Renault Servislerindeki Bakım Ücretleri-Siz Ne Ödediniz ?

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakın zamanda triger seti ve alternanör v kayış değiştiren oldumu, fiyatlar ve işcilik ne kadar ödediniz.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen sene 4 yaş üzeri kampanyasında faydalanıp 1177 lira yerine 700 küsur ödemiştim...

ben bugün bakım için gittiğim özel serviste sordum triger ve v kayışı için (işcilik 170 TL dahi) 400 TL fiyat verdiler parçalar orijinal denildi, birde kütük mü bilyamı ne varmış içinde.
yarın servise telefon edip fiyat alacağım bakalım orada ne kadar söyleyecekler.

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar,
bir ay sonra debriyaj balatası, triger ve alternatör kayışı değiştirmeyi düşünüyorum, yakında bu işleri yaptıran var mı, ve ne kadar ödediniz, yetkili servis mi özel servis mi.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis kampanyalı fiyata devirdaim pompasını katmıyor, çıkan hesabın içinde devirdaim pompası yok eğer değişirse ayrı fiyatlandırılıyor genel bakımın dışında..

Yetkili servislerde indirim varsa normal seviyelere ancak geliyor fiyat yoksa çok kazıklar.. Güzel renodan anlayan ustanız varsa orjinal parçaları alıp ustaya yaptırmak daha mantıklı..

berk1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benden sadece trigere 1250 fiyat çektiler

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benden sadece trigere 1250 fiyat çektiler

Ohh maşallah. Milet yarı fiyatından aşağıda yaptırıyor. Size neden okadar çıktı anlamadım hangi şehir hangi bayi acaba. Yağlı müşteri olarak gorduler demekki.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence 2012 EDC dci 40 bin km bakımı 540 TL tuttu. %20 indirim kampanyası ile 432 TL'e yapıldı.

Yağ
Yağ filtresi
Hava filtresi
Mazot filtresi
Polen filtresi

Ek olarak ön ve arka fren balatalarınıda 340 TL'e değiştirdim.

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yetkili servisten fiyat aldım
triger seti ve alternatör kayışı ile debriyaj balatası %20 indirimli olarak 1720 tl fiyat çıkardılar,

dışarıdan sordum
orijinal valeo balata 230 TL
işcilik 150 tl
triger seti ve alternatör kayış seti 250 tl
işcilik 150 tl.
toplam 780 tl.

özel renault servisi, eskiden tanıdığım ve sürekli gittiğim güzel bir atölyesi var her türlü takım ve bilgisayarlı program bulunur kendisinde.

2 yıl önce kendisine bir araç götürdük, arkadaşım yurt dışında yaşıyor izine gelmişti araç ford ve üzerinde ww motor mevcutmuş (ww touran benzeyen bir araç) aracı önce ford yetkili servise götürdük, arabayı görünce başına toplandılar, araç sürat yapmıyor hızlanırken sanki boğuluyordu, servis aynen şunu söyledi, "biz bu aracı ilk defa görüyoruz, bizde bunun erızasını tespit edecek bilgisayar programı bile yok" oradan çıktık yukarıda bahsettiğim ustama gittik, adam bilgisayara bağladı ve turbo arızalı dedi, bugün sipariş verirsek yarın elimizde olur dedi, ve siparişi verdi ertesi günü turbo takıldı araba fişek gibi oldu.

şunu söylemek istiyorum, tamam yetkili servis her zaman için iyidir ama bir yere kadar, öyle ustalar var ki dışarıda zehir gibi bilgi ve tecrübe var adamlarda heleki böyle bir usta bulurda sürekli giderseniz sizin için daha avantajlı oluyorlar.

Mesela bir arkadaşımızın @USTA kendisinin dikiş makinalarına ait bir servisi var, eğer bilgi sahibi olmasa ona o servis verilirmiydi, demek ki mesleğinde yeterince bilgi ve tecrübe sahibi ve bu bilgi beceriyi de aldığı seminerlerle pekiştirmiş.

servislerin en büyük hatası fahiş fiyat uygulamaları.
ben fakir, braun yetkili servisinde çalıştım bir zamanlar, evimde de fakir el süpürgesi almıştım bir gün sapın geçtiği tırnak kırıldı, gittim sözde eski patronumuz ya, plasik tırnağa 15 tl olur oda sana olur normalde 25 tl ye takıyoruz dedi almadan çıktım, sonra gittim bu işin parçalarını satan yere 2,5 tl ye aldım getirip taktım kendim. her şey yetkili servis değildir. bunu unutmayınız,
zaten insanlar ne bozulursa bozulsun önce kendisi tamir etmeye çalışır en son çare tamirci ararlar, bunu herkes biliyor ve yapıyor, yıllarımı verdim esnaflık yaptım gayet iyi bilirim insanları iyi tanıdım, ustaya 5 lira vermemek için evdeki sigortaya kendisi tel sarar (eskiden sigortalar otomatik değildi tel sarılırdı) sonra sigorta atamadığı için tesisatı yakar.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
bende geçen ay yaptırdım bakımı mı toplam 700 Tl tutarındaki faturam RFC indiri vs indirimler ile 429 TL ödedim bu fiyata motor temizliği de dahil
KARTER TAPA CONTASI 2,06 1,00 DAHıL 20,00

152089599R YAĞ FİLTRESİ

164037803R MAZOT FİLTRESİ

165467674R HAVA FİLTRESİ

272770567R POLEN FİLTRESİ

4300200203 MOTOR YAĞI 5W30 RN720

7702258752 AKÜ 60 AH600 A

7711472974 4 ÜRÜN KIŞ PAKEDİ

Y984020012 MOTOR İÇİ TEMİZLEME