Renault Talisman Yakıt Sarfiyatı

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok şükür araç filtre yada yakıttan kaynaklanan bir durum söz konusu değilmiş. Güncelleme yapılarak sorunum çözüldü. Ayrıca euro dizel olan tüm yakıtları gönül rahatlığı ile kullanabileceğim söylendi. Yeni nesil filtrelerin kesinlikle enjektörlere kötü yakıt göndermesini engellediği söylendi tabi bu demek değil ki alelade yakıt al. Tabi ki mümkün olduğunca azamai özen gösterilmeli bende bunu yapmaya çalışıyorum. Herkese sorunsuz keyifli sürüşler dilerim.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunun giderilmesi iyi olmuş.Bugün arkadaşın yeni kasa honda civic ile ışıktayken yanına Talisman geldi ,sanki yeni civic in yanında SUV durdu :) baya büyük ve yüksekte duruyor.

Yakıt olarak da bende Çorum hastane civarı shellden alınca ses arttı ,Osmancık shell de aynı şekilde sesliydi.Ama Samsun çarşamba çıkışındaki shell çok iyiydi araç çok rahat ve sessiz çalışıyordu.Shell de kontrol ediyor ama hepsini değil galiba hatta bazılarında yakıt donması bile okudum..

Eğer pompada içteki yakıtı gösteren şeffaf kısım yoksa kötü oluyor ben shellde olsa öyle yerlerden almamaya çalışıyorum.Shell nitro dan başka kullanmıyorum.Total şu işi sıkı tutsaydı , demirörene geçmese shellden daha çok satar.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çok şükür araç filtre yada yakıttan kaynaklanan bir durum söz konusu değilmiş. Güncelleme yapılarak sorunum çözüldü. Ayrıca euro dizel olan tüm yakıtları gönül rahatlığı ile kullanabileceğim söylendi. Yeni nesil filtrelerin kesinlikle enjektörlere kötü yakıt göndermesini engellediği söylendi tabi bu demek değil ki alelade yakıt al. Tabi ki mümkün olduğunca azamai özen gösterilmeli bende bunu yapmaya çalışıyorum. Herkese sorunsuz keyifli sürüşler dilerim.
Problem olmamasına sevindim.Nasıl bir güncelleme yaptılar acaba?Obd den mi yoksa sadece arıza lambasını söndürüp kodumu sildiler?

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Detaylı bilgi istedim. Güncellemeyi yapan arkadaş ile konuştum sistem güncellemesi dedi. Sadece benim amacım değil bu tip arıza farklı araçlarda benzer şekilde görülmüş. Benim asıl ilgilendiğim kısmı kötü yakıtın benzer bir hataya sebebiyet vermesi ancak ustanın dediği yeni nesil dizel motorların özellikle enjektör lerin korunmasına özen gösterilmiş. Problemin güncelleme ile çözülmesi banada komik geldi ancak sevinmedim değil.

dacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Selam.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk 1750 km nin ortalaması...
LZOVj1.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İlk 1750 km nin ortalaması...
LZOVj1.jpg

Gayet güzel değerler.
Genelde nasıl güzergahta kullanıyorsunuz?Mesela ben şehir içi kullanımda genelde 4 km mesafeyi gidiyorum ve akşam geri dönüyorum.Varacağım yere kadar motor ısınmıyor bile.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu değerler karma değerler, İstanbul-İzmit-Abant arası toplamda yaklaşık 500 km si uzun yol olan, kalan 1250 km si ise şehir içi günlük ortalama 20 km yol yapacak şekilde. Bu günlük 20 km lik yolun 10 km lik kısmı yaklaşık %16 rampa yukarı eğim. Aynı yolda Fluence 1.5 DCİ EDC İcon Beyond Paket 17 inch jant lı aracım ile 6.0 lt/100 km ortalama yakalıyordum.