Renault Talisman Elektrikli Bagaj Açma Kapama

allegro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki mekanizma olarak tam uyumlu olsa bile acaba kumanda ve direksiyon yanındaki orijinal açma butonundan da kapama işlemi yapacakmı ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yarın kapakları çıkarıp tekrar detay foto çekeyim şimdi gece diye çıkarmadım,bu arada ıntermette bu iş yapan bir kaç firma buldum fakat kadjar için var Megane 4 için yok,sızn aracın fotolarına baktığımda aparatım takıldığı yer vs.hepsı hazır yüzde yuz orijinal olmuş. Ayrıca birde kapı para otomatik çekme vakum tabir edilen kapatma da yapıyorlar.

Evet kadjar,qashqai kia sportage için kitler var.Ben bu ürüne ulaşana kadar benzer çok ürün inceledim.Başka araç modelleri ile benzer bagaj fiziki yapısına sahip olan araçlara ait setleri kullanabilirim diye yola çıkmıştım.Uygulanabilirdi belki evet.Ama ben bu ürünün daha kaliteli ve dengeli olduğuna karar verdim.Mesajların başında belirttiğim gibi bu ürün Talisman için özel üretilmiş bir ürün.Çok emniyetli ,dengeli çalışan ve kaliteli bir ürün.Üretici firma G.Kore firması.Talisman sedan megane 4 şasi olarak birbirine benzeşiyor.Monte edilebilir diye düşünüyorum.En azından bagaj kısmı öyle. Bu sette aparatların bazılarını ürün seti ile birlikte gelenlerle değiştirmek gerekiyor ve Talismanda sadece sağ tarafta gazlı amortisör olduğundan sol tarafa da tutucu braket monte etmek gerekiyor.

O firmaların ürünleri daha uygun fiyata olabilir belki.Onları hiç sordunuz mu?Belki sizin aracınıza başka araçlarınkini uyumlayabilirler.Bu ürünün sadece malzeme maliyeti bana 590 dolara mal oldu.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Peki mekanizma olarak tam uyumlu olsa bile acaba kumanda ve direksiyon yanındaki orijinal açma butonundan da kapama işlemi yapacakmı ?

Paylaştığım videolarda dikkat ettiyseniz kumanda ve ayak sensörü dahil her türlü kumanda ile açılıp kapatılabiliyor.
Talismanlarda içeriden bagaj açma düğmesi yok.Ben onu da araç içine monte ettim ve açıp kapatmak için kullanıyorum.Yani sizin aracın iç açma düğmesi de açıp kapatır.

allegro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ediyorum,fiyat bilgisine ulasamadım. Ben zaten sizin araç daki orijinal durumu çok beğendim,başka araçlara takılan bir şey varmı bilmiyorum yarın bir iki yeri arayıp soracağım ama sanmıyorum sizin kullandığınız set en iyisi gibi fiyat olarak aslında yüksek 590 usd size maliyeti,,peki bana maliyeti ne olacak tam belli değil,yinede benim çok hoşuma gitti, ben hoşuma gitti diye araç sıfır ken ısıtmalı deri döşeme bile yaptırdım :) belki net karar verdiğinde siz korelı firmaya sorma şansınız olabılmı? Talısman için üretilen malzeme Megane 4 için uyumlu parçalar ıcerıyormu ? Yada ona uygun gonderırlermı ?

allegro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Youtube kanalınıza abone oldum,sımdı videolarınızı izliyorum :) krom ayna Kapagı da çok iyi olmuş bende tedarık etmek isterim,mümkünse iletişim bilgilerinizi alabılırmıyım mahsuru yok ise tabiki.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çok teşekkür ediyorum,fiyat bilgisine ulasamadım. Ben zaten sizin araç daki orijinal durumu çok beğendim,başka araçlara takılan bir şey varmı bilmiyorum yarın bir iki yeri arayıp soracağım ama sanmıyorum sizin kullandığınız set en iyisi gibi fiyat olarak aslında yüksek 590 usd size maliyeti,,peki bana maliyeti ne olacak tam belli değil,yinede benim çok hoşuma gitti, ben hoşuma gitti diye araç sıfır ken ısıtmalı deri döşeme bile yaptırdım :) belki net karar verdiğinde siz korelı firmaya sorma şansınız olabılmı? Talısman için üretilen malzeme Megane 4 için uyumlu parçalar ıcerıyormu ? Yada ona uygun gonderırlermı ?

Güncel fiyat bilgisini alırım.Üretici ile megane 4 ile alakalı da detayı tekrar sorarım.Daha önce aslında kadjar, fluence ve megane 4 için sormuştum.O zaman (7-8 ay önce) O modeller için üretimleri olmadığını söylemişlerdi.Ben kendi aracıma montajı kendim yaptım.Dolayısı ile megane 4 ün bagaj kısmını detaylı inceleyebilirsem aşağı yukarı bir fikir yürütebilirim.Şimdi bile bence bu montaj uygun diyorum.Ama detaylı incelemek lazım.
Koreli firmaya uyumluluk sorarım.Karar verirseniz güncel fiyat bilgisi de alırım.Fiyatı maalesef gümrük vergisi ve kargo fiyatı yükseltiyor.Çinde çift pistonlu bir ürün 400 dolar civarında(güvenlik ve özellikleri çok olan) Kargo bedava olsa bile ki çoğu 50-60 dolar ilave ücret ödemek gerekiyor.%20 vergi ile tutar 540 dolar seviyelerine ulaşıyor.

Karar verirseniz sorarız.Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Youtube kanalınıza abone oldum,sımdı videolarınızı izliyorum :) krom ayna Kapagı da çok iyi olmuş bende tedarık etmek isterim,mümkünse iletişim bilgilerinizi alabılırmıyım mahsuru yok ise tabiki.

Size özel mesaj attım.
Ben aynayı yurt dışından satın aldım.Ama videoda dikkat ettiyseniz ürün memleketimizde üretilmiş.
O zaman servise sorduğumda bana olmadığını söylemişlerdi.Serviste şu an satıyorlar.Parça numarası ile satın alabilirsiniz.Nasıl monte edileceğine dair yakında bir video paylaşacağım.Bu tarz işlere eliniz yatkın ise kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Son düzenleme:

allegro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mail gönderdim :)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Fotoğraf çekebildiniz mi?