Renault Talisman Yakıt Sarfiyatı

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Teşekkürler paylaşımınız için.Maşallah.:)

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun scenic'ten sıkılırsam alacağım ilk araba ankarareno cihanda inceleme fırsatım oldu harika bi araç kazasız belasız......:masallah

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Havalar ısındı.Yakıt sarfiyatı Kocaeli şehir içi düştü.Son depoda depo ölçümü 6,1 lt/100 km.Yol bilgisayarı 6,2 lt/100 km.

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 3000km de rodaj bile henüz tamamiyle bitti sayılmaz. İstanbul şehir içi %70 trafik %30 akıcı-kısmen akıcı son 1000km ortalamam 6.8lt. Aracım 160lık.

keremzeytin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı rotada 50bin km 1.2 TSi DSG Golf kullandım 2 sene boyunca. Çok nadir performanslı sürüş yapardım ona rağmen 7.2-7.5 arası gezerdi. Talisman'ı kullandığım gibi kullansam 8 litreden aşağısını kesinlikle göremezdim.

ohayyam

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
240 km yi mi gördün :)) Yaw bende aracımı alır almaz Ankaradan otobandan bastım istanbula. Lagunadan kötü bir alışkanlığım var gaz pedalından ayağımı hiç kaldırmam. Hatta yokuş aşağı bile tam gazda zorla 215KM yi gördüm. 240 km çok iyi bir rakam, sanırım benim Talismanda sorun var servise götürüp sorayım benim ki neden 240 km yapmıyor diye.

1142 km yaptım sabah gidip akşama döndüm. ortalamam 10lt idi. Kusura bakmayın da bu araçla ne kadar az yakacak testi bile yapamam. Sadece daha önce Laguna ile 140 160 ile ile döndüğüm virajları daha hızlı ve daha emniyetli dönmenin keyfini çıkardım. 4 Control olmuş. Ama yağışlı yolda denemedim sanırım denememekte lazım çünkü üzerindeki continental sportcontact çok iyi bir lastik değil. ne 5 ne de 6 sadece sportcontact...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Geçtiğimiz bayramda aracımın yakıt sarfiyatını ölçmek istedim.Giderken çok fazla dur kalk ve trafik olduğu için ve de otoban hızında seyrettiğimden sağlıklı bir değer elde edemeyeceğimi düşündüm. NEUTRAL mod kullanımında yaptığım 6,1 lt/100 km çok gerçekçi bir sarfiyat değildi.

Giderken de,dönerken de sürücü dahil araçta 5 yetişkin ve 1 çocuk vardı.Bagaj tamamen doluydu.Giderken de dönerken de klima tüm yolculuk boyunca açıktı.
Dönüş yolculuğunda yolda iniş ve çıkışlar vardı.ECO multisense modunu kullandım.Rampalarda DPF ve varsa karbon temizliği için süratli tırmanışlar yaptım.Bunun dışında hız sabitleyici ile sürati sürekli 90 km/sa te tutmaya çalıştım.434 km sonunda (En son yakıt aldığım yerde değerleri resetledim.) 1,6 dci,160 hp edc aracımla 4,4 lt/100 km ortalama yakıt sarfiyatı yaptım.Bir de bununla ilgili video hazırladım.

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok iyi rakam hocam bu değerleri göremedim ben uzun yolda eco moda hiç kullanmadım denemek lazım bu videodan sonra :)

ankara eskişehir bursa balıkesir ayvalık yolculugumda 695 km sürdü comfort moda ortalama 100-110 arasında seyrettim vardığımda ortalamam 5.4'tü passatan sonra bu rakamları görmek beni çok mutlu etmişti... dönüşte eco modda deneyip sonuçları fotoğraflı bir şekikde atarım

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçen sene Eco modda otoban sürati ile 5,2 lt/100 km tüketim değerine ulaşmıştım.Bu konunun ilk mesajında paylaşmıştım.
Bu testte rampalarda yüksek sürate çıkmasam 4,3 -4,2 lt/100 km eğerlerini yakalamak mümkün olabilirdi diye düşünüyorum.Ancak 90 km/sa ile yolculuk sıkıcı.Sabırlı olmak gerekiyor.:)