Renault Talisman Bakım,Yapılanlar-Değişenler ve Bakım Fiyatları

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bugün 3. yıl bakımını yetkili servise yaptırdım.%20 işçilik, %20 parça indirimi vardı
Yağ,yağ filtresi,hava ve polen filtresi,tapa ve contası değişti.Soğutma suyu soğutucu oranı ölçüldü.
1020 TL ödedim.Ön kapı dış yan piyano black çıta üstlerinde hafif açılma başlamıştı.Garantiden değiştirecekler.Onun için sonradan çağıracaklar.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün 2.yıl bakımını yaptırdım ekstra rot balans ayarı yapıldı 1300 tl ödedim biraz yüksek gibi geldi . 2 yıl garanti uzatımınada 2400 tl isteniyor . Birde r link güncelleme istedim benim araca henüz v7 olan sürüm gelmemiş hala 2.2.19.300 deyim

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Dün 2.yıl bakımını yaptırdım ekstra rot balans ayarı yapıldı 1300 tl ödedim biraz yüksek gibi geldi . 2 yıl garanti uzatımınada 2400 tl isteniyor . Birde r link güncelleme istedim benim araca henüz v7 olan sürüm gelmemiş hala 2.2.19.300 deyim
Bakımınız hayırlı olsun.Benim nornal garantim bitti.2 yil uzattığım garanti içerisine girdim ve bana bu garanti uzatma satılırken aynen normal garantinizin kapsamında olacak dedikleri halde ve formda yazanlardan farklı olarak bu arkadaşlar uzatılmış garantiyi bizden farklı yorumluyorlar.Ön 2 kapı dış piano black parçada açılma için başvuruda bulundum.maxxi garanti karşılamıyor cevabını 1 gün sonra aldım.
Mais ile birçok konuşmam oldu.Satarken bana ballanfıra ballandîra anlatmışlardı herşeyi kapsıyor diye.
Sadece motor mekaniği,sanzıman ve motor elektroniği(aracın diğer hiç bir elektroniğini kapsamaz "dediler ve arıza nedeniyle bunlara ait yağ filtre vb değişimini kapsıyormuş.

Maxxi garanti ile garanti uzatımımda 2400 tl ye değer mi bunları da dikkate alın.
Benim satın alıtken bana imzalı verilen formda trim de yazıyordu.Ama teklif hakkı denen haklarından tutturmaya çalışıyorlar.Benim işlemler devam ediyor.Bir süre daha takipçisi olup ısrar edeceğim.

Beni yanlış yönlendirmelerinden ve ''Bunu takip edelim artarsa deģiştiririz '' dedikleri hususlardan dolayıbgarantilik olabilecek birkaç husus ta para verirsem yapılabilecek maalesef.

Ben yaşadım ve o parayı verdim,sizler sadece motor ve şanzıman onarımı içerdiğini bilin ona göre garantinizi uzatın diye paylaşıyorum.

cnv_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakımınız hayırlı olsun.Benim nornal garantim bitti.2 yil uzattığım garanti içerisine girdim ve bana bu garanti uzatma satılırken aynen normal garantinizin kapsamında olacak dedikleri halde ve formda yazanlardan farklı olarak bu arkadaşlar uzatılmış garantiyi bizden farklı yorumluyorlar.Ön 2 kapı dış piano black parçada açılma için başvuruda bulundum.maxxi garanti karşılamıyor cevabını 1 gün sonra aldım.
Mais ile birçok konuşmam oldu.Satarken bana ballanfıra ballandîra anlatmışlardı herşeyi kapsıyor diye.
Sadece motor mekaniği,sanzıman ve motor elektroniği(aracın diğer hiç bir elektroniğini kapsamaz "dediler ve arıza nedeniyle bunlara ait yağ filtre vb değişimini kapsıyormuş.

Maxxi garanti ile garanti uzatımımda 2400 tl ye değer mi bunları da dikkate alın.
Benim satın alıtken bana imzalı verilen formda trim de yazıyordu.Ama teklif hakkı denen haklarından tutturmaya çalışıyorlar.Benim işlemler devam ediyor.Bir süre daha takipçisi olup ısrar edeceğim.

Beni yanlış yönlendirmelerinden ve ''Bunu takip edelim artarsa deÄ£iştiririz '' dedikleri hususlardan dolayıbgarantilik olabilecek birkaç husus ta para verirsem yapılabilecek maalesef.

Ben yaşadım ve o parayı verdim,sizler sadece motor ve şanzıman onarımı içerdiğini bilin ona göre garantinizi uzatın diye paylaşıyorum.

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim motor ve şanzımanda bir sıkıntı olcağını sanmıyorum keza araç 17 binde 2.araç ve uzun yol aracı olarak kullanıyorum . Ben garantinin hepsini kapsadığını sanıyordum yaptırma isteğim bir dünya elektronik donanımı var süspansiyonlardan tutun herşeyine kadar bunları kapsamıyorsa yaptırmanın anlamı yok . Garanti uzatımı 30 aymış 4 ayı daha var gelişmelere göre karar alırız ama bu şekilde ise gerek yok

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben vermemiştim o parayı bir üçkağıt döndüğünü hissetmiştim. Ne zaman bir şeyi abartarak ballandıra ballandıra anlatıyorlar mutlaka bir fırsatçılık var altında.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben vermemiştim o parayı bir üçkağıt döndüğünü hissetmiştim. Ne zaman bir şeyi abartarak ballandıra ballandıra anlatıyorlar mutlaka bir fırsatçılık var altında.
Katılıyorum.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Benim Talsimanın garantisi bitmek üzereydi aldığımda o yüzden uzatma imkanım olamadı ( 30 ay sınırı olduğu için ) ama Koleosumuz da var Aralık ayında onunkini uzattırdım . %100 Renault garantisi gibi olmadığını ama önemli birçok şeyi kapsadığını belirttiler. Açıkçası 2 senede 2 kere sonda değişimine ihtiyaç duysam ödediğim parayı hakedeceğini düşünerek yaptırdım . Normalde parça fiyatları oldukça pahalı araçlarımızın çünkü, benim değerlendirmem bu şekilde oldu . Bu arada Garanti belgesi diyeceğimiz belge de Renault'un değil , sigorta şirketinin poliçesi. Anladığım Renault araçlarında olabilecek hataları sigortalatıyor , sigorta şirketinin kabul ettiklerinin de ödemesi yapılıyor.

Önemli gördüğüm birkaç maddesi şu şekilde ;

Q2mkUX.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aslında BNP Paribas arıza sigortası kapsamında bir liste var.Ama liste o kadar genel ve muğlak ki, sigorta firmasının insafına kalmış.Ya da bizim ikna kabiliyetimize.Ben de 2 yıl uzatmiştım.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egr valfi ne kadardır fiyat alan veya bilen var mı? Araç egr valfi arızası verdi başına gelen var mı daha önce??

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun. Söktürüp temizletmeyi düşündünüz mü?Eğer elektronik arızası yoksa bazen temizlik işe yarıyor. n11 de satılıyor. Ama bu parça numarası ile başka yerlerden de sorgulayabilirsiniz.
Ben daha önce bu arızanın paylaşıldığı bir mesaj ya da yer görmedim.
https://urun.n11.com/diger/renault-talisman-egr-orjinal-147100789r-P386845245
Servis fiyatı 4270 TL.