Renault Yetkili Servis Önerileri...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ben bugün benzer bir konu açacaktım.
Aracım bugün sabah fren arıza +abs arıza uyarılarını verdi.
Araca Balans ayarı yapıldığı için balans ayarı yaparken lastiklerin sökülmeden yapılmasından kaynaklanan bir sorun olduğu kanısına vardım. Balans ayarından önce bu arıza yoktu.
Daha sonra yolumun üzerinde olduğu için renault sarılara 'a gitmek zorunda kaldım. Arac garanti kapsamında olmasına rağmen arıza tespit bedeli olarak 130 tl aldılar. Yaptıkları hiçbir işlem yok. Sadece bilgisayara bağlayıp, arıza kaydını sildiklerinde sorun çözüldü. Ve bugün beni müşteri memnuniyeti için aradılar. Aracın garantide olduğunu ve arıza tespiti için 130 tl alındığını söyledim. Bana verdikleri cevap çok komik.
bakımlarınızı başka bir yetkili serviste yaptırmanızdan dolayı bu bedeli alıyoruz dediler. Bende renault'a yazdım. aracın garantisini bana renaultun verdiğini . sarıların vermediğini beyan ettim. sonuç olarak. Sarılar otomotive uyarı yazısı yazılmasına ve para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.
Antalyadaki arkadaşlar sarıların yanından bile geçmesinler. Zamanları (matrax_07) tavsiye ederim.
Kayhan ceza konusu iyi hoşta senin maduriyetin ne olacak verdiğin ücreti Renaulttan isteseydin...

marklin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7 mayıs 2012 bakım kampanyasının ilk gününde, izmir RENOTO da 45 bin km bakımını yaptırdım. mazot+polen+hava+yağ filtreleri ile yağı değişti. diğer servislerden 505 tl fiyat almıştım kampanya öncesi. burada 527 tl çıkardılar. kampanya indirimi sonrası 422 tl ödedim.
ARTISI : aracın her iki yanında kapı kollarına kadar çıkmış zift lekeleri vardı.
onları tinerle temizlemişler ben demeden. bu çok hoşuma gitti. 20 TL farklı çıksada fatura bu yaptıkları işlem sonrası diğer bakımda yine renotoya gitme kararı aldım.
bakım 3 saat sürer dediler. yıkama öncesi zift için epey uğraşmış olacaklar ki, yıkamada epey kaldı ama tam öngördükleri saatte aracı teslim ettiler.
GENEL OLARAK : renault-Mais yetkili servis parça ve işçilik fiyatlarının diğer tr üretimi yapan firmalara göre çok yüksek bulduğumu belirtmek zorundayım.

örneğin : bende linea 1.3 multijet de var. onun bakımı 182 tl tuttu. sadece yakıt filtresi değişmedi ki bu da serviste 65 tl.
reno dizel araçlarda her 15 bin bakımında mazot filtresini değiştirme kararı almış ki, filtre 160 tl. halbuki clio 3 faz 1 lerde 30 binde bir değişiyor.

KAZIK 2 : aracım 2011 model ama 2010 kasım çıkışlı. aynı aracın 2011 ocak trafiğe çıkışlı olanların bakımı 20 binde bir, bizimkilerde 15 binde bir.
motor k9n olmasına rağmen, neymiş renault fabrikasının kararıymış. bak şaseye motor neyse ona göre çağır aracı.
bu kadar zor mu
15 binde değiştirmezsen o zaman da garantiden çıkarırız tehdidi var.

marklin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bunları yazarken kayhan07 ye sormak istiyorum. arıza tespit ücretini iade ettiler mi.
bu arada ben bakımdan döndüğüm günün sabahında, anahtar kırmızı yanıyordu ve de "enjektörleri kontrol ettirin." uyarısı yazıyordu. bakımını yaptırdığım RENOTO yu aradım. kısa zamanda yol yardım geldi.
bu modellerde olağan bir durum olan soket gevşemesi yüzündenmiş. servisçi arkadaş öyle söyledi. radyatör-motor kapağı arasındaki bir fişi söktü, sonra bağladı, sorun halloldu.

servis bildirim kağıdına imza attım. geldiği 18 KM yi yazdı. bir arkadaş sonraki bakıma gittiğimde bu yol yardımın bedelini üzerine eklerler dedi.
doğru mu?
sorduğumda garantiden hallediyoruz dediler. neticede değişen bir parça yok.
sizce bu durumda fatura gelir mi bana ?
bakımdan çıkıp ertesi sabah olması, acaba servisteyken enjektörleri kontrol edilmesini istemiştim. orayla uğraşırken mi, bağlantı gevşedi, diye düşünmeme sebep oldu.

dogancicv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara CAŞ yetkili servis. Şaşmazda...

ozgur82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istanbul Pendik Kaynarcada , Rensan var. diyaloglar falan güzel. tavsiye ederim

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Renault İnanlar, Eyüp ve Yenibosna'da hizmet veriyor, bakımlarınızda forum üyesi olduğunuzu ispatlarsanız %20 indirim uygulanıyor...:eyv

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Çizmecilerde bakımları yaptırıyorum.Ben genel olarak memnunum ama Araç beklerken 4-5 müşteriden duyduğum lafı söylemek isterim. Bende olmuyor ama sonuçta onlarda bunu duyuyorum sürekli. Renault araba nasılsa çok sen olmasan başka araç gelicek düşüncesini müşteriye hissettiriyorlar ve müşteri memnuniyeti ilgisi vs vs çok kötü dediler.

BurakYozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul Gülsuyu köprüsünün aşağısında Alper Otomotiv var ben aracı aldığımdan beri tık ses duysam kapılarındayım spor yaylarımı da orda taktırdım hatta garanti kapsamından çıkartmadılar aracı bu sayede.
Ben genel olarak memnunum gayet ilgililer özel istekleriniz olduğunda bile burun kıvırmayıp ücret talep etmeden yapıyorlar tavsiye ederim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İnanlar Otomotiv tarafından RFC Ailesine araç bakımlarında tanınan %20 indirim hakkından faydalanabilmeniz için aracınızın ön camında inanlar&RFC logosu veya arka camda RFC stickerı olması gerekiyor arkadaşlar...

10013144_771670319549526_5105371699541733750_n.jpg

fatihbayir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maltepe Bağlarbaşı Mahallesinde Güven Altan var o da çok iyi :eyv