RFC için 14 şubatta istenilecek tek şey

dogancicv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuna kadar katılıyorum....

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ülekede olan biten herşeyden yürütme masuldür.yürütme yetkisi kimde.hükümette.hükümet kim akp.akp nasıl yönetilir merkez yürütme kurulu ile.myk ya kime bağlı.tüzük geregi parti başkakanına.başkan kim?bil bakalım?

Bil bakalım dediğin ;''başkakan'', onun partisi, partinin myksı, myknın yönetiği yürütme yetkisi bulunan hükümet, istediği kadar vergi politikasını değiştirsin yeni vergiler koysun düzenlesin bilmem ne yapsın. Vergi bilinci sıfır ''0'' olan bir toplumda tayyip değil alternatiflerinden kim gelirse gelsin akaryakıt başta olmak üzere tüketim maddelerinden yüksek vergi almaya devam eder. Kayıt dışı ekonomiden para kazananlar kimlerse pahalı akaryakıt tüketmemize neden olanlar onlardır. Sen de bil bakalım kimmiş onlar?

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bil bakalım dediğin ;''başkakan'', onun partisi, partinin myksı, myknın yönetiği yürütme yetkisi bulunan hükümet, istediği kadar vergi politikasını değiştirsin yeni vergiler koysun düzenlesin bilmem ne yapsın. Vergi bilinci sıfır ''0'' olan bir toplumda tayyip değil alternatiflerinden kim gelirse gelsin akaryakıt başta olmak üzere tüketim maddelerinden yüksek vergi almaya devam eder. Kayıt dışı ekonomiden para kazananlar kimlerse pahalı akaryakıt tüketmemize neden olanlar onlardır. Sen de bil bakalım kimmiş onlar?

yav valla konu nerden nereye geldi romantik olun arkadaşlar :D

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yav valla konu nerden nereye geldi romantik olun arkadaşlar :D
ihsan abime tamamen katılıyorum. ben düşünüyorum ne hediye alsam diye kara kara :) ilk sevgililer günümüz olacak daha bu çünkü

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
1 litre benzin 1 marşta gider,kime yetecek... :D

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen sene ben kuruçeşme opetten yemeğini yedirdim hesap 100 tl sonra tarabya sahilde de turlamıştık :D bu sene ne yapsak acaba anadolu yakasında kutlayalım diyorum üsküdar sahili filan fena olmaz :D :D

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ya arkadaşım allah aşkına zimbavye de mi yaşıyoruz.diyorsun ki vergi bilinci olmayan bir toplumda yaşıyoruz.aç rakamları oku araştır biraz dünyada türkiye vergi toplama bakımından kaçıncı sırada.benim 75 yaşındaki anneanem bile bakkaldan alışveriş yaptıgında fiş almadan çıkmaz.zaten bu ülke ekonomisi milletten alınan vergilerle dönüyor.2003 sonrası özelleştirmeleri ile devlete ait kurumda kalmadı nerdeyse.e oralardan da muazzam vergi geliri var.hem akp değilmi en çok mali sistemdeki reformları ile en çok övünç duyan hükümet(ki haklı noktaları çok)

şimdi bana hiç kimse yanı başımızda çıkan petrolü doğal gazı yüzde bilmem kaçlarla ve bilmem kaç tane vergi çeşidi ile vergilendiripte vatandaşına dünyanın en pahalı 2. akaryakıtını satmasının izah edilebilir bir durum oldugunu anlatmasın.

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anlamak istemiyorsan o senin sorunun. Emekli Salih öğretmenin, karşı komşu Ayşe teyzenin bakkaldan aldığı iki ekmeğin fişini alması almaması çok birşey değiştirmiyor. Bakkal, mal aldığı perakendeci toptancı, onların mal aldığı fabrikalar, fabrikaların bağlı olduğu holdingler vergilerini düzgün ödüyor mu bu ülkede. Üreten gelir elde eden kesim vergi ödemediği için tüketimden vergi alınır bizim gibi ülkelerde. Vergi kaçakçısı bile tüketmek zorundadır ama anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az...

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırım siz halinizden memnunsunuz benzin yada mazot fiyatlarından da bir şikayetiniz yok.varsada bunun sorumlusu hükümet değil diyorsunuz.

hakkımızda hayırlısı olsun ne diyeyim başka.
desemde kar etmiyeceği apaçık ortada

şiir gibi olduhehe

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi söz vardı; beni anlama ziyanı yok ama yanlış anlama şeklinde. Ben kimsenin avukatı degilim. Akaryakıt fiyatlarından ben de memnun değilim . Tek sorumlunun hükümeti yönetenler olmadığını bu sorunda toplumun büyük çoğunluğunun az yada çok payı olduğunu belirtmek istedim konu nerelere geldi. Son birkaç örnek fiş almazsak kaça olur sorusunu bizden başka ülkede duymayız. Asgari ücretin bile altında gelir beyan eden avukat kuyumcu doktor otobüs minibüs sahipleri vs. de başka ülkelerde nadir görülür. Bunlar buzdağının görünen kısmı. Uzun lafın kısası herşeyin hakkımızda hayırlısı. :)