Renault Talisman Direksiyonuna F1 Vites Kulakçığı Monte Etmek

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.

Renault Talisman aracıma F1 Vites kulakçıkları monte ettim.Monte ederken direksiyon kolon triminde, kollar için yuva açmam gerekti.2. el olarak Megane 4 GT'ye ait olan bu kollar direk tak çalıştır olarak kullanılamıyor.İşlem yapılması lazım.

İyi seyirler.

Megane 4 GT/RS direksiyon kapaklarının, Talisman'a monte edilebilmesi için yapılması gerekenler:

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kendi aracına benzer şekilde bu kolları monte et(tir)mek isteyen arkadaşımız varsa elimde fazladan 1 adet var ve yardımcı olabilirim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba arkadaşlar.

2020 Haziran ayında monte ettiğim F1 vites kollarını sorunsuz olarak halen kullanmaya devam ediyorum. Zaman zaman bu kolların arıza yapıp yapmadığı ile alakalı sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağım.

Aristoteles

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Merhaba arkadaşlar.

2020 Haziran ayında monte ettiğim F1 vites kollarını sorunsuz olarak halen kullanmaya devam ediyorum. Zaman zaman bu kolların arıza yapıp yapmadığı ile alakalı sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağım.

Çok teşekkür ederiz

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ben de teşekkür ederim.Sagolun.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun elinize emeğinize sağlık

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Coşkun Bey çok teşekkür ederim.Sağolun.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kardeşim kusura bakma ben bu vites kulakcığını ne ol
duğunu ne işe yaradığını merak ediyorım bilmek istiyorum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba Ekrem Bey.Bu kulakçıklar normalde ülkemizde satışı olmayan megane 4 GT ve RS ile eski kasa clio rs'lerde ve şekli farklı olmak kaydıyla yeni clio 5'lerde var.
Videoda da anlattığım gibi vitesi manuele aldığınızda bu kollarla vites değiştirebiliyorsunuz.
Bu kolların olayı bu.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Herkese merhaba.
F1 vites kollarını monte ettiğimden beri sıkıntısız kullanıyorum. Kolları monte ederken, aracımın kendi direksyon kapaklarını kullanmıştım.Ancak o kapaklara kendim kanallar açarak kolları monte etmiştim. Daha sonra Megane 4 GT/RS'e ait kapakları getirttim. Ancak onlar Talisman'a birebir takılıp çalıştırılamıyordu. O yüzden ben de kapaklarda modifikasyon yaparak monte ettim. Bu videoda, Megane 4 GT/RS direksiyon kapaklarının Talisman'a monte edilebilmesi için yapılması gerekenleri tarif ettim.

İyi seyirler.