Renault talisman içeriden bagaj açma tuşu ekleme

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Kablo renkleri tüm Talismanlarda hatta tüm aynı model araçlarda standarttır.Aynı renkleri kullanbilirsiniz.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Himrag üstadım, öncelikle emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim.
Ben de iyi bir elektrikçiye videonuzu göstererek içeriden bagaj açma tuşunu aktif hale getirmek istiyorum.
Aracım 2018 Icon 1.6 dci. İşin tekniğinden hiç anlamadığım için kablo renklerinin modellerde farklılık gösterip göstermeyeceği konusunda tereddüt ettim.
Bu konuda bir yorumunuz olabilirse sevinirim.

Pathfinder1, bagajın sol içindeki kaplamayı tutan agrafları sökmek kolay aslında. Oradan usta baktığında rahatlıkla görebilecektir kabloları ve renklerini. Benim aracım 2016 İcon model. Ben bagaj kapağının içindeki tuşa giden kabloyu sökerek bagajın içindeki bağlantıyı buldum. Usta eğer işinin ehliyse rahatlıkla bulur ve yapar merak etme. Aslında kabloyu takip ederek BCU (UCH) beynindeki ucu da bulabilir ve bagajdan öne kablo çekmek zorunda kalınmayabilir ama ben uğraşmadım açıkçası. Kolay gelsin. Yalnız iş bilmeyen, aracı tanımayan, elektronik bilgisi zayıf ustalara yaptırmayın derim yine de!

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim. Ben servise yaptıracağım, yeni kablo çekilmeden olursa daha da güzel olur...

Pathfinder1, bagajın sol içindeki kaplamayı tutan agrafları sökmek kolay aslında. Oradan usta baktığında rahatlıkla görebilecektir kabloları ve renklerini. Benim aracım 2016 İcon model. Ben bagaj kapağının içindeki tuşa giden kabloyu sökerek bagajın içindeki bağlantıyı buldum. Usta eğer işinin ehliyse rahatlıkla bulur ve yapar merak etme. Aslında kabloyu takip ederek BCU (UCH) beynindeki ucu da bulabilir ve bagajdan öne kablo çekmek zorunda kalınmayabilir ama ben uğraşmadım açıkçası. Kolay gelsin. Yalnız iş bilmeyen, aracı tanımayan, elektronik bilgisi zayıf ustalara yaptırmayın derim yine de!