RFC için 14 şubatta istenilecek tek şey

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi söz vardı; beni anlama ziyanı yok ama yanlış anlama şeklinde. Ben kimsenin avukatı degilim. Akaryakıt fiyatlarından ben de memnun değilim . Tek sorumlunun hükümeti yönetenler olmadığını bu sorunda toplumun büyük çoğunluğunun az yada çok payı olduğunu belirtmek istedim konu nerelere geldi. Son birkaç örnek fiş almazsak kaça olur sorusunu bizden başka ülkede duymayız. Asgari ücretin bile altında gelir beyan eden avukat kuyumcu doktor otobüs minibüs sahipleri vs. de başka ülkelerde nadir görülür. Bunlar buzdağının görünen kısmı. Uzun lafın kısası herşeyin hakkımızda hayırlısı. :)

tamamen katılıyorum bizzat şahit oldugum bir olaydır büyük bi şehirde popüler bi yerde bid dükkan sahibi aylık ya da yıllık gelirini aylık sanırım 7 bin tl mi ne göstermiş vergiyi az vermek için ama adam diyor ki buranın aylık kirası dükkanın 10 bin tl :soru anlayacagınız adam her ay zararına çalısıyor sisteme göre.maksat vergiyi az ödemek. bu ülkede en düzenli vergiyi memurlar veriyor babamdan biliyorum maaşından direk kesiyor tıkır tıkır daha biz görmeden. 100 tl zam veriyor 60 70 ini hemen geri alıyor. böyle düzen olmaz olsun.:pislik

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kira gelirini düşük göstermek hem ev sahibi hemde kiracı için avantajlı

Ev sahibi yıllık gelir vergisi veriyor
Kiracıda stopaj vergisi veriyor %10 il %20 TL 100 TL 20 TL az para değil.

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Altin Aldi Yurudu Altin Gunu Yerine Benzin Gunu Yapsin Bayanlar Herkez Elinde 2.5 Litre Benzin ;)