu ve kırmızı ısıkta yavaşlarken stop ediyordu buji ve kabloları değiştirdim, boğaz kelebegi temiz, rolanti motorunda arıza görünmüyor ama ustama aracı götürüp bu sorunları anlattıgımda roloanti motorunun arkasında bir parçayı çıkartıp tornavida yardımıyla rolantiyi yükseltti bu seferde aracım km de 0,40 kuruş yakıyor tekrar rolanti motoru aldım yine sorun devam ediyor sizden ricam bana bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı?

araçta lpg var mı? bobin ağrızası gibi duruyor ama üst kapkata bi sıkıntı varsada bu dediklerinizi yapar hafif aptal bi titreme söz konusuysa bobinlerinizi kesinlikle değiştirin ve orjinal buji koblosu kullanın yan sanayilerin tırnakları tam tutmuyor ateşleme zayıflığından sönme gerçekleşir herkesede fazla kurcalatmayın işin ehli insanlarla iletişime geçin.. dediğiniz arıza bobin..

akif2406

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese selam ben Antalyadan aranıza yeni katıldım bende 98 model megan 1 2.0 rxt var bu araçta ben rolanti sorunu yaşıyorum ilk aracı aldıgımda sabahları çalıştırdıgımda stop edip yaklaşık 4-5 çalıştırmadan sonra gün içinde stop etmiyordu ve kırmızı ısıkta yavaşlarken stop ediyordu buji ve kabloları değiştirdim, boğaz kelebegi temiz, rolanti motorunda arıza görünmüyor ama ustama aracı götürüp bu sorunları anlattıgımda roloanti motorunun arkasında bir parçayı çıkartıp tornavida yardımıyla rolantiyi yükseltti bu seferde aracım km de 0,40 kuruş yakıyor sizden ricam bana bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı?

bendede aynı sorun var. 98 megane 2.0 lpg atiker sıfır taktırdım ama taktırmadan önce de vardı. buji kabloları değişti. kelebek temizlendi. kurum temizleyici katkı malzemesi yapıldı. en son usta subap ayarlarını kontrol etmesi gerektiğini söyledi ve aracı gece bırakacağım. sabah soğukken ayarına bakacak. İnşallah yaptırabilirim.

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arıza tespitte kesinlikle manyetik kaptör ( volan okuyucu ) arızası çıkmaz ki

canjan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane coupe 1.6 8valf aracımda ilk çalıştırmda 30 sn falan rolanti deli gibi oynuyor gaza geçince kesiyor ne yaptıysam olmadı bi yardım ederseniz çok mutlu olurum

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi