Rlink güncelleme ihtiyaçları

clskn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

2016 model aracımı aldıktan sonra pek ilgilenme fırsatım olmadı. Üzerinde Rlink 2 var. Araç ya da R-link 2 için muhtemelen bekleyen güncellemeler olduğunu düşünüyorum. Nelere dikkat etmem gerekir, neleri kontrol edeyim ? Yol gösterirseniz sevinirim. En azından navigasyonun güncel olmadığını düşünüyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

R-link versiyon MM2014 Ver : 3.3.15.416

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rlink versiyonuna bakıp güncellemeyi serviste yaptırabilirsin. Benim aracımda 2016 model bluetoothla telefona bağlanma problemi oluyordu bazı telefonlara bağlanmıyordu rlink güncellemesi sonrası çözüldü. Benim araba da 2 ile başlayan bir versiyon vardı şimdi 7 ile başlayan bir sürüm mevcut. Navigasyonu harici olarak satın alıp kendin güncelleyebilirsin rlink güncellemesi ile alakası yok onun ama en son 50euro gibi fiyatı vardı. Renault nun kendi uygulaması var bilgisayara kurup onun üzerinden yapıyorsun, arabaya bağladığın usbyi bilgisayara uygulama açıkken takınca görüyordu zaten navigasyon bilgilerini. en son 3-4 yıl önce arkadaşın cliosu için yapmıştım bu işlemi. Kendim şu an telefon kullanıyorum harita için neticede en güncel hali ve trafik bilgisi olduğu için hem de orjinal navigasyon güncellemesi fazlasıyla maliyetli. Forumda bununla ilgili farklı yöntemler paylaşılmıştı sanırım ancak kendim uygulamadım.

clskn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımınız için teşekkür ederim. Serviste bu işlemin maliyeti konusunda bilginiz var mı ?

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rlink versiyonuna bakıp güncellemeyi serviste yaptırabilirsin. Benim aracımda 2016 model bluetoothla telefona bağlanma problemi oluyordu bazı telefonlara bağlanmıyordu rlink güncellemesi sonrası çözüldü. Benim araba da 2 ile başlayan bir versiyon vardı şimdi 7 ile başlayan bir sürüm mevcut. Navigasyonu harici olarak satın alıp kendin güncelleyebilirsin rlink güncellemesi ile alakası yok onun ama en son 50euro gibi fiyatı vardı. Renault nun kendi uygulaması var bilgisayara kurup onun üzerinden yapıyorsun, arabaya bağladığın usbyi bilgisayara uygulama açıkken takınca görüyordu zaten navigasyon bilgilerini. en son 3-4 yıl önce arkadaşın cliosu için yapmıştım bu işlemi. Kendim şu an telefon kullanıyorum harita için neticede en güncel hali ve trafik bilgisi olduğu için hem de orjinal navigasyon güncellemesi fazlasıyla maliyetli. Forumda bununla ilgili farklı yöntemler paylaşılmıştı sanırım ancak kendim uygulamadım.

Hocam ben Renaultun sitesine şasiyi yazarak kontrol ettim güncelleme yok diyor. Bir de harici olarak navigasyon satın alıp nasıl yükleme yapıyoruz?

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisler version 7 ye guncelliyorlar aslında ama yapmamak için ellerinden geleni yapiyorlar. Version 2 deyse araciniz sase nodan sorgulayarak baktiginizda guncel der direk usb ile ek islemler olmadan guncelleyemezsiniz.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam burdaki linkte media nav diyor media nav eski araçlardaki sistem aynı şekilde rlink 2’de de mi oluyor güncelleme?

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
TR linki de buldum

https://tr.rlinkstore.com/

Bu arada harita 84.90€ olmuş.

2022-02-11-09-31.jpg

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
TR linki de buldum

https://tr.rlinkstore.com/

Bu arada harita 84.90€ olmuş.

2022-02-11-09-31.jpg

Hocam sitede ve toolbox uygulamasında söylendiği gibi usb belleği (fat32 yok) exfat olarak biçimlendirdim aracın usb girişine takıp 2dk bekledim. PC'ye bağladığımda USB'yi toolbox'ta bi değişiklijk olmadı PC usb'yi görüyor ancak toolbox görmüyor. Rlink 2'ye takıp sadece bekleyecek miyiz yoksa gireceğimiz bir menü var mı acaba?